Jump to content

Регулиране на дюзите за пръскане на стъклото


К.Rusev

Recommended Posts

Да споделя и моите перипетии с въпросните пръскалки.Поръчвам от ebay това http://www.ebay.com/itm/2x-Washer-Jet-Water-Spray-Nozzle-for-VW-Passat-B6-Jetta-Golf-GTI-Caddy-Beetle/182534957066?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649 .Идентични с тези който е поснал колегата atanasovkn от aliexpress без подгрев.Цената естествено е АУ.За две седмици бяха тук....Слагам ги Т..шак пръска  на струя(stream) не мъгла(spray)Почна естествено кореспонденция с китаеца,прати ми снимка,така ли пръска,ако не пръска така пратете ми ваша снимка.Естествено не пръска така както на снимката която ми е пратил и му пращам моя снимка..............И в крайна сметка клекна че артикула му не отговаря на описанието и сега  ми пише изберете си друг артикул от нашия магазин за да ви компенсираме.

15.10.2017.jpg

15.10 (2).jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Темата е много полезна, поръчах си пръскалките.  Тия адаптерите имат кат. номера 8E0955431 или 4F0955431 (според по-горе в темата), но в никой бг сайт не ми излизат и не ги намирам.  Ще съм благодарен, ако някой помогне и каже от къде да ги поръчам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е при тая цена не виждам смисъл да се търсят на друго място.И като ги слагаш да знаеш,че се слагат не откъм дюзата а от задната страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем цената - и по-горе попитаха "адаптерите от къде" - стана ясно вече, че само оригинални. Няма наоколо официален представител на Ауди и затова търсех алтернативи. Благодаря!

Редактирано от ivailo_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

31 minutes ago, ivailo_slavov said:

Темата е много полезна, поръчах си пръскалките.  Тия адаптерите имат кат. номера 8E0955431 или 4F0955431 (според по-горе в темата), но в никой бг сайт не ми излизат и не ги намирам.  Ще съм благодарен, ако някой помогне и каже от къде да ги поръчам.

 

Ауто Плюс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Преди 14 часа, Stanley_S написа:

Buzzi, бихте ли казали на каква цена излиза този вариант?

Около 45лв. Адаптерите останаха,ако на някой му трябват да пише.

 

Сега гледам пръскалката на задната чистачка да стане такава,но не намирам вариант за момента.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета и аз проявявам интерес да ги сменя пръскалките. В Литекс ауто питах и ми казаха че стават от пасат 6 ама едната е 50 кинта и ми се видя много и се отказах .  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, пръскалките на Seat Exeo са със следните номера:

 

3R0955985A - С подгрев (лява)

3R0955986A - С подгрев (дясна)

3R0955985 - Без подгрев (лява)

3R0955986 - Без подгрев (дясна)

 

Проверих за цена в Юнитрейд и цената им е 19.25 лв на брой, без значение дали са с подгрев или без.:nixweiss:

Малко ми се струва странно че няма разлика в цената и си е цяла далавера като се има предвид че става без преправяне.

 

 

Редактирано от Twiner
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че има подгряване на А4. Моите са такива.

Без "преправане" имам предвид че не са нужни адаптери 8E0955431  както на споменатите пръскалки от Caddy, Passat, Touran итн, 

които са с номер:

 

5M0955985C без подгрев 

5M0955986C с подгрев

 

Просто си е plug & play, това е според колегата Buzzi, аз не мога да кажа от личен опит понеже не съм пробвал.

Един от колегите са оплака че са били по 50лв бройката а друг че не можел да ги намери, аз просто помагам с инфо относно номерата и цените.

 

Редактирано от Twiner
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно едно към едно са,само  защо да има лява и дясна,ексеото излиза със тройна пръскалка,не съм гледал има ли мъгла на фейслифта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам колега, парт номерата на пръскалките са еднакви на Ексеото от 2009 до 2014.

В интерес на истината, поне според ЕТКА, пръскалките на А4 са също лява и дясна.

Exeo.PNG

A4.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е в щуцера,изместен спрямо средата с около 5 мн в ляво и дясно,в капачката и захващането не видях разлика,сега ги погледнах  старите.не срещнах никакво затруднение при монтажа.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоите пръскалки с подгрев ли са, или без?

Любопитно ми е дали буксата е еднаква и дали има значение че е на противоположната страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези пръскалки на Ексеото мъгла ли правят? 
Тъп въпрос съм задал, сега се зачетох в списъка по-горе... Тоест номерата, които завършват на „А“ пръскат мъгла, а тези без „А“ пръскат на струя, така ли е? 

Редактирано от ads
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата не е споменал това, но тъй като такива пръскалки се обсъждаха последно, смятам че не би взел участие иначе.

Само той може да потвърди обаче.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ads написа:

А тези пръскалки на Ексеото мъгла ли правят? 
Тъп въпрос съм задал, сега се зачетох в списъка по-горе... Тоест номерата, които завършват на „А“ пръскат мъгла, а тези без „А“ пръскат на струя, така ли е? 

В случая по-скоро завършващите на "А" имат подгрев. В ЕТКА-та не е уточнено другото за съжаление.

Само хората притежаващи Ексео могат да отговорят на този въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едното пише water jet, което си го превеждам като водна струя, а на другото пише spray nozzle, спрей дюза. Затова си помислих, че не само в подгрева е разликата, но може би е както ти казваш. Благодаря за отговорите! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...