Jump to content

Проблем със задна чистачка ауди а4 б6


MoH7aH4o

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

Та преди две седмици вече си взех б6 обаче при огледа не пусках задната чистачка и така вчера реших да видя дали работи и уви не тръгна.. свалих кората на багажника и видях, че буксата е извадена сложих я и запалих колата, тогава чистачката започна да се движи постоянно въпреки, че лоста е в положение изключено(към волана) бутнах лоста на положение включено(към таблото) и чистачката спря. Та откъде може да е проблема ..доста ми е странно защо така са разменени положенията и може ли да се оправи по някакъв начин.. през вак ком къде се гледат тези неща и обучават ли се и ако да как... Също имам проблем и с радиото на място хваща идеално станцийте, но в движение се губят постоянно. Гледах усилвателя за антената, който се намира в багажника зад лявата кора, но не видях да има видимо нещо изгоряло.. та откъде може да идва проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпичката и електрониката са в един кожух и с времето електрониката се скапва и не можеш да го спреш или пуснеш. Предполагам това е било причината да шунтират връзката.

Потърси една втора употреба.

При мен се пускаше само от начало от време на време, после не можех да го спра.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Да не пускам нова тема, ще пиша направо в темата на колегата.

 Автимобила е Ауди А4 Б6-2003г. комби. 

Пуснах задната чистачка да поизчисти малко и после няма спиране. Местих я във всички положени, но не. Та от прочетеното до тук от форума разбирам, че проблема е от моторчето, което се задръства с гняс. Ще се сваля и ще се почиства явно. Но....

Питането ми е ако има нещо счупено или не може да се оправи, от къде да взема такова ново, или ако някой ползва отстъпки някъде, може ли да удари едно рамо. Другото което прочетох е за гумения пръстен който служи за уплътнение, какви са му точните размери, тук да споделят колеги които са минали през тази процедура. И като краен вариант, удачно ли е да се взима такова моторче втора употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички с Б6 авант рано или късно им се налага да правят чистачката. Имал съм 2 б6-ци и на двете съм сменял моторчета. 

 

 

пс : внимателно като сваляте корите по вратата на багажника щото щипките са стари и се чупят супер лесно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех втора употреба за 60 лева от първата морга.

Нови, мисля че на Валео са 140 лева.

Което избереш.

За монтажа ми взеха още 20 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не е изядена оста сменяте семерината, почиствате хубаво, смазвате и проблема ще ви е решен за 0,60 стотинки, хиляди пъти е писано във форума за този досаден проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

той проблема ще е решен, ако не е влизало течност вътре в моторчето....и аз така свалях, разглобявах...майсторих.....и накрая ново....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да е влизало течност, пак се оправя не е проблем

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При мен оправих проблема с ново моторче. Смених го цялото. Старото се опитах да го изчистя, както е описано тук във форума, но нищо не се получи /работи без да спира на всички позиции/ и сега ще отлежава за части. Новото го взех за 80лв. Ако има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето го ремонтирах с почистване преди седмица,за момента работи като ново,даже не го свалях от 5-та врата,не успях да сваля рамото,само свалих капака с винтовете,махнах старата грес,първо с вд 40 буквално го къпах,после контактен спрей,нова грес на зъбчатките ,един О пръстен на оста и го затворих и си работи нормално.

Първата и втората операция с спрейовете го правих при пуснато моторче.

Докато не се сложи капака с винчетата ,дори и почистено не може да се разбере дали работи коректно..

Дюзата запуши ли се всичката течност влиза вътре,там е мястото където избива,поне при мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте колеги,и аз да попитам нещо  за задната чистачка на Б6,моторчето се върти постоянно и не може да се изключи от лосчето на чистачките.Къде  е проблема?Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хохох, докато сте на темата, забелязвам че нещо задната пръскалка не пръска. За сега моторчето си работи. Някакви идеи какво да правя по дюзата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Проблемът със задната чистачка на audi a4 b6 комби се решава по следния начин ако вашето моторче е дало фира. Не се набутвайте с излишни пари да купувате части втора употреба точно от audi a4 b6. А знаем също, че и рамото на чистачката е много трошливо. Затова взимате от golf 4-ка или Пасат 5,5 комби рамото на чистачката с моторчето, монтирате и газ. Пасват идеално и забравяте за скъпи ремонти и със сигурност ще изкара много повече от оригиналното. На мен ми излезна рамото с чистачката 30 лв. И труд безплатно защото аз си я правих.

Редактирано от dragotrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо трябва ли да се преправя, защото скоро ще го свалям да видя защо не работи и да съм подготвен ако е много зле.

Редактирано от simoV49
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото което трябва да се внимава при купуване на моторчето е чистачката да се движи отдясно наляво а не от ляво надясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Ето как завинаги си реших проблемът със задната чистачка. Намушках едно маркуче директно на оста, през която минава течността останало от предните пръскалки от ланчиата, трябва да е малко по дълго, че като се върти оста да не се прегъва. 4fda4cb8beedb5743ca011708e8088ec.jpg62adf51faeada69531a7ec68dbcc6283.jpg

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте

Как се процедира когато задната чистачка тръгва едва и спира преди половината. След това колкото и да щракам лоста , нищо. Оставям я пусната и я раздвижвам на ръка и тогава тръгва и работи колкото и да я пускам. На другия ден пак същото. А4 Б8 2011. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...