Jump to content

1.8Т (BFB) + Landi Renzo Omegas III OBD


Recommended Posts

Моята на А4-ката е 50л - пура, събира около 40+ литра газ, сложена е зад седалката на самия мост. Много е прибрано и въобще не пречи, но колата е седан. За Авант може да се монтира отстрани (отляво или отдясно) по дължина на колата. На мястото на резервната гума ще събира по-малко, а и самата резервна гума винаги ще пречи в багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Най- лесно е да се измери мястото на резервната гума и да се сравнят размерите с наличните бутилки.
На едната кола се побира 43 литрова бутилка, а на другата 53. Багажника по този начин е приятен за окото, а и има място.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на В7 колко е голям "легена" за резервната гума,

ма в В5 quattro седан се събираше идеалнно 61 литрова ториодална бутилка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен ако не е американско изпълнение, при мен Ланди като видяха "легена" направо ми казаха, че там бутилка няма да влезе :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кое да е американско изпълнение?

Откакто я има(х) В5-цата, все се каканижех да ѝ слагам газ, така и не се наканих, сега ми е интересно с колко аджеба съм се набутал за тия всичките години^_^.

(Марто сори че ти ползваме темата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата, но за Б5 говорех, при Б7 не знам дали ако е американка пак ще е по-малък легена.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 7/18/2017 at 21:19, NIKO написа:

еееваааа!:shocked:

Колко пробег осигурява такъв тороид?

 

При реалнио заредени 50л. и среден разход 10/100, си минаваш 480-490км.

Бутилката беше BRC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За копчето за превключване съм виждал изпълнение на едно бмв горе до лампата и никъде не се виждат копчета не е дупчено по таблото. Изглежда доста прибрано.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Да раздвижа темата.

От днес вече съм с Ланди Ренцо Омегас ОБД2 ...

Споделям по-надолу няколко снимки от монтажа.

Като цяло съм доволен и няма как да не съм впредвид,че това ми е трета кола правена в този сервиз и хората там изпипват нещата на 99% включително с претенциите на клиента.

Копчето само не стана да се монтира в улея,който исках но ... здраве.

Като цяло забелязах единственно факта,че макар и газта която я дават с по-високо октаново число (дали в БГ е така незнам) от бензина ОМВ МаксМоушън 100 октана ... на газ върви всякаш малко по-слабо отколкото на такъв бензин,пренебрежимо е но се усеща както на доускорение така и на 1-2-3 та предавка ако я назориш.

Пак казвам,незнам дали това се дължи на калпавата ни газ в страната или си е така - но не е проблем лично за мен.

Други забележки нямам.

- Изпарителя отново е на традиционното си място под казанчето за антифрийз

- Дюзите са отгоре - възможно най-близко до бензиновите.

- Пълначката е до капачката на резервната гума.

- Превключвателя е до улея който исках - смятам,че там е втората най-добра позиция и не загрозява нищо.

- Бутилката е на мястото на резервната гума с обем 55 литра (43-44 ефективни) но като гледам,можеше да събере и 60 литрова ...

 

038202388.jpg?r=0

038202389.jpg?r=0

038202390.jpg?r=0

038202391.jpg?r=0

038202392.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моя b6 avant успяха да боднат 66 л. бутилка на мястото на резервната гума. Пичовете казаха, че това бил абсолютният максимум. Реално побира 52-53 литра.

Редактирано от bungle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, MAPTO7007 said:

незнам дали това се дължи на калпавата ни газ в страната или си е така

Дължи се на това, че компютърът на колата е с карти за бензин.

 

А сравнението с ОМВ100......недей :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 Ц5 благодарение на г-н Муцев събрахме 72л  бутилка на резервната гума (събира 60-61л). И да, на газ върви една идея по-слабо.

Редактирано от ppenchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, robobug написа:

Дължи се на това, че компютърът на колата е с карти за бензин.

 

А сравнението с ОМВ100......недей :)

 

Казвам какво усещам на педала на газта ... и понеже Ти ако не бъркам каза,че газта то е ясно,че е с по-високо октаново число - следователно би трябвало да върви повече.

Нали Хем картите са по бензиновите времена,хем този компютър на газовата е с опцията да следи в реално време и да се ъпдейтва/коригира по бензиновия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, MAPTO7007 написа:

 

 

Нали Хем картите са по бензиновите времена,хем този компютър на газовата е с опцията да следи в реално време и да се ъпдейтва/коригира по бензиновия?


Да, Марто.. но на практика не е

Колко много място имаш в коша (около мотора) за разлика от други Б5/Б6 (които съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

същото е усещането и при мене,леко по слаба динамика при ускорение.Само малко по висок ми се вижда разхода извън града.На бензин до 120km/h беше 7.5л,а на газ е 10-11 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам, може да се направи да върви повече от бензина, но разхода ще е много голям и се обезсмисля цялата галимация.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже е много лесно....ако е с карбуратор и делко.....

 

Марто, по-високото октаново число без други настройки означава само по-високо топлинно натоварване на клапани и турбина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стояне какви настройки бре човек - за чип ли ми говориш - питах още там - проблем ли ще е ако се направи ЧИП на тая кола и се повиши мощността?
Отговор: Не е препоръчително,защото може и да върви по-добре а може и да не тръгне повеч екакто трябва.

По-техни думи са имали кола която е сложен ГИ - след което и чип и в еидн момен спира да върви и почва да прави мизерии - проблема се е решил едва след премахването на чип-а.

 

Мен лично ме интересува какво трябва се направи за да върви 1:1 за свойте си 163к.с ... нови горивни карти за газовия компютър ли и защо и какви след като единия се ъпдейтва от другия в реално време и ей такива неизвестни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено много хора карат с чип и газ, за да има нужда от коментар комбинацията.

Газовият компютър просто умножава времената на бензиновите дюзи с някакъв коефициент ( в зависимост от много фактори), но не променя аванса. Отделно стехиометричната смес за различните горива е различна - коментирано е в други теми.

Приеми, че в общия случай "на газ" една кола не може да върви като "на бензин" и не се тормози.

Приеми, че 1.8т е зверски здрав и както и да е направена колата (през 2017-та година) не може да го счупиш.

Радвай се на колата и сподели има ли разлика в средния разход със старата кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личен опит: когато ремапнеш колата с правилните моменти на запалване за газ, трябва да започнеш да наливаш  и 100 октанов бензин. 

Аз се чудих дълго що на газ върви по-добре отколкото на бензин, докато ме светнаха къде бил ключа от бараката. :hilezh:

 

Другия вариант е да имаш 2 отделни мапа за газ и бензин, но това не знам как става.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...