Jump to content

Кой е първият модел на AUDI с дневни светлини?


mef

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Въпросът ми е към тези, които се интересуват от историята на AUDI. Известно ми е, че моделите A6, Q5 и Q7 са произвеждани с фабрично монтирани светлини за движение през деня. Моля, посочете най-старият известен модел AUDI фабрично снабден с дневни светлини, съответно със скандинавски и американски вариант.

Желая Ви приятно лято!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А8 или Q7 според мен бяха първи с дневни светлини - халогенна крушка във фара, много преди LED светлини за дневни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде когато избистрите заданието да си се върнем към темата :)

 

Кое е първото Ауди с дневни светлини или кое е първото Ауди с LED дневни светлини?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моя случай не твърдя, че R8 е отговорът на загадката, а постнах видеото като потвърждение на:

На 7/15/2017 at 21:50, Schmeichel написа:

LED дневните се появиха при R8 първо ако не се лъжа.

 

Така и така се обсъждат дневни светлини, било то LED или не, реших, че е nice to know. :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още от B6 може да се програмират фаровете, да светят като дневни.

R8 е първата кола с изцяло LED фарове (както се казва в клипа, горе) но мисля, че D3 е първата с LED дневни.

Sent From My NOKIA 3310 без фенерче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря за отговорите! Дали няма по стари модели от Q7, снабдени днвени светлини (не става дума за светодиодни)? В Норвегия и Швеция съществуват регулации за дневни светлини още от седемдесетте години на миналия век. Възможно ли е през осемдесетте и деветдесетте години, AUDI да са внасяли автомобили в изброените скандинавски държави, без да са ги оборудвали с дневни светлини? 

Редактирано от mef
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
А8 D3 W12 е с диодни дневни светлини, мисля през 2004та или 2005та година.

Същите тези се слагат и на S8 

Което се появява 2006та

Ипцилютно и изглеждат много готино. Слагат ги опционално и в 4.0 тди, освен ако тази, за която знам аз, не е оборудвана допълнително.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On Wed Jul 19 2017 at 1:21 PM, mef said:

 В Норвегия и Швеция съществуват регулации за дневни светлини още от седемдесетте години на миналия век. Възможно ли е през осемдесетте и деветдесетте години, AUDI да са внасяли автомобили в изброените скандинавски държави, без да са ги оборудвали с дневни светлини? 

Имаха специални релета за включване на късите. Аз лично в разни дърти Тойоти на ел. схемите има такива сигурен съм че и при Ауди е така.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...