Jump to content

А4 б8 ключ


daramusss

Recommended Posts

Здравейте,днес се качвам и тръгвам да паля и ми изписва,че е слаба батерията на ключа.Понеже имам един ключ и направо изтръпнах.Та въпроса ми е някой правил ли си е ключ не от Ауди а от ключар .Че бях питал на няколко места и не ми гарантираха,че ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговарям веднага с актуална информация от петък: Оригинален ключ +обучение =360 лв в SOS Кючарска помощ в дървеница.Време за доставка 1 седмица с предваригелно капаро от 50 лв.

Останах малко изненадан , след като го получих че беше само чипа с бутоните а металния ключ + иноксовата врътка струват още 50 лв? За момента взех само чипа но в последствие ще купя и останалата част.

15020507836181547033396.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли малко да поясниш въпроса и веднага ще отговоря

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разяснението, но в магазина не ми дадоха обяснение на тези подробности а само поръчаха от някакъв склад и след няколко дни пристигна-дори и цената не е подлежала на коментар,това е ако искаш....-но понеже аз съм брал ядове с изгубен ключ в чужбина се съгласих.

Поръчвал съм от тях за Нисан Микра и дойде абсолютно оригинален ключ Мейд ин Джапан за 250 лв и не съм имал проблеми..

Сега при  Б8-цата явно нещата стоят по друг начин с борд компютъра и най вероятно е така както описваш ти, не знам как да проверя ако ми кажеш какво да изпробвам ще докладвам.

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, congo написа:

Клониране на ключ значи че за колата ти нямаш два ключа а един.

Конират ампулата и така колата не прави разлика с кой ключ отключваш. Ако имаш памет на седалките дори и да си нагласиш един на настройки за ключ 1 те ще са съюите за ключ 1'(2) защото той е същия.

При добавяне на нов ключ както е предвидено то тогава колата прави разлика.

Ако е клонинг то 360+50 за клон е много.

След телефонен разговор  с ключарския сервиз давам последна информация:

 

За цялата ВАГ Група след 1997 год няма възможност за създаване на Клонинг-и на ключовете - защото са Смарт  и нямат пасивни ампули, които да се клонират , а  те  активно си общуват с компа на колата.

В момента на обучение на нов ключ той изтрива информацията на изгубения и той става непознат за колата.Всичко което бъде запаметено на новия клюц става уникално само за него,като меморито на седалките например и той вече се явява като  ОРИГИНАЛЕН ВТОРИ ключ с прехвърлена върху него цялата информация за колата като: ВИН номер,изминати километри и т.н......

Това е което разбрах за момента, ако имате въпроси ще питам наново.. за да съм полезен на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да скъпичко ми излезна, но както и да е

 

по въпроса за изтриването на старите ключове , думите му бяха:
......"при представянето на новия ключ колата връща въпрос: Колко ключа искаш да разпознам? ...и аз и въвеждам 2 , всичко останало изчезва"

значи е както казваш ти НЕ автоматично а в следствие на обучението от оператора..значи аз грешно съм интерпретирал разговора.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи в Ауди Варна ми казаха същата цена ,но това е оригинален а не копие .

Редактирано от daramusss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... е това ми е най големия кошмар,представи си, че си на почивка на някой Гръцки остров с колата и хоп....слаба батерия или изгубиш ключа някъде по дюните..и кво стана,ебаси филма:

1.На забутания остров няма нужната батерийка

2.Няма как да извадиш дубликат защото там и и ключарите са още във ерата на шмиргела

3.не можеш да я зарежеш на острова и да се върнеш у нас да търсиш решение защото няма да те пуснат на границата защото ще ти търсят ДДС то на колата , се едно си я продал 

4.Не можеш да викаш пътна помощ от България , защото тоя като чуе ферибот и ще те отреже.

5.Не можеш да я товариш на Гръцка пътна помощ защото ще трябва накрая да продаваш колата за да му платиш.

6.Тук за да ти напварят ключ без оригинал им трябва колата с бравата

7.Не можеш сам да си я оправиш с инструкции по телефона от България защото за това трябва софтуер и т.н.

 

 ..и накрая си затворник на острова,... ти замислял ли си се за тая ситуация ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми така погледнато това е най-кофти ситуацията ,ама като я видях в автокъщата веднага разбрах,че ще я взема понякога разума не се включва.Ама да няма как ще се инвестира в още един ключ за спокойствие.

Надявам се тази история да не се случва никому.:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.08.2017 г. at 15:47, congo написа:

Смени батерията.

b5d2cf37fe3c3ae95f28cffab51fd11c.jpg

a04f6c1811663c65e13ee55ffaada426.jpg

Ключове иначе се правят но за БГ незнам къде да те пратя. В Порше могат само нов, цената излизаше 300-400лв последно ако е без KESSY.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Става ли само със смяна на батерията? След като говорите за допълнителна софтуерна обработка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя, аз сложих някъв допълнителен имобилайзер (по изискване на застрахователя) който няма да позволи да се запали колата ако не е отключена от дистанционното. Мога да я отключа с металния ключ но няма да мога да я запаля след това... пластмасовия ключ става неизползваем също.

Резервна батерийка в джабката ми се струва логичен ход ;)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така допълнителния имобилайзер може да се изключи стига да знаеш къде е, така че да можеш да запалиш дори и с паднала батерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На по-простичък език какво ще рече ( KEYLESS ENTRY и KEYLESS GO. ) колега, каква е функцията,която извършват?

 

Редактирано от odzhakov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест една резервна батерия в джабката не е лоша идея... отключваш ръчно, сменяш заключваш/отлючваш да спре имобилайзера и си ти.

Нямам никаква представа къде е и как да го спра тоз имобилайзер... иначе му се губи смисъла май ;)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не му се губи смисъла, напротив. С инсталирането му би трябвало да са ти дали нещо като ключе с което да може да се изключи, защото всичко се случва. Остава само да знаеш къде е, обикновенно е на достъпно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на обратно, изпратиха ме да пия кафе и затвориха вратата докато го сложат та никой да не види къде и какво. Момчето каза - няма да спре крадците но се надяваме поне да ги забави и откаже, затова не казваме кое къде правим...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

здравейте колеги,

 

от скоро съмсобствени на Б8 2012 и ключа ми е като показания в темата - предполагам стандартен. Пипайки дръжката на вратата с ключ в джоба колата не се отваря, съответно не се и за ключва. Тази екстра трябва ли да се активира по някакъв начин или просто колата не я поддържа?

 

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пали нормално и не ти изписва нещо на таблото:

1. Има го, но е забранено / не е активирано и трябва VAG (това е малко вероятния вариант)

2. Просто го нямаш

 

За да не се чудиш излишно - можеш да си провериш оборудването на колата тук:

http://carinfo.kiev.ua/cars/vin/audi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Явно по скоро го нямам, разгледах оборудването и не видях Keyless entry в списъка :(

 

Благодаря на всички

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено тая с отварянето на колата с ключа в джоба става ,ако имаш безключово палене(демек бутон start/stop долу до лоста)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...