Jump to content

RE: Проблем с тресене


mityo

Recommended Posts

На д3 предния диф отделно от кутията ли е? Едно масло ли ползват или дифа е с отделно?

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отделно е. Предния и задния са с обикновено масло за диференциали. Кутията е ясна. Раздатката е със скъпото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на средния и задния сложих на мотул което го дават за тая кола...75 в90 30 40лв литъра беше

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, диференциалното масло е 75-90, квото му е на сърце човек. ATF-a си има претенции. Раздатката е скъпо масло. В порше е към 200 лв литъра май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих квото му дават в някъв каталог на мотул

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

В сф съм утре да ти върна чарковете?

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

някой някакво развитие?

 

оня ден ми се случи за първи път много странно нещо: тъкмо се качих на околвръса в посока Перник и колата се разтресе за около 5 сек. Чак леко си викам ева си мамата. След това рязко спря (бях с 100 км/ч на темпомат по време на случката без да променям скоростта) и не ми е тресло вече около 200 км. На връщане дигнах 240 км/ч като нямаше коли, и колата е мазна и залепена за пътя, не се усещат никакви вибрации. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

митьо е сменил каретата и твърди, че тресенето си остава. Последните седмици навъртях над 1000 км и не ми е тресло. Но пък няколко пъти ми направи впечатление, че като дам газ от спряло положение при напълно завъртян волан се усещат некви вибрации ...   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на раздатката ми е сменено. Предния диф има ли общо със скоростната кутия? На скоростите ми е сменено маслото преди 25 хил.км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат дали 5 степенната има отделно масло в предния диф. 6 степенния ЗФ има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок ще проуча мерси.

 

Значи предния диф е с отделно масло от скоростната кутия и още следващата седмица ще го сменя, заедно с маслото на задния. 

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Колега Vladimir 27,  даваш съвет за проблем от преди близо година. По пътя на логиката проблема би трябвало да е отстранен. Друг е въпроса, че колегата потърсил съвет тук във форума, не е споделил с нас как е оправил неизправността?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега zenite щом не е отразено решението на проблема, не виждам от къде ти идва логиката?

Може пък и да ги подсетим и да напишат за всички!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Никой не може да разбере за тая вибрация. При мен вибрира при ускорение по баир около 40 км в час и изчезва. Всичко сменено и пак го има. Ако някой каже откъде е ще вдигна банкет. 1 година сменям части и никаква промяна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

оказа се каре на кардана

оказа се каре на кардана

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...