Jump to content

Колко гориво остава след като километража покаже 0 км ?


Martoni

Recommended Posts

Някой знае ли колко гориво остава на Ауди А6 3.0 дизел след като километража покаже, че остават 0 километри ?

Редактирано от Martoni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи, при какви условия се правят, но поне 20-30км извънградско може да се минат.

Изобщо не е препоръчително обаче с дизелов автомобил да правиш такива експерименти. Остане ли без гориво ГНП може да е за боклука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викаш като остане да помпи въздух ГНП-то може да мине още малко....:hilezh:

Ти подскажа, че дори при наличието дори на малко количество въздух...колата гасне. А в 3тди няма ГНП.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Това, че по-казва 0 компютъра не означава, че няма гориво, точно това и пита човека.

А от какво идва горивото при 3тди ?

Цитат

Стандартната горивна помпа за ниско налягане е заменена с електрическа, стандартната гориво-нагнетателна помпа за високо налягане (ГНП), играеща роля и на разпределител, е заменена с електронно управлявана помпа създаваща налягане до 2400 bar.

Щом казвам, че не е препоръчително да се кара до " че дори при наличието дори на малко количество въздух...колата гасне. " значи не е, който иска да си кара без гориво комън рейла негова си работа...сега, ако ще се заяждаме за терминологията, няма нужда...

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

4-5 литра са много при показател 0. На мен преди 2 месеца ми заредиха бензин вместо дизел и като я закараха да източат нафтобензина стрелката на резервоара беше на 1/2 демек 45 литра , след като източиха всичко се оказа че горивото вътре всъщност е било 37 литра. Не ми се вярва да се губят над 5 литра в тръбите :D

Редактирано от Georgi75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...