Jump to content

Висок Разход Audi A6 3.0 quattro


Vlad Vasilev

Recommended Posts

Здравейте , 

От седмица  съм собственик на Ауди а6 3.0 quattro 2011г. 245 , докарана лично от мен . На прибиране разхода беше нормален 2100 км средно 6.8 - 7.0 . Вече на наша земя в градски условия , на борд компютър и с изключително леко каране , не само по задръствания , колата неможе да падне под 14/100.При диагностика не дава никакви грешки , според мен лично държи една идея по високи обороти на място - едно деление под 1000. Сменени са горивния и въздушния филтър.При смяна на режимите на каране никаква промяна съществена .Колата е с 19 ки джанти . Ще съм благодарен към всякакви съвети .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нормален ти е разхода,както за извънградско около 7,така и градското около 14 си е нормално.Тия дизели така си харчат,в София и повече ще ти даде :hilezh:

Оборотите също са ти нормални,около 800/за дизел/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора .... Имайки предвид ,че я карам почти "по инерция" и дава такъв разход , ако почна да я карам нормално сигурно ще отиде 16-17 , това също ли е нормално ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е, какво те притеснява ? 

Едит: Имам чуството, че хората като си купят дизели очакват да горят 5/100...ами в двутонен автомобил/автомат/ с двойно предаване и 3л обем, просто няма как да стане, това не е 1.9тди/ръчка/ в <1500кг сапунерка...

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Чесно казано , пуснах темата за да научА нещо а не за да ме назидаваш , или да ми казваш колко грешни са били очакванията ми  , и да нормално е да съм скептичен след като гори колкото " четери тонен - ML "

 

 

 

 

седан , s tronic ...

Редактирано от Vlad Vasilev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид за 2.7 , за 4г с 3тди е ясно какво е. МЛ е 300-400кг отгоре, нормално е да му е близък разхода градско с твоя, щом си постигнал близо каталoжния извънградско всичко е наред с автомобилa, просто градско сбор от всички изредени фактори е нормално да гори 12-14 с настъпване и задръствания и 15 да стигне, нищо нередно не виждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбрах , това имах предвид дали да търся под вола теле , и да се ходи по диагностики или просто да приема че това е реалноста , но аз наистина не я карам нормално за 14/100 , ако почна да я карам нормално ще отиде 16 ..... иначе 2.7 си беше седан , мултитроник , 2009 г 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с по-стар 3.0 дизел. В София редовно показва над 16, като и аз го карам кротко. Кат спреш на светофар си пусни моментен разход, 1.7 на час и си направи сметка колко висиш по задръстване и колко км минаваш и ще видиш че е нормално. Кат спреш, ако бутнеш на N разхода пада на 0.9, така че имаш мегдан за икономия :)

Не се коси, нормално ти харчи колата. Легендите за дизела дето връща нафта в резервоара са само легенди. Силата му е извън града на големия дизел.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравняваш кола с предно друг "автомат" и по-малък обем/вероятно не е и била с 255/19"/, оттам ти идват грешните очаквания, че трябва да горят еднакво, а то не е. 16 ще ти е трудно да постигнеш...но 15+ не трябва да те притесняват и да влизаш във филми. Зареди и няколко различни резервоара, може да си попаднал на кофти гориво и на база това да правиш също погрешни изводи...

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

и това е вариант вече незнам  на какво да вярвам , далеч съм от мисълта че ОМВ е нещо уау ... не съм разбирач но 2100 км колата работеше по един на4ин , не я чувах , заредих в София преди да се прибера до Варна , и започна да работи като трактор .... Прав си може да съм сложил нещо некачествено . благодаря ви за мнениеята ... иначе към колегата mradulov - не я връшам на P - щото тя си има Start- Stop  , ама и това не помага :)

Редактирано от Vlad Vasilev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и Строника, няма хидротрансформатор, да лапа толкова много при D и N като разлика с Типтроника, а на колегата по-горе да му кажа, че ползването на N освен икономия води и до неохлаждане на автомата, та да внимава да не го прави в движение, че резултатите не са приятни после :))

 

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и други хора да споделят мнение , би било полезно , зашото не намерих точно такава тема .... а по повод нафтата знам че е супер субективен и лаишки въпрос и на всякъде си е отделно , но къде е за предпочитане от всичкия талаш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш само градско разхода се вдига.И аз като я взех от германеца на бордовия компютър му показваше 6.8 /100 , като не беше нулирал 25000км.Но влезе ли в БГ и помирише ли нашата нафта,нещата стават други. 

В града и на мойта скача над 12-13 литра сега, и слагам BDC на Бардал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувайки тези коли е ясно , че няма проблем с разхода , темата я захванах чисто от изненада че има така разлика между 2.7 и 3.0 куатро ....иначе колата си е супер , върви страхотно , но наистина звука няма нищо общо с този който беше в германия ... ще се наложи и аз да се насоча към добавки ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да вземете да споделите за добавките, че и аз да туря и да се видя в разход под 16...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм сериозно заинтересован ... това което знам до момента е че приятел с 3.0 куатро ползва това .....доволен е и твърди , че за разлика от  Бардал , няма ментаци ....

 

http://xenum.expertoils.com/index.php?id_product=21&controller=product

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждай при бат' Веско, или вариант 2 - Ромпетрол (само един е във Варна - след Метро вдясно). Доста висок разход за морската столица? Ако си постоянно в час пик - не се коси ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.06.2017 г. at 7:31, Vlad Vasilev написа:

  " четери тонен - ML "

Малко над 2 тона е МЛ-а.И той докарва същия разход 13-15.

 

На 16.06.2017 г. at 7:42, mradulov написа:

 Кат спреш, ако бутнеш на N разхода пада на 0.9, така че имаш мегдан за икономия :)

 

Никога не го прави това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Е поне може да си видиш разхода на място дали ти е нормален и дюзите в какво състояние са ти. Може да не набиват грешки, но да са с кофти стойности. Все пак колата е със старт стоп и е с по-ново поколение мотор....икономични.

    По каталог я дават да консумира градско 7.2!  https://auto.ru/catalog/cars/audi/a6/6937659/7737675/specifications/7737675_20259185_7981232/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.06.2017 г. at 9:33, Vlad Vasilev написа:

Проблема е , че не съм постоянно в трафик .... за Ромпетрол ясно , а бат'Веско е ?!? :nixweiss:

Е, хубава работа! Марешки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...