Jump to content

Как се свалят корите от петата врата на Ц4 Авант


Shubert

Recommended Posts

Тааа... това ми е питането. Може ли някой да ми каже как се свалят корите на задната(пета) врата? Отвих всички винтове 2 при дръжката за затваряне и 2 отстрани(други не видях). Отделно на пластмасите от двете страни на стъклото и тая при третия стоп пък нищо не видях за развиване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако под капачетата в двата края на кората нямаш, другото, което държи кората са щипки. Смело дърпай. Ако някой знае ред на разглобяване(че се чупят щипките) да споделя. Успех!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E колко да внимавам деева... то ги е пекло слънцето 20 години. Явно затова се и намират трудно. И тая зад третия стоп ли е само с дърпане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам спомен, че странично на вратата или отдолу имаше освен под капаците. Виж и при дружките дали нямаше нещо. Спомням си, че нещо не бях видял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямата има 4 винта, 2 в дръжката и 2 под капачетата от двете стани. Ако имаш път към Бизнес парка мога да ти покажа кое къде е :D

 

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винтовете съм ги намерил и развил ма ме е страх да напъвам, че не мърда и имам чувството, че ще се счупи. Беше и много тежко времето събота и неделя в северозапада и щеше и нервата да ме хване. Другата седмица ще ходя пак и ще се опитам да видя къде са щипките, ако успея да подпъхна отвертка и да натисна от вътре на вън.

 

П.П. На тия от страни аз нямах капачета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня да се счупи нещо.

Обаче после не я сложих много време, зашото се събира малко повече в багажника, достъпни са лостчетата да я отвориш ръчно, ако се наложи.

А там си играх с едно маншонче, няколко пъти го сменях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Shubert говорим(поне аз) за капачетата в двата края на вълнената част на кората- за смяна на крушките на вътрешните стопове. Виж там дали нямаш винтове.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам по един от двете страни към стоповете и два в дръжката за затваряне. Нямам спомен за такива капаци за крушките, но другата седмица ще погледна пак. Може жегата да ме е била напекла. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Значи стават 6 :D аз забравих страничните, Тапицираната част се отваря в 2-та края и под тях има още 2 винтчета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Пууу.... свалих я. Та това са винтчетата при мен: 2 от страни и 2 в дръжката за затваряне. За смяната на крушките тая част в средата е на щипки само и се сваля сравнително лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То има 2 винтчета и под тях, ако не са били махнати от предишния собственик си позкъртил малко кората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...