Jump to content

Ауди А5 2007-2009 или А4 2008-2010 3.0TDI


Recommended Posts

Ще ми извинявате ама понякога много ме дразните!

Колко горял... вие като си карате колите все на борда ли гледате?

Има ли значение дали градския разход е 12 или 14 ?

Те хибридите не горят по 6 на 100 !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 7 часа, Prophian написа:

 

7.6-8 литра на темпомат на 141км/час взимам целия Хемус. Искаш ли да се повозиш с мен, но ще ми платиш горивото ?

Благодаря ти за возенетето :)

Вярвам ти за извънградския, но си писал градски в задръствания 9-11 което е леко нереално.

Edit: Не че ме бърка, колко горят тея спреляци, ама хората четат подобни глупости и като си купят такива коли почват подобни теми да излизат и да се търсят технически проблеми...Това е по-новия и икономичен от твоя мотор и то във Варна - 

Edit2: Сега ти видях маршрута - околовръстно+Брюксел...по-добре пиши извънградско, отколкото градско защото е много подвеждащо.

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема я гледах и аз.

Тука си влиае теглото на автомобила, тежеста на крака, качеството на горивото и още 150 други фактора..

 

Иначе е много субективно това градско - в малките градове пак пътуваш градско, но единствените ти спирания са по светофарите. 

 

За мен градско е едно и затова постнах маршрут и км, сигурно имам отсечки с голям завишен разход, но се нормализира спрямо останалата част от маршрута.

 

Едит: може би ще е хубава идеята да унифицираме понятията за форума :hilezh:

 

Редактирано от Prophian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в теглата A5 SB 3tdi и А6 3tdi по каталог е 40кг(според някой източници са еднакви 1720кг), спрямо екстрите на двете, може да е от по-лека до 100+ по-тежка. Каталожно градско:

А6 3.0 TDI V6 (245 Hp) quattro S tronic 7.2

А5 SB 3.0 TDI V6 (240 Hp) quattro S tronic 8.3

А5 SB 3.0 TDI V6 (240 Hp) quattro 8.9

Не става въпрос за унифициране, а за подвеждане, тоя маршрут е напрактика извънградско + 2-3 светофара в Младост на 3 лентов булевард. За протокола над двойно по-мощен бензин по него прави 10-10.5, но това не е градско...мине ли се през центъра разхода е +60-80% отгоре, както е и при 3тди, но там разликта е по-малко +30-50% примерно...

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имах предвид, благодаря за пояснението @DStealth

Бе аз имах 80-ка 1.9 и ми харчеше 10

След това AEL-Q ми харчеше 10-11

ебаси, то 3.0 харчи по малко от 1.9 ...

 

Другото, което не разбирам е да си купиш кола 250 конски сили и да я караш леко :)

Между другото,колегата с ниският разход май е с ръчна кутия, това има значение също. Което пък е безмислено на 3.0 TDI  но той си знае.

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

43 minutes ago, Fitil4o said:

Другото, което не разбирам е да си купиш кола 250 конски сили и да я караш леко :)

Между другото,колегата с ниският разход май е с ръчна кутия, това има значение също. Което пък е безмислено на 3.0 TDI  но той си знае.

Извинявам се предварително на автора за оффтопика, ама...

По околовръстното и в града с колко да караш, ве, състезател ?! Кво значение има дали колата ти е 50, 250 или 6000 коня ?! 

Защо реши, че ти точно може да даваш наклон и да определяш кое е безсмислено и кое не ? Човекът е искал ръчка, взел си е ръчка, точка по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaкво значение има кой как си кара колата? Като те питат за разход се предполага, че ще споделиш този с нормално каране, а не масовото сравнение на магистрално ама единия под каране разбирал 160 вместо 120...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

28 minutes ago, DLS said:

Kaкво значение има кой как си кара колата? Като те питат за разход се предполага, че ще споделиш този с нормално каране, а не масовото сравнение на магистрално ама единия под каране разбирал 160 вместо 120...

