Jump to content

Проблем с климатроник А4 B6


muspidera

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Преди да разкажа за проблема, да спомена, че става въпрос за Ауди А4 B6 1.9 TDI от 2002г., AWX мотор.

Имам следния проблем - когато запаля колата, всичко си работи нормално и климатика работи чудесно. Когато тръгна на дълъг път, след известно каране забелязах, че като падна под 110 км/ч (+/-), климатика спира да духа студено и започва да вкарва въздух отвън. Като понатисна малко и задържа с по-висока скорост, отново си работи нормално. Първоначално си помислих, че е свързано с оборотите, но като задържах по-високи обороти на по-ниска предавка, проблема си го имаше и се оказа, че е свързано със скоростта. Същият проблем го имах и миналото лято, като 2-3 пъти ходих при майстор (Стефан в Красна поляна), който го допълни, тества и т.н., но проблема си остана. Лошото е, че когато я закарам на майстор, тя все си работи нормално, защото проблема излиза след продължително каране, като аз го забелязвам най-вече, когато пътувам София-Бургас и обратно, като сами разбирате, че това винаги е неделя вечер или събота и т.н.

Някой има ли идея какво може да е?

Компютъра не отчита грешка. Мисля, че имаше един канал, на който показва записани грешки в последните 3-4 пускания, но не мога да се сетя кой и къде беше.

Изпратено от моят GT-N7100 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сменяй пресостата (датчика на радиатора) Аз го ядох и след смяна на клапан на компресор и кво ли не още смяната на пресостата реши проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери като включиш климатроника дали ти тръгва вентилатора.Ако си с два вентилатора, единия се върти постоянно от виското а другия като включиш климатроника. Най вероятно нямаш добро охлаждане на радиатора отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се появи подобен проблем от вчера когато работи на място няма ядове като тръгна и вдигна оборотите както си карам изведнъж започва да духа въздух от вън. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика на климатичният радиатор :)

и при мен същия проблем вчера , 30 лв е втора употреба стават от повечето аудита а4/А6/А8 ... два вида са по къси и по дълги ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не то си има съчма , развиваш с ключ 17 и навиваш новия и триеш грешките ако има записани такива и си караш :) 

компресора ти на живи данни трябва да прави поне 14 бар налягане 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Привет, да ползвам и аз темата на колегата... При мен също се появи същия на пръв поглед проблем. На място всичко е нормално, след каране по магистрала с около 120-130 км/ч  спира да духа студен въздух... Няма грешки, не свети Еcon бутона. Ако спра на отбивка , изгася колата, и след 10 мин.  примерно потегля, пак започва да си духа студено... В градски условия няма проблем - охлажда нормално. С една перка на радиатора съм.

 

Колега реши ли проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм. При мен проблема е в датчика за скоростта, който е на лявата полуоска. Магнитния пръстен е прецакан. Аз имам грешка vehicle speed sensor. За съжаление е трудна смяната на въпросния пръстен.

Изпратено от моят GT-N7100 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте Колеги! Решихте ли проблема за не духащ студено климатик при висока скорост. При мене е същия проблем - под 120 км/ч духа нормално, засиля ли скоростта и духането отслабва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте. Аз имам следния проблем не мога да изгася копчето за климатика, че да започне да духа топло предполагам, че е заради това, дори и след многократно натискане резултатът е същия. Само когато запаля колата известно време стои огасено и след това светва автоматично. Някой има ли идея какво може да е ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Означава, че имаш проблем с климатична та система. Когато копчето свети, климатика ти НЕ работи. В упътването за ползване на колата това всичкото е описано! Това обаче също означава, че имаш и друг проблем, защото топло трябва да имаш независимо от това дали климатикът работи или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

А при мен фреон има

Екон гасне,а студено няма?

А в сервиз мога да я вкарам чак понеделник

Някакви предположения за белята ква е що е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте става въпрос за ауди а4 2003 година климатика ми спря тотално нито топло нито студено иначе всичко си свети копчетата също бачкат но не се чува нищо някой знае ли какъв може да е проблема?? Благодаря предварително!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...