Jump to content

Сваляне на задна чистачка


isojama

Recommended Posts

Първо трябва да свалиш задната чистачка - махаш капачето , отвиваш болта. и с малко късмет и сила ако е запекла я сваляш. После отиваш при моторчето - има 3 болта 10тки май развиваш. И ще ти остане само да махнеш маркуча и буксата.

П.с- кората как е,има ли поражения по щипкити :D

https://ibb.co/i4OyC5

 

Редактирано от ThEBlazZeD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кората я дръпнах и всичко е цяло :) Иначе аз отвих това и резултата бе следния :D

Аз тръгнах да развивам болта отгоре обаче чистачката се мести ту наляво ту надясно. И не знам дали няма нещо по специфично по развиването му. Трябва ли да хвана на контра нещо? 

20170719_132808_Richtone(HDR).jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има тема, в която съв описал как се сваля задната чистачка (търсачката все още работи):

А огносно послесната ти снимка ..... Дроб сърма ти е моторчето.... Уви, детска борежка им е. Аз заради този им недъг,  си купих преди 2 месеца моторче за 8V, последна ревизия. Нищо общо с тези. Като намеря време да си го сложа на колата (за мовента нявам ядове и не бързам, все пак сегашното ми моторче е на под година), ще постна снимки. Новото поколение моторчета са си мислени.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем.. гледах това как се сваля. Аз така и го правих , но не се получаваше. Сега отидох и пак напънах(цял ден съм го пръскал с WD40 през 2 часа) и си мисля, че все пак може вече да се махне тази гайка, но уви... Пластмасата на моторчето сдаде багажа и се раздели на 3 :D Но пък гайката си седи неразвита.... Идеи как може да се махне ? 

20170719_201522.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в Кобра. Те знаят как да махнат клеясала чистачка, без да счупят стъклото. Ръждата (и пренатягането при монтаж) така прави, направо "заварява" компонентите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди време бях решил да я свалям тази чистачка,но без успех :) Самата гайка се развива по нормален начин,стандартно-обратно на часовниковата стрелка,а самото рамо излиза с поклащане докато отпусне при шлиците,но мен повече ме беше притеснило да не спукам стъклото,но понеже нямах проблем,а просто исках да почистя шлиците я зацепих и не ми се рискуваше повече :)   Но иначе това е начина ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидох в Кобра. За 5 мин с едни скоби и едни клещи да държат контра ми свалиха гайката и рамото.(за без пари :) ) Явно гайката наистина се бе заварила ... 

Сега вече нов мотор... :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, isojama написа:

Отидох в Кобра. За 5 мин с едни скоби и едни клещи да държат контра ми свалиха гайката и рамото.(за без пари :) ) Явно гайката наистина се бе заварила ... 

Сега вече нов мотор... :D 

В кой сервиз точно на Кобра ходи,колега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа, ако имате чирак клещи хващате на контра отдолу и горе развивате гайката и сте готови. Но трябва да сте двама. Аз дори помагах на тези да държа багажника хоризонтален(тоест бяхме 3-ма :D ) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.07.2017 г. at 22:53, Wolfgar написа:

 Как така не успяха? Аз трябва да я карам моята там да я свалят......... Пффф сега до Пловдив ли трябва да ходя :D

Опитаха...вдигнаха рамене и казаха,че ще превърти пластмасата на самата чистачка и после ще трябва да си търся друга....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Как отвихте гайката, че аз съм сега в същата драма. Счупих пластмасата на моторчето но така и не се отвива гайката :(

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...