Jump to content

Избор на рутер с двойна честота


Recommended Posts

Имам проблеми с текущия Асус - поне веднъж на ден забива 5гхц-овата мрежа и рутера иска ребуут за да тръгне пак. Междувременно 2,4гхц-овата си върви ...

Ъпдейтвал и даунгрейдвал съм фирмуера доста пъти, ефект няма. Следих му рамта, логовете, етц., не открих нищо.. Оставих го да си пиква канал самичък, пак нямаше ефект. Сега ми остана едно нещо да изтествам последно и съм решил да го сменям. Вкъщи се хващат около 40 2,4гхц-ови мрежи и няма как да мина без 5гхц. 

 

Отворих аз емаг, да видя какво се предлага. Отварям един от първите, който ми хваща окото и в две от петте му ревюта пише как губел 5гхц мрежа ... 

Тъй като е малко вероятно при различни производители да го има тоя "дефект" да го наречем, значи проблема е в средата. Някой от вас сблъсвал ли се е с такъв проблем?

 

Какъв рутер бихте препоръчали, до към 150 жълтици да кажем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвам airport extreme на apple, не помня да съм го човъркал/рестартирал след първоначалните настройки, 5ghz мрежата бачка без никви ядове 

 

купих го за 100/120лв от ибей 

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се огледал в тези двата, но нямам преки наблюдения...:nixweiss:

 http://m.gearbest.com/wireless-routers/pp_617248.html

 

http://m.gearbest.com/wireless-routers/pp_497233.html

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маковите ги разгледах, това което искам отива на 150$. Което не е толкова много всъщноат. Тука в мола са по 450лв. 

 

Микротека също ги видях. Непретенциозно изглеждат,  сравнително евтини. Ще намеря някви ревюта да видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори го и му сложи един вентилатор да видиш дали не прегрява нещо. Или просто го остави да работи отворен.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микротика е най-добре,но не си струва за домашно ползване,а и не е много user-friendly.Аз ползвам едно xiomi за 25$ и имам вързани едновременно и на 2-те честоти устройства и IPTV на лан.Работи идеално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Арчър ц8 .... откакто го имам (вече година, година и половина) не съм го рестартирал за каквото и да е. Даже пак дъм му забравил паролата за вход в интерфейса и ще се ресетва :) Тв-то, двата ни айфона и едно пц бичат на 5гхз редовно и нямам ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година може би,по назад съм споменал взех d link dir822, след много ровене разбрах че се трие ленгуидж пака и интерфейса става  на английски,също не му помня паролата на вифи то я знам, наистина никакви проблеми,определено бях скептик. ИЗХВЪРЛИХ един двубандов асус  и обикновен  асус преди това,голяма гад е тая марка за рутери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пак ми се прееба рутера няколко пъти и ми писна, ходих до техномаркета и взех Арчър ц60. 800мпбс ми прави от рутера то ПС-то през вифи. Засега съм доволен, ще видим по-натам. 

П.С.: вътре имаше брошура за ТП Линк-ския телефон дето пуснаха миналата година, на кантар съм да ида да си купя и него. Neffos X1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, petrishki said:

него. Neffos X1.

helio p10 е много слаб чипсет, за тия пари има доста по-добри предложения.

 

от седмици чета ревюта за рутери и все не мога да си избера - или са много скъпи или все нещо им липсва. При този ц60 как е 5гхз-овата мрежа през една стена? През 2 минава ли? От 2 години съм с Dir850L и ми се ще нещо с по-голям обхват, но ако може както е сегашния, да не се налага да го рестартирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, има 5 антени. Моето жилище не е много голямо. Затворен в кенефа си браузвам 9gag без грижи :) 

Сега ще пътувам, но другата седмица мога да засека колко мбпс прави през 1 или 2 стени.

 

Иначе телефона е много бюджетен да, нормално е да не е топ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VPN-а му е хубаво нещо, несъмнено. Единствено тия 10/100 портове не знам кога ще спрем да ги срещаме..... като гледам това е точно последния модел с такива, след него май всичко е вече с Гигабитови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен вкъщи на кабел ми е само телевизора, че вифи-то му, чат пат забива.

Гигабитови портове за у дома, рядко ще ти се наложи да позлваш мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мислях, че вече има хора, които някога са настройвали рутер, имат си някаква бегла представа от рутери, мрежи... и да изтърсят лафа защо ти е гигабит... Гигабитови лан портове са задължителни, може да се лишиш (пак не е за предпочитане) от гигабитов ван порт. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, petrishki написа:

Гигабитови портове за у дома, рядко ще ти се наложи да позлваш мисля.


А ако доставчика ти предлага гигабитов нет? Отделно ако имаш няколко устройства значително по-бързо се прехвърлят файлове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...