Jump to content

Ключета и микроключета по вратите.


vlado

Recommended Posts

Искам да споделя всеки който има проблем с въпросните ключета по вратите.

Ако не работят или прекъсват се пръскат обилно с WD ако не тръгнат веднага след 3-4 дни пак обилно.

Ефекта е ,че всичко се оправя.

Редактирано от VBI
Заглавие
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на което е датчика за отворени врати ?

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WD-то аз го ползвам много,общо взето където трябва да развивам първо пръскам:hilezh:,включително и за смазване и гонене на водата от механизма на предните чистачки,само за това не съм пробвал,ама мисля превантивно да пръсна в бравите:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръска се в бравата отстрани на вратата.Обилно няколко пъти през 4-5 дни.

Ефекта е поразителен...при мен всяка се отключваше когато си поиска.Сигнализацията за отворена врата по същия начин.Сега всичко работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под закопчалката на бравата се пръска, като първо с отверка се имитира заключване/ бута се с нея закопчалката и тя се заключва, а вратата е отворена/. Като се вдигне закопчалката се открива място под нея, където се пръска обилно. Отбелязал съм мястото на снимката. После бърво дърпате дръжката на вратата за отваряне и тогава може да я затворите. Отворете и затворете после вратата многократно, за да може спрея да почисти микретата. 

InkedDSC03375-480x480_.jpg

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй днес си пойграх със спрея(WD40)защото десните ми врати сработваха (индикацията)когато си поиска(май само в топло време).Та напръсках първо задната и тръгна на второто пречаткване на механизма,но с предната се престарах ли нещо. Напръсках я тръгна и тя. После обаче нещо почна да излизат едни едри парчета грес ..и викам я да ,,измия" още малко и докато си играх изгасна светлината (червената) на врата и после не се оправи.Дали да продължавам да пръскам или да изчакам ден два .Дали е паднала няква грес върху ключето и сега..е залепнало пак?Така ли да го оставя?

Редактирано от Милчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш компресор под ръка напръскай и след малко издухай,вд-то освен че смазва и почиства,на вероятно се лепнал някой боклук,иначе автора е казал че се прави през няколко дена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...