Jump to content

Color fis display audi a4 b6


Daniel93

Recommended Posts

  • Отговори 345
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето и предната страна на платката. Процесора е едноядрен 32-битов Arm Cortex M4. По мощност горе-долу може да се преравни на 133 MHz Pentium 1. Иначе печатната платка и насищането визуално изглеждат доста качествено направени. Разочарован съм обаче че не бяха в анти-статичен плик.

 

IMG_3045.JPG

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещавам, ако не окипазя нещо. Знам че и други обещаха по-горе, ама не изпълниха. ;)

 

Преди 2 часа, Fireblood написа:

Сега....за няколко стотин долара и плик ли очакваш? :hilezh:. Иначе честито! Дано си е струвало чакането! 

 

Благодаря, колега! Иначе имаше плик, ама от тези за мартеници. :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърших с жичкаджийската част от монтажа. Сега остава само да изрежа циферблата. Пробвах го преди малко - работи без никакви проблеми. Ето клипче - съжалявам за лошото качество, но е без циферблат и диодите светят в камерата:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста е бърз, като гледам как се премести стрелката за педала на газта.

Което е доста добре, ще са актуални живите данни.....според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, CVT написа:

Свърших с жичкаджийската част от монтажа.

 


Супер.
А като крайна цена какво излиза - дисплей,управление,жичкаджийство и прочие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми излезе само 200 долара + още 10-15 лв. за материали и прочие, защото монтажа си го правя сам.  Иначе нямаше мито и пощата беше безплатна. Отне с една седмица повече от платената поща, но на фона на над 3-месечното чакане това не е нищо.

 

Колегата @bsdnikolov предлага монтаж за 150 лв, по-горе в тази тема. Това е много добра цена според мен, защото запояванто хич не е малко - над 20 кабела на различни места, прерязване на писти и отпояване на около 30 леда. Има и рязане на циферблата, което изисква други умения и инструменти.

 

Преди 11 часа, loshdancho написа:

Доста е бърз, като гледам как се премести стрелката за педала на газта.

Което е доста добре, ще са актуални живите данни.....според мен.

 

Да, ъпдейтва се много бързо. Нищо общо няма с Torque през Bluetooth. Тука имаме връзка по кабел и с трите CAN шини на колата.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, CVT написа:

 

Честито колега. Имаш меню, което на моя колор го няма. Ще се допитам дали е възможен update да бъдат добавени тези екстри. Бяха изкарали и превод на български език нашите монтажници но не знам до къде са стигнали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега!

 

преди 40 минути, mi_audi написа:

Честито колега. Имаш меню, което на моя колор го няма. Ще се допитам дали е възможен update да бъдат добавени тези екстри. Бяха изкарали и превод на български език нашите монтажници но не знам до къде са стигнали.

 

Благодаря и да, ако имаш по-стара версия на ColorMFA можеш да си ъпдейтнеш фърмуера. Сложен е на сайта им: цък!

 

Български език може да се избере от самото меню, но в предишното клипче още не бях открил точно от къде. Като свърша с монтажа ще направя едно подробно клипче на всички функции. Иначе превода е пълен и перфектен - браво на тези които са го направили! 

 

BG.jpg

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, CVT написа:

 

Да вече говорих с монтажниците и ще ъпдейтнем формуера. 

П.С. ще се родиш с този дисплей. Вчера имах някакви проблеми с колата, веднага диагностика през дисплея и веднага се установи проблема. :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, mi_audi написа:

.....нашите монтажници....

 

Преди 1 час, mi_audi написа:

..... говорих с монтажниците........

А кои са тези въпросните господа? Нашите в смисъл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, NIKO написа:

 

Еми колега аз не съм способен сам да си го монтирам и при мен монтажа ми го е извършил Папазов. Към него се обръщам за всичко свързано с дисплея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при тебе излиза ли буста на турбото? На мен ми дава винаги 0, докатo през Torque си работи.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, CVT написа:

 

Дърпа се допълнителен кабел от компютъра към таблото и започва да отчита

 

Като каза за бууста по-нататък като вече всичко си монтирал и ако имаш ваг ком виж при теб дали показва 1 към 1 надува на турбината и дисплея. При мен при монтажа на чипа на колата на дисплея даваше различно налягане спрямо ваг ком. 

Редактирано от mi_audi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги - това го нямаше в инструкциите и съм го пропуснал. Ще пиша дали има разлика между двете стойности след като го вържа.

 

Иначе един от екраните позволява да се настойва буста който показва - пробвал ли си да го калибрираш от там? Разбира се трябва да знаеш коя от двете стойности е правилната.

 

За превода на българския: снощи забелязах че Папазов излиза в скрийнсейвъра и е кредитиран с българския превод. :)

 

Също още нещо отностно рязането на циферблата с цел разширяване на отвора на екрана: оказа се че отвора на цветните табла е с 2 мм по-широк и по-дълъг от този на монохромните. Така че може да се мине и без рязане, ако се позиционира екрана така че да не се вижда най-горния ред, който не е толкова нужен. Страничната ширина е ок. Аз имах едно табло със цветен фис и в момента временно съм сложил неговия циферблат. Ето как изглежда:

 

IMG_3065.JPG

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, CVT написа:

Така че може да се мине и без рязане, ако се позиционира екрана така че да не се вижда най-горния ред, който не е толкова нужен.

Изрежи си го, както трябва. Не е чак толкова ненужен. Оставям на страна показването на радиостанциите там, при режим диагностика и при ъпдейт, този ред ще ти трябва.

 

0-02-05-bdc85653ccba491e65d5db69002d54dd

 

IMG-20190221-143509.jpg

 

0-02-05-65260a0180cb71fb7c64db3c1c0da884

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, получил си 50000 USD и имаш нахалството да твърдиш, че няма да почнеш следващата партида, понеже видиш ли, още има десетина от 13-тата, които не са си дали адреса?!?

Странна за отлагане причина. 

Правиш продукт, успешен е и явно има търсене, а юнаците се държат така, все едно светът им е длъжен. Манталитет ли е, липса на някой мозъчен дял ли е....., руснаци.

А клиентите им питат още от преди месец-два за следваща партия.:lol:

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се питам как и защо този продукт не се произвежда в БГ?:nixweiss:

Нямаме ли капацитети? Пари ще трошат.

Ако се прави тука няма да има проблем с доставките най-малкото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...