Jump to content

2.0 16v пуши черно на бензин


pace

Recommended Posts

Ако е малко налягането защо да се дави а и до колкото знам при ниско налягане регулатора не пуска бензин към инжекСиона...така съм чел из темите,имаше ръжда по цедката в резервоара която не можах да изчистя но чак па толкова да пречи :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти иди някъде да го измерят, пък после ще говорим. Нещата трябва да се проверят едно след друго.

Редактирано от koko60
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е доста по-ниско от необходимото (6.2-6.5атм) налягането от помпата дюзите не могат да разпръскват както трябва (пикаят), сместа става богата и пуши черно. Също така се променя диференциалното налягане в главата на инжекциона, което води до неправилни смеси, съответно ЕРН се опитва да компенсира пускайки повече гориво. Отделно при налягане под 3.2атм дюзите изобщо не могат да отворят.

Така, че е много важно налягането от бензиновата помпа да е над 6атм при работещ двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Източих бензина и изчистих резервоара...сипах 'нов' бензин и плюс сменените дюзи е доста по добре,сега на моменти работи като на три цилиндъра и припушва черно но по малко от преди а на моменти си работи добре но и от тази четворка дюзи имаше една която припикваше и си мисля,че от нея някой път работи на три цилиндъра.Мисля да сложа добавка в горивото,от тази на Бардал доста хора са доволни та ще я пробвам и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с добавка на Бардал си я развалих, първо не вървеше както трябва и сложих добавка (от металните кутии, която е за профилактика). Стана по зле, като почна и да прекъсва (зацапа дюзите) и сложих добавката за почистване на много замърсени, дават я за 30литра, а човека в магазина ми каза слагай на 10литра и форсирай на място докато свърши бензина. Никакъв ефект, след това си играх с центровката и огънах клапан. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм слагал черно STP навремето за почистване на дюзи и свърши чудеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

След като се оказа,че всичко е било от горивото дали да си върна моите си дюзи,че тези които са сега на колата последните цифри от номера са по малки...или не е проблем..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом работи не ги сменяй, другите може да ги почистиш профилактично и да ги оставиш за резерв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Така,сега колата на бензин работи екстра но...има едно 'но' :) първото палене е проблем,пали и веднага гасне,ако натисна газта и завъртя пали но на доста високи обороти което не е ок за 'студен старт'....От газ на бензин като превключа пак се случва нещо,трябва известно време докато заработи,или се дави или недостиг на бензин...или не държи налягане в системата???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...