Jump to content

Трябва ми съвет !


Recommended Posts

Здравейте !

Наскоро си изкарах шофьорските изпити и си получих книжката, така че идва ред и за кола. Насочил съм се към SUV автомобилите и по-специално към Audi Q5 2013 година (след facelift-а). Колата ми харесва, понеже не е твърде голяма и съответно не е твърде малка и е идеална за градски условия (според мен). Ще се кара предимно градско или по магистрала. 
Създавам тази тема с идеята вие да ми обясните дали съм се насочил към правилната кола и да ми дадете някой друг съвет относно автомобила. 

Благодаря предварително ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бюджета е до 50 000лв, който се поема от баща ми за което много му благодаря. Приемам всякакви критики. Искам да уточня, че не съм от онези шофьори, които карат с 200км. Не съм фен на високите скорости. За това и съм се насочил към Audi Q5. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, DJANO написа:

Хубаво е да си уточниш бюджета. И да приемеш идващите критики от това, че си нов шофьор и ще скачаш на такава кола :hilezh:

Подкрепям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като искаш ауди първо си вземи една А3ка или А4-ка за 7-8000 лева докато се научиш щото ще паднат доста жертви - брони, огледала, калници, фарове и много други :hilezh:

А тея колици вече са на по 10-15 години и има доволно части по моргите за тях на приемливи цени.

 

Чак след 1-2 години вече може да мислиш за кола за 50 000.

Докато се научим всички сме счупили по една кола. Някои и по повече :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен много ми харесва Q5. Обаче с какъв двигател? И с каква кутия?

Градското и извънградското имат противоречиви изисквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си каквато кола ти е кеф. Ако в един момент нещо не ти хареса или прецениш, че не е за теб - продаваш. Когато имаш кола, която харесваш, отвътре ти идва да я пазиш повече при маневриране,  паркиране,  товарене,  плажуване, лигавене на цици и прочие :hilezh:

 

Като си с каско ти е помти все тая за калници, врати и прочие... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че скъпа кола не била за първа кола са пълни глупости. Като има пари човека защо да не си вземе? Нали ще й сложи каско, да си жули броните колкото иска.

 

Колата е добра за класа си. Аз не бих взел такава, просто този клас автомобили не ми допадат. И ще е много по-комфортна от някой нов кошник шкода или опел.

 

Обаче може да се замисиш дали да не си вземеш на изплащане чистак нова А4. Освен, че гледаш от високо не виждам друго предмиство на Q5.

Редактирано от Vonko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! 

Първо благодаря за бързите отговори ! Искам да уточня, че никога няма да си взема кола, която не ми харесва и няма да ми е кеф да я карам. Дори да е чисто нова. Гледал съм и A4 и честно да ви кажа не ми допада много (нищо лично). А6 ми е някак си по-красива и отвън и отвътре, но както казах съм се насочил към SUV автомобил. 

„Robobug“ попита с какъв двигател. Насочил съм се към 2.0 TDI автомат (не ми харесва ръчка, особено на такава кола). Колата ще се кара предимно градско, както обясних и не смятам, че е нужно да скачам на по-голям двигател, като 3.0.

Приятен ден/вечер ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Мен ми звучи като отличен избор Q5 2.0 tdi фейслифт, само гледай да е 190 коня мотора, вгражда се от 2014, колата е тежичка  и добре и идват допълнителните кончета. Върви със S tronic мисля само, което си е автомат, но с класически двойнодисков съединител.

 

Всъщност само тази от предлаганите в момента за продажба хваща окото, другите изглеждат зле.

Редактирано от _koko_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря ти за съвета ! Виж не е лошо това, което си ми показал, но този S line пакет ми е излишен. Аз си падам по комфорта и лукса, а не по спортното. Също да добавя, че колата няма да се купува от България, затова не следя обявите в българските сайтове за автомобили. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене q5 ми е леко женствен джип, според мене си вземи някакво купе, или рс3,рс4 по ще ти тича някакси!! Ти си знаеш де аз като бях на 18 все гледах спортните модели без значение от марката:-)

 

П.С. А и викаш че обичаш лукс а не спортна визия, е какво луксозно виде в q5 че аз не го виждам?

Редактирано от pacoran
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, pacoran написа:

На мене q5 ми е леко женствен джип, според мене си вземи някакво купе, или рс3,рс4 по ще ти тича някакси!! Ти си знаеш де аз като бях на 18 все гледах спортните модели без значение от марката:-)

 

П.С. А и викаш че обичаш лукс а не спортна визия, е какво луксозно виде в q5 че аз не го виждам?

Здравей !

