Jump to content

Сигнализация за непоставен на предпазен колан А4, В7 пищи почти постоянно.


Recommended Posts

Здравейте колеги!

Не мога да разбера как се разглобява закопчалката на предпазния колан на А4, В7, 1,9?

Слагам си колана и пак свети и пищи!

Явно там нещо не контакува добре.

Благодаря!

 

Редактирано от ДОМАНОВ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз го правих това преди 1-2 седмици. Седалката е хваната с четири болта torx(или както се казва там). Развиваш ги, разкачаш буксата и седалката вън. После самата ключалка на колана се държи на един болт 20 или 22 беше. Пластмасите около ключалката се разделят (там леко че аз малко ги счупих). После отиваш в колата, хващаш колана и няколко пъти го закопчаваш за да видиш как действа и къде е датчика за поставен колан. Съвсем просто е една пластина, която като се постави колана допира друга пластина и така сигнализира, че колана е поставен. С времето тези двете пластини почват да си омръзват и да не се допират :hilezh: С тънка отвертка съветваш едната пластина да почне да се допира до другата и събираш всичко по обратния ред. Малко шантаво го обясних ама в процеса на работа всичко ще ти стане ясно. Не е сложно. Трябват ти 30мин. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паси аз казвам как съм го правил. Сваля се защото не може да се работи иначе. Не те карам да проумяваш нищо. На мен нищо не ми е светило след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно се оправя с Ваг Ком като се изключи да не сигнализира въобще,а Ти винаги да си знаеш,без някой ти напомня,че трябва да го поставяш тръгвайки на път :)

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости колега( от сорта ремонт). Аз имах същия проблем и по рамата си поръчах ново оригинално и след поставянето всички проблеми изчезнаха. Ако не ме лъже паметта мисля че ми струваше към 200 лв тази закопчалка която има букса със нея на долния край.

Успех!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...