Jump to content

Ауди А4 (B7) DRL - Дневни светлини (Подходяща LED крушка)


MAPTO7007

Recommended Posts

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

On 28/07/2017 at 9:01 AM, KCV said:

Да ви запитам, вие тия диодни светлини ги слагате за да сте модерно бели или за да свалите от консумацията на ток? Щото ако е за второто, с тия товарни съпротивления не постигате никаква икономия.

Колега не търсим икономия на ток а бяла светлина като на скенона, че жълтото не върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Откри ли работеща опция, колега?

Аз също съм с ОЕМ ксенон и DRL. 

За дневните се ровя за възможност, замяна с LED. 

Обмислях и за габарита W5W крушката. Osram, тук имат две за около 45 лв в Cool, както и Blue вариант за около 23 лв. Но и двете ги дават за плафони и offroad...

А като се зачетох виждам, че и грешки давали, на външни съпротивления, изобщо задачата се усложнява приятно... :)

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ти хубаво сложи ам ада кажеш модел,цена,от къде са купени за DRL-ките коментирам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,имам следните бутони на таблото(снимката е примерна,нямам ауто на копчето за светлините).До колкото разбрах едното е за coming/leaving home,другото за дневни светлини. E добре,но как се активират,като купих колата не знаех че са за тази функция и си купих модул с който направиха дългите да са дневни на 30%. Но  ако има възможноста от колата да се направят тези неща,бих искал да го направя.

Някой имал ли е  опит с тези неща,правил ли го е?

 

Благодаря 

erzqcx.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натискаш навътре бутона/ите и след като излязат навън,даваш от позиция 0 на позиция 1.За прибиране отново натискаш.Ако това е питането ти.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да знам как мога да включа функционирането на бутоните,защото на  която и позиция да ги сложа няма никакъв резултат...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш датчик за светлина,функцията ауто няма как да работи,коминг хоум и той няма да работи коректно,дневните и те нямат да работят коректно

ето инфо

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам датчик за светлина нямам и ауто на врътката за фаровете,но не мисля че другите два бутона с позиция 0 и 1 са сложени ей така.след като нямам сензор за светлина не би ли трябвало на мястото на тези две врътки да има една която да е за регулиране на фаровете?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика е в огледалото .може да е сменяно с обикновенно,може модула да е сменян с такъв който не поддържа тези функций,за коминг хоум-а се пускаше един кабел ,прави се правилната кодировка и работи ,но не разпознава кога е ден и кога е нощ,за дрл-а пак трябва да се кодира и като си на позиция ауто ,и те няма да разпознават кога е тъмно да се изключат и да се вкл основните светлини,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледалото, имаш предвид на предното стъкло или огледалото за задно виждане? Защото при мен след като смених тавана, ми дава грешка на сензора за светлина и както написа по-горе, не ми разпознава кога е ден и кога нощ. Някаква идея от какво може да идва проблема?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/24/2018 at 7:59 PM, Vlad91 said:

Нямам датчик за светлина нямам и ауто на врътката за фаровете,но не мисля че другите два бутона с позиция 0 и 1 са сложени ей така.след като нямам сензор за светлина не би ли трябвало на мястото на тези две врътки да има една която да е за регулиране на фаровете?

При положение че нямаш Auto, като пуснеш DRL и настроиш кръглото на 0, би трябвало да ти светят дневните. Не е ли така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,не свети нищо,решил съм да е карам на диагностика,в Порше е 100лв,някой знае ли друг хубав сервиз,където може да мина по-евтино?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
На 2.03.2018 г. at 12:10, Aleksandark написа:

 

Сложих да. Не ми дават грешки и стоят много добре. Сега мисля да сложа лед и на фаровете за мъгла. 

 

daylight.jpg

Може ли да споделиш какви са крушките и от къде ги взе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста съм търсил преди и като за дневните не намерих никъде да се предлага канбус крушка. За най-сигурно взимаш каквито прецениш като марка и слагаш по един резистор.

1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Закупих си Б7ца с би-ксенон, но нямам позиция AUTO на ключа за фаровете, нито до него копчета за DRL и  Comming/Leaving Home в следствие на което не мога да разбера, имам ли DRL и ако имам как да го пусна? Нямам също и датчик за светлина на огледалото. Вариант за пускане на DRL с ВАГ-КОМ има ли, или ще трябма да си карам на къси :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

В момента на Б6 на късите съм с такива: https://www.aliexpress.com/item/32890912319.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.16c64c4dh3L4U7

Грешка на таблото не ми излиза!

 

Взел съм и едни такива: https://www.aliexpress.com/item/4000134087947.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.16c64c4dh3L4U7 но все още не съм ги пробвал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...