Виж всеки има различно мнение както за автомобил, така и за други неща. Много хора ми казват, че джипа е за жени. И от къде на къде е за жени ? Да не би от Ауди да изискват само жени да го карат ? Това, че повече женски го карат не го прави женствен. Според мен всяка една кола е предназначена за всеки един човек, било то мъж или жена. Въпрос на вкус. Няма такива женски и мъжки автомобили... 
Относно това, какво луксозно виждам в Q5, ами определено е доста луксозно за класа си. Разглеждал съм и други SUV автомобили и ми изглеждат доста дървени на фона на Q5 особено след facelift-а. Но отново казвам, че всичко е въпрос на гледна точка. 

Приятен ден/вечер ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пък се напънеш за едно SQ5,тука вече е на най-високо ниво.

Че джипа е за жени,всеки си дава мнениетo,все пак сме във форум.Аз бях с Тигуан,много доволен останах,макар и с ръчна 6 степенна кутия.

Не се обиждай и взимай това което ти харесва и карай!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автора каза, че не иска спортна кола, вие на SQ го пращате. Като иска само да се придвижва едно 2.0тди му стига. И аз бих предпочел за тези пари някой друг модел с V8 ако може турбиниран, ама човека има съвсем други желания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека си е решил каква да му е конфигурацията - 2.0тди в Q5 Купе. Ще кара основно градско, така че избора е удачен. Сега остава да намери точния автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, VKG said:

Здравей !

Виж всеки има различно мнение както за автомобил, така и за други неща. Много хора ми казват, че джипа е за жени. И от къде на къде е за жени ? Да не би от Ауди да изискват само жени да го карат ? Това, че повече женски го карат не го прави женствен. Според мен всяка една кола е предназначена за всеки един човек, било то мъж или жена. Въпрос на вкус. Няма такива женски и мъжки автомобили... 
Относно това, какво луксозно виждам в Q5, ами определено е доста луксозно за класа си. Разглеждал съм и други SUV автомобили и ми изглеждат доста дървени на фона на Q5 особено след facelift-а. Но отново казвам, че всичко е въпрос на гледна точка. 

Приятен ден/вечер ! 

Давам мнение на база на това че съм карал такъв джип, даже беше на някви смешни километри 5-10к, беше на една позната и не ми направи много добро впечатление нито като возия ното като поведение нито като изработка, иначе взимай каквото искаш то нали ти ще си го караш! Щом на 18-се искаш к5 с 2.0тдй, на 40-се ще вземеш папамобил да те возят сигурно, тва в кръга на шегата:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как SUV да има поведение като лека кола. В същия ценови клас няма как да има и по-качествена изработка.

Няма как да има и возия без сериозно да пострада поведението. 

Q5  е разумен компромис с всичко....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Вижте избрал съм Q5, защото ще ми върши най-добра работа. За градски условия е перфектен, защото не е много голям и няма да издирвам места за паркиране цял ден. Има що-годе голям багажник. Луксозен е като за SUV автомобил и вози удобно. Има достатъчно място (1.85 съм). Може да се намери добър автомобил след facelift-а в рамките на моя бюджет. Е какво повече да искам ? 

Приятен ден/вечер ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм такава кутия С-троник и потеглянето от място и беше малко нервно, което не е приятно за градско. Незнам дали всичките са така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм доста 2.0тди със 7 степенен с-троник и не съм забелязал такива проблеми. Разхода в А5 е доста нисък. В ку едва ли ще е много отгоре. Супер избор е според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, petrishki написа:

Карал съм доста 2.0тди със 7 степенен с-троник и не съм забелязал такива проблеми. Разхода в А5 е доста нисък. В ку едва ли ще е много отгоре. Супер избор е според мен.

Здравей !

Точно това имам в предвид. Нямам нужда от някоя голяма лимузина или огромен джип, който да ми харчи по 15-20/100. А с баща ми сме се разбрали поне за начало аз да си поема разхода на гориво. 

Приятен ден/вечер ! 

Just now, robobug написа:

Една от критиките по американските ревюта е, че С-троник не може да се сравнява с типтрониците при БМВ по отношение на плавно и неусетно превключване. 

Аз бих погледнал и X3. Q5 е на платформа от 2007-ма година.

Здравей !

Виж гледал съм и Х3. Вози доста по-твърдо и интериора ми е някак си „по-дървен“ от този на Q5. Иначе не е лошо и това SUV. 

Приятен ден/вечер !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/28/2017 at 4:10 PM, VKG said:

няма да издирвам места за паркиране цял ден

Кво значи това? Че ще можеш да паркираш по тротоари и зелени площи ли?

 

това е поредната тема, в която човека е решил, че новата му кола ще е Q5 и иска нещо като поздравления за избора си? Ок това е най-добрия избор, бъде спокоен и следващия път като питаш нещо, недей реагира така бурно на чуждите мнения ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...