Jump to content

Работи на 3 цилиндъра на ниски обороти.


momo89

Recommended Posts

Здравейте колеги, карам Audi 100 2.0 16v quattro, работи само на газ защото не стигат 5 волта до оправлението на инжекциона, но това е друга тема. Проблемът е, че работи на 3 цилиндъра на ниски обороти (празен ход) после като му дам газ се нормализират нещата. Знае ли някой какъв би могъл да е евентуалният проблем. Кабелите и свещите са ОК един газаджия ми каза, че е изгорял клапан, понеже ходих на настройка на газта и той каза, че докато не отстраня проблема не можел да ми помогне. Благодаря предварително и ако някой ми даде съвет как да си отстраня и проблема с работата на бензин ще бъда много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да кажеш изпарителя електрически ли е или вакуумен? Направи малко снимки на газовата, за да се ориентираме, и на тоя "изгорял клапан".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главата не е свалена и не мисля да я свалям докато не се убедя, че е от клапана. Колкото до изпарителя е вакумен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замери компресията на цилиндрите на двигателя и ще си покаже дали е от клапан или друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш изгорял клапан компресията ще е ниска на съответния цилиндър. Щом работи на 3 цилиндъра и си сигурен в свещи/кабели/палец/дистрибуторна капачка остава да смуче въздух неработещия цилиндър - виж гарнитурата на всмукателните колектори, маркуча на сервото на спирачките и всички вакумни маркучи около двигателя. Как е сервото на спирачките на ниски обороти - да не е твърд педала на спирачката. Като загасиш двигателя и го оставиш да престои до другия ден ПРЕДИ да запалиш имаш ли 2-3 меки натискания на педала на спирачката преди да стане твърд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...