Jump to content

Как да изключа заден десен фар за мъгла ?


rumen59

Recommended Posts

Здравейте колеги , интересува ме някой може ли да даде съвет как да изключа заден десен фар за мъгла ? Откакто имам колата

( Audi - A4 (B6 8E) - 1.8 T (150 Hp) quattro- СЕДАН ) Отзад  светят-   десен габарит и ляв габарит+фар за мъгла.С бутона който е за фаровете за мъгла се включват и изключват  само фаровете ,но не и задния десен фар за мъгла ?   

Ако някой знае да помага .Благодаря,,,,,,,,,,,,,,      

 

)

Редактирано от rumen59
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си написал дали колата е седан или комби,аз съм с комби и при мен мисля че има само на левият(ако не се лъжа),така е заводско,ако някой преди теб е слагал и на другият стоп допълнително,може да не го е свързал както трябва,а може и да има ел.проблем с инсталацията,една диагностика би трябвало да покаже къде е проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Както Владо ти каза или проблем с ел.-а, или някой тарикат преди теб е ровил по ел.-а.

Отзад отдясно въобще не би трябвало да имаш крушка.

По закон габарит за мъгла се слага само от страната обозначаваща най-външната точка на автомобила от страната, от която е позволено да се изпреварва - тоест от лявата страна. За Англия е отдясно.

 

С такъв ключ ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, royce said:

 

Както Владо ти каза или проблем с ел.-а, или някой тарикат преди теб е ровил по ел.-а.

Отзад отдясно въобще не би трябвало да имаш крушка.

По закон габарит за мъгла се слага само от страната обозначаваща най-външната точка на автомобила от страната, от която е позволено да се изпреварва - тоест от лявата страна. За Англия е отдясно.

 

С такъв ключ ли си?

Това наша, или някаква европейска директива е? Защото някои марки светят от двете страни, а пък други имат една, но централно разположена светлина за мъгла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 minute ago, Двигателист said:

Това наша, или някаква европейска директива е? Защото някои марки светят от двете страни, а пък други имат една, но централно разположена светлина за мъгла.

 

Май по Зкона за движение по пътищата беше така ... ама преди бая време съм го чел ...

 

За светлина в средата се сещам само за Пежо 206 ...

 

P.S. За мен лично това да ти светят 2 габарита за мъгла е също толкова интелигентно, колкото това в Щатите през деня да им светят постоянно мигачите заедно с дневните.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, tonko2.0T написа:

Европейските коли с ляв волан имат светлина за мъгла отзад,само вляво.Поне немските.

Повечето френски и италиански светят и от двете страни. Не съм чувал за директива.

По темата: Най-вероятно някой е свързал дясната към габарит, отвори стопа и я махни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги НЕ проблема дали свети от едната или от двете страни , а защо не се изключва ?

На повечето коли фар за мъгла има само отляво(На колите с десен волан само отдясно)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах ти по-горе да направиш диагностика,може ключа да е дефектирал,може модула  така е трудно да се каже къде е проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, при мен светеха постоянно предните фарове за мъгла. Оказа се проблем в ключа. В него има 2 контакта - един за предните фарове за мъгла и друг за задните такива. В изключено положение пластините се повдигат от пластмасово цилиндърче което явно се износва от триенето или се стопява при претоварване. В резултат на това контакта остава постоянно затворен и на работеща кола си светват :). Ако колата няма проверка за изгорели светлини... то няма междинен модул между ключа и самите фарове. На диагностика нищо не показваше..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...