Jump to content

Гарнитура на глава


doduka

Recommended Posts

Здравейте колеги ако може да попитам долу горе колко ще ми струва смяна на гарнитура на главата на б6 1.9тди awx  и задължително ли е да се шлайфане главата благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам от моя ремонт най добре да се шлайфа главата 40-50 лв при стругаря , при нас я тестваха уж за пукнати за още 40лв , сменят се най-добре и болтовете около главата и там 50 лв гарнитурата вече колкото си я намериш , смениха  ни и уплътнения около дюзи но там нз как стоят нещата .

 

Редактирано от Figo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми излезна 350лв.

Имах проблем с антифриза изчезваше от 200мл до 1л и откакто я смених всичко е ток.

При тебе каква е причината за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се губи антифриза на 100км. 0,5л. Антифриз че и маслото намаля доста нито загрява нито пуши ти сам ли си я прави защото на мен ми искат 250лв само за труд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, doduka написа:

...........задължително ли е да се шлайфане главата...........

НЕ, не е, първо се проверява с косъмна линия и чак тогава, АКО има просвет ПО-ГОЛЯМ от допустимия (различен за различните глави, обикновенно е около десета-две) и то в точно определени места, ЧАК тогава се и "шлайфа"(всъщност фрезова).

Но за едните 40-50 лева всеки "майстор" се кълчи и "шлайфа" по закон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болтове задължително, шлайф на клапани задължително, ако губи антифриз задължително проверка да не е спукана, шлайф ако е крива. Повдигачите поне да се изчистят и раздвижат.

 

Опааа забравих, задължително смяна гумички на клапаните

Редактирано от kvm_88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно за тоя мотор проверете задължително и челото на блока. Да не сваляте глава след 2-3 месеца и всичко отначало. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото продължаваш да я караш така, а не е ясно и от кога е така. Твърде вероятно е и блока да е мръднал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.08.2017 г. at 10:11, doduka написа:

И на мен ми се губи антифриза на 100км. 0,5л. Антифриз че и маслото намаля доста нито загрява нито пуши ти сам ли си я прави защото на мен ми искат 250лв само за труд

Ето ти най-точно мнение.Точно преди една седмица си взех колата от тази процедура,същите признаци като твоите.Шлайфане и надуване на главата -задължително-75лв,смяна на гумички на клапаните-задължително,смяна на уплътненията на дюзите-100лв,болтовете на главата задължително-60лв,лагера и семеринга на вала -препоръчително,провери и подгряващите свещи-при мен 3 бяха изгорели-80лв,труд -250лв,комплекта гарнитура-120лв,вискосъединител-120лв.антифриз,масло и филтри-100лв,гарнитура на колектора-не-зам за цената,ама всичко ми легна 900лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...