Jump to content

Къде в София качествен дизел?


Recommended Posts

Знам, че темата е дискутирана много пъти, но все пак реших да я пусна. А дори още не е станало студено :) 

Печките ни са капризни на гориво. 

Какво мислите за Gdrive дизел на Газпром?

В София има само 3 бензиностанции Газпром, но пробвах и на два по-стари дизели, с некапризни инжектори и се усети разлика във вървежа, сравнено с обикновения дизел на ОМВ. 

MaxMotion на ОМВ - имам най-много доверие на него като цяло, най-скъп е май от всички.

На Лукоил и Еко не слагам, там зимната им нафта е мега зле, лично мнение и опит.

Шел - не съм слагал дизел там.

Ромпетрол - тази до моста Чавдар - не усетих разлика, а Ромпетрол ги хвалят от години.

Конкретно бензиностанции също е важно от дадена верига, защото са франчайз и всеки си бърка локално добавките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз последно време съм предимно на Газпром в Дружба и не съм имал оплаквания, зимата всичко беше ок но и с ОМВ и Еко положението беше същото така че знам ли. а на шел зареждам само с хот док :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно миналата зима на Еко при Борис и Горнобански - Авио дизел - желира се, а беше до горе резервоара пълен съзнателно!

Писах оплакване на централния сайт - не ме напсуваха дори.

Писах и лично до управителката на бензиностанцията - тя ме увери, че лично слагала добавката и не било възможно да замръзне :nixweiss: 

явно лично я слага, но някъде другаде. Еко и Лукоил съм ги отписал за дизел.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата зима, докато още бях в Дизел отбора, си карах с нафта от Круиз. Не съм имал ядове, в големите студове си палеше и вървеше, не е замръзвала или ставала на желе. 

Слагал съм и от ОМВ + 1-2л бензин, пак беше ок. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако темата беше къде НЕ сте доволни от дизела в София-веднага казвам от ШЕЛ!

Основно сипвам от Петрола на Симеоновско малко преди околовръстното и оплаквания нямам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече от година не съм сипвал дизел, но до последно Шел беше с най-добрия дизел. 

От конкретно кой Шел не си доволен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дианабад,на Г.М.Димитров.Само там сипвах дълго време ,докато реших да пробвам с ОМВ.И....колата тръгна да върви повече и да гори по-малко. От тогава не ми е стъпвал крака в ШЕЛ и няма и да стъпи повече.Говоря само за обикновенните им дизели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм сигурен в качеството му, както и в останалите де :)

Нали се говореше, че имало много сяра, прави някакви алхимии май... няма как да го проверя де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, OvivO написа:

не съм сигурен в качеството му, както и в останалите де :)

Нали се говореше, че имало много сяра, прави някакви алхимии май... няма как да го проверя де :)

Ако вярваш на тези глупости.

Неговото гориво е най-проверяваното в БГ последната година-две.

При него проверките са десетки пъти повече спрямо Лукойл примерно.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, всъщност си прав, с тези цени, сигурно всеки ден го проверяват :) до сега не съм го пробвал, трябва да заредя на старата печка, да видя как ще го хапне :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично на друго се чудя. Отивам в Дания и си харесвам текущия ми Хуйдай. Самата кола седи захвърлена на плаца и е на погром мръсна вътре а отвън колкото я е мил дъжда. Бъркаш в ауспуха и там е чисто, няма грам сажда. Качвам кърша и си го обслужвам тук. Вече му навъртях едни бързи 3 резервоара което ще рече 3к километри. И вече се появиха издайнически сажди в ауспуха, малко но вече ги има. Колата е на 200к. километри. Добре де какво толкова е по-различно в горивото?

 

Както казва един човек тук нямай вяра на бензиностанция на която има едно и също гориво с две цени. В Круиза заредих веднъж нафта и няма да повторя, засега зареждам в Ромпетрол но мисля да сипя и един резервоар във ВМА.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сипва веднъж на ВМ - Пасат В6 бомба-дюза ... светна му DPF-a за регенерация след 60 км с тая нафта - с останалите почти не се обажда. Аз сипвам гориво на Круиз (Асен Йорданов) вече няколко резервоара - нямам проблем, но съм с роторна помпа. Единствените отклонения, които забелязвам на гадно гориво са да ми претриса повече колата при потегляне, а с по-скъпо гориво почти не се усеща. В Гърция беше самоУет. :nixweiss:

Редактирано от darknessevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизела на ВМ не е по-различен от останалите бензиностанции из Люлин - само има разлика в цената.И ПД,иКР съм зареждал от там,по няколко резервоара вече и разход,динамика и т.н. са си все едни и същи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно ДПФ-а се запушва от повече сяра в горивото, което не се отразява на по-стари мотори.

Но пък проверки за качество на горивото са именно за сяра.

Не съм зареждал на Марешки повече от два месеца, но преди това 1.8т-то работеше по-добре с неговата газ при забелижимо понижен разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нафтата на Круиз няма проблеми, взимаме я на едро. Първото зареждане от 30 тона беше края на декември 2016г, около 50тона на месец консумираме, до сега не е имало проблем. Имаше влекачи, които преседяха с нафтата от края на декември до 10-ти януари на 14 декара открит гараж, на студ и вятър и при доста ниски температури в Божурище по това време. Дори най-капризните (Скании) запалиха без проблеми след престоя. Резервоарът ни е над земята, него го брули същия вятър и студ, никакви проблеми с него, с колонката или с нафтата.

Дават и карти за отстъпка, с които цената е повече от атрактивна.

На лятната кола сипвам 99 от тях, това в момента е горивото, с което колата върви най-много от всички бензиностанции, с излючение на Шел Нитро, но той е доста по-скъп и предпочитам да сипвам 99 от Круиз с добавка за повишаване на октановото число на Бардал, резултатът е същия на по-ниска цена.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един авер ми разправя,че петролния бизнес на Марешки вече бил в историята.Някаква русенска фирма му изкупила дяловете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги усещате тия разлики във вървежа не ми е ясно. Това е малко като да сложиш спортен филтър на атмосферка, ефект има ама минимален.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...