Jump to content

Чистачките не искат да спрат


Alexander Boichev

Recommended Posts

Колеги, когато пръсна от течността за чистачките те се пускат, но не искат да спрат около 2 мин и си търкат, така става и ако просто си пусна чистачките и ги спра, те спират след същия интервал - около 2 мин. И веднъж ми направи впечетление че прекалено бавно се движеха може би 2 - 3 пъти по-бавно от нормалното.  Къде може да е проблема - моторче , лостче или ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са глупости на търкалета.

Ако са мудни- сваля се механизма, почистват се осите и се сменят о-пръстените им- няма нищо опасно. В най-лошия случай просто ще спрат и ще им изгори бушона от товара.

Ако се променя скоростта им, се ремонтира моторчето (първо спират да си довършват оборотите при спиране на чистачките (като двигателя е запален или има поне контакт).

Продава се и цял нов механизъм като резервна част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но защо не искат да спрът да се чистят, ако ми се наложи да почистя стъклото с тях, след това около 2 мин бършат на сухо стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те това горното са вече глупости...:hilezh:

Като си толкова компетентен или пък отличен шофьор, излез с колата си в кално или дъждовно време (а то винаги може да стане такова във всеки момент) и карай докато стъклото ти е цялото в кал от пръските на останалите участници в движението.

 

P.S. Отнася се до поста на Динков.

 

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За калното време ми е ясно. Но само по себе си състоянието на проблема му не е никак сериозно. Ясно е, че всеки има глава на раменете и знае, че като вали и са му неизправни чистачките, не е препоръчително да пътува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, сега вече май сме на едно мнение.

Само все пак да уточня, че при подобен проблем той се решава веднага, и то от специалист, а не от догадки във форумите, защото винаги на човек може да му наложи да тръгне неотложно за някъде с колата си и ако се случи в лошо време (а по законите на Мърфи обикновено така и става) той трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е с изправни чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 minutes ago, Alexander Boichev said:

Но защо не искат да спрът да се чистят, ако ми се наложи да почистя стъклото с тях, след това около 2 мин бършат на сухо стъкло.

Може и самия лост да има проблем. Трябва да се свали и огледа и той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, nickgaidarov написа:

Е те това горното са вече глупости...:hilezh:

Като си толкова компетентен или пък отличен шофьор, излез с колата си в кално или дъждовно време (а то винаги може да стане такова във всеки момент) и карай докато стъклото ти е цялото в кал от пръските на останалите участници в движението.

 

P.S. Отнася се до поста на Динков.

 

Гайдаров,това е технически раздел с цел взаимопомощ,автора на темата много точно е дифинирал проблема и не търси мнение дали да ходи в сервиз или колко е опасно да