Jump to content

Нужда от съвет за компютър


Recommended Posts

Здравейте колеги,

бихте ли ми дали съвет какъв компютър да си взема за сумата около 1100-1300 лв.

Може и директни линкове за говори конфигурации. Много благодаря предварително! : )

Ще се използва за игри предимно тип Diablo 3. 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро сглобих подобна конфигурация и ми се струва удачна за цената си:

CapturePNGKYPuWhj.png

 

Може да се варира с процесора за по малко пари примерно 4/8 и да падне цената..

Или ако имаш сата диск от стария си комп за да го ползваш за съдържание.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен... вероятно има такава вероятност.

Въпроса е какво се случва с гаранцията след година или драйверната поддръжка на стария мохикан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1300лв геймин конфигурация е абсурд. За тея пари можеш да стъкнеш нещо на което в последствие да добавиш ссд , още рам и видеокарта и да ти стъпи на 2000лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той ще го ползва 3-4 години. Освен това може да си кара с 8-ца през цялото време.

Аз слагах 10 на такива и си има драйвери в сайта на HP, даже бозата си ги познава сам. Само някои се сменят, за да са по-бързи от тези в бозата.

 

Все пак не става дума за машини от преди 15 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е добро. Не знам обаче за игри как е. Някой пробвал да каже.  Аз съм убеден, че като производителност е над обикновените съвременни. Но при игрите трябват малко по-други неща, най-вече видеокарта.

Най-вероятно могат да се сложат 2 видеокарти, може би трябва да са нвидия.

 

http://www.kvantservice.com/WorkStations_detaili/Artikul_11428_Precision+T7500.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия 2.5гб видео е баш идеалната представа за геймърско пц. Не че нещо ама аз дето не се крастя с игри 4гб ддр5 карта ми измаля за норматив :) другото което е усб 2.0 и ддр3... хората отдавна бичат на по-високи стандарти. Продължавам да съм на мнение, че е по-добре да се събере нещо за 1300лв което да се надгради след месец-два, но в крайна сметка да се получи нещо актуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, mshbul said:

това е добро. Не знам обаче за игри как е. ....

http://www.kvantservice.com/WorkStations_detaili/Artikul_11428_Precision+T7500.html

Една еднопроцесорна машина за по-малко пари с по-съвременен процесор ще работи по-добре....и без ECC.

Примерно HP Z420, ако гледаме от същия сайт.

 

 

Аз бих тръгнал от карта - примерно 1060 и каквото остане за ПЦ. Ако остава малко се взима нещо  втора употреба с идеята да се ъпгрейдне после по-лесно (като се продаде цялото).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, TiL написа:

С тия 2.5гб видео е баш идеалната представа за геймърско пц. Не че нещо ама аз дето не се крастя с игри 4гб ддр5 карта ми измаля за норматив :) 

Земи си 1080ТИ, или рх580 ако ти стиска тогава...за илядо лева :)

Идеално му е подбрал видеокартата - горната граница, преди ставащите за копане (раздути цени). Другия вариант е вградена видеокарта и малко търпение, докато паднат цените до нормални нива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това предлагам и аз... да кара с вграденото видо известно време докато грабне нещо читаво. Моето видео му бях броял 700-800лв като също чаках известно време и карах на вграденото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/17/2017 at 8:02 AM, SunShine said:

Ако е така нещо такова:

супер конфигурация, но не трябва ли да се включи захранване и охлаждане на цпу-то в цената? Според мен си заслужава и да се напъне за 6 ядрения райзен, който е малко по-скъп, но в бъдеще все повече ще помагат повечето ядра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, нямам нужда от монитор, а относно игрите не става въпрос за последните заглавия. Идеята е игра като Диабло 3 да върви нормално без да има супер голям fps drop. Не мисля, че бюджет от 1300лв е недостатъчен за това :). Сегашната ми машина струваше 1500лв преди 7 години и мога да кажа, че бях повече от доволен.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...