Е аз това споделям, не мога да разбера сега защо пак се дразним за глупости, истини много - изрично си написах маршрута за да не става такава драма и пак се почна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. От всички тези коментари оставам с впечатлението, че разходите са едва ли не по 1.5х или 2х на дадените за градско в сайтовете. Да разбирам, че А5 3.0 ще гори минимум 11-12 градско с "нормално каране"? 

 

Нека някой с TFSI да сподели как са неща с разхода на гориво там и също така проблемите с горене на масло как стоят? Също така гледам, че ускорението 0-100 на А5 3.0 и 1.8ТFSI е 5.9 срещу 8.9?

Just now, Prophian написа:

Е аз това споделям, не мога да разбера сега защо пак се дразним за глупости, истини много - изрично си написах маршрута за да не става такава драма и пак се почна.

 

@Prophian Aз съм горе-долу подобен с твоя маршрут така че ми е наистина полезно какво споделяш. Благодаря ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S-Tronic-a поне каталожно го дават с по-нискък градски разход.

 

@TestDrive за ускоренията не гледай каталожните данни, а реалните...че и там е малко като с разхода тестовата постановка  - http://www.zeperfs.com/fiche3070-audi-a5-sportback-3-0-tdi-quattro.htm

От 4 ревюта  Action Auto Moto, Le Moniteur Automobile, Quattroruote, Automobilismo

6.7 6.8 7 7.2 при каталожни 6.1 сек , гарантирано с БГ горивата ще е над 7 до 100км/ч

1.8 май няма Спортбек с куатро, иначе е несравнимо по-бавно...логично близо 80кс по-малко е ...или обратно казано му трябва 50% повече мощност за да стигне 3тди с 240кс

преди 23 минути, Prophian написа:

Е аз това споделям, не мога да разбера сега защо пак се дразним за глупости, истини много - изрично си написах маршрута за да не става такава драма и пак се почна.

Здравей няма проблем, хубаво е че си го споделил, но в контекста на градско и тежък трафик, някак си звучи по-различно.

Цитат

среден разход в посока (хващаме час пик в 8:20 сутринта и 18:00 вечерта) е между 9 и 11 литра / 100км

 

Това, което Конго е написал, мисля изчерпва темата с градския разход в София ;)

Цитат

3.0 TDI София разход м/у 11.5 и 16, вече две години ... не се е сменил

 

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Prophian said:

Ръчка съм, не ми допадна автоматика и предимно карам по ждрела и извънградско, така че за мен беше логичен избора.

Съгласен, ама градското с S-tronic си е друго

Иначе за междуграски пътища с наклон съм съгласен, че по хубаво от ръчка куатро няма. 

Скоро карах Смолянските завои с тая комбинация, кеф е най страшен

2 hours ago, DStealth said:

Това, което Конго е написал, мисля изчерпва темата с градския разход в София ;)

Толкова по въпроса :) 

3 hours ago, goshevv said:

че ти точно може да даваш наклон и да определяш

Оооо, сФинявай. 

Ако ще си купиш 300 коня кола и ще я караш лекичко, ми купи си 1.4 тойота и си постигнал същото на 1/3 от цената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, goshevv said:

Надявам се някой ден да осъзнаеш колко е абсурдно това, което казваш, въпреки, че дълбоко се съмнявам.

Ми не, не е абсурдно и ще ти обясня защо.

Този разход от 9 на кола два тона и 3000 кубика в СОфия може да се постигне само със леко докосване на газта. При това положение, ако ще караш по този начин, какъв е смисъла да забодеш пред предната ос душегуб ЕВО вместо да си вземеш 2.0ТДИ?

Да не говорим за разликата в поддръжката ....

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

58 minutes ago, nichirenshu said:

Още ли има мазохисти дето си взимат дизели с ръчка?

Приятно е когато десният ти бицеп е по-голям с 2см на обиколка и имаш ясно изявен трицепс - така че да :)

Иначе за поддръжката са само вериги, това е разликата с 2.0ТДИ, останалите компонент се припокриват, а разликата във вървежа е осезаема, особено когато искам да мина колона от 3-4 коли и 1 тир.

 

@Fitil4o колата не я насилвам градско и според мен извънградско е истината, ако не друго - то поне е по-безопасно.

 

Редактирано от Prophian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че е време някой да впише разход 9/100 градско с 3.0тди в София и темата мааалко след това да бъде затворена :hilezh:

 

 

пс : а4/а5 с еднакви двигатели - просто харесваш какви да са ламарините отвън - демек квото те тегли, за мен лично в купето на а5 тряа да стои нещо доста по-бензиново и стабилно от 3.0tdi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 23.06.2017 г. at 5:46 AM, DStealth said:

Благодаря ти за возенетето :)

Вярвам ти за извънградския, но си писал градски в задръствания 9-11 което е леко нереално.

Edit: Не че ме бърка, колко горят тея спреляци, ама хората четат подобни глупости и като си купят такива коли почват подобни теми да излизат и да се търсят технически проблеми...Това е по-новия и икономичен от твоя мотор и то във Варна - 

Edit2: Сега ти видях маршрута - околовръстно+Брюксел...по-добре пиши извънградско, отколкото градско защото е много подвеждащо.

Извинявам се не се сдържах може да ме нахраните, но Ринга на Брюксел (околовръстното им де) е като центъра на софето в час пик. Там у белгийско е с по 6(шест) ленти в едната посока и лично аз съм висял не един път в задръстване на някоя отбивка за влизане в центъра къде час и нещо. Няма как да се пише извънградско ама никак - не става и това е. Не е като околовръстните ни тук. Само най-левите две ленти са свободни ама ако караш по тях само в кръг ще обикаляш. Като влезеш в детелините им е същия зор висиш си на едно от нивата и мърдаш с по 5 метра на минута (а нивата към Асе май бяха 3 или 4) Извинявам се за офтопика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тоя разход бе хора. Колко харчи та колко харчи ? Колкото и сложа все го харчи. Градско 12 извън 8 +- половин литър.  Не мисля, че това е от голямо значение. Като един познат дето си взе 535 и с 306 коня и аз му викам харесва ми, но ако е x drive, а той ми вика, че щяло да харчи много и за това си взел със задно и само такова търсел. Бах тая икономия дето ги е обзела всички. Българите сме такива хем да харчи пет на сто хем да караме с 200 до Бургас, че бързо се стига. ЕЙ го къде е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Galin написа:

Извинявам се не се сдържах може да ме нахраните, но Ринга на Брюксел (околовръстното им де) е като центъра на софето в час пик. Там у белгийско е с по 6(шест) ленти в едната посока и лично аз съм висял не един път в задръстване на някоя отбивка за влизане в центъра къде час и нещо. Няма как да се пише извънградско ама никак - не става и това е. Не е като околовръстните ни тук. Само най-левите две ленти са свободни ама ако караш по тях само в кръг ще обикаляш. Като влезеш в детелините им е същия зор висиш си на едно от нивата и мърдаш с по 5 метра на минута (а нивата към Асе май бяха 3 или 4) Извинявам се за офтопика.

Батя,тук се говори за булевард Брюксел в София!:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/24/2017 at 9:05 AM, zlobil said:

мисля че е време някой да впише разход 9/100 градско с 3.0тди в София и темата мааалко след това да бъде затворена :hilezh:

 

 

пс : а4/а5 с еднакви двигатели - просто харесваш какви да са ламарините отвън - демек квото те тегли, за мен лично в купето на а5 тряа да стои нещо доста по-бензиново и стабилно от 3.0tdi

Че какво му е на 3.0 ТДИ на купе от 1500кг си върви перфектно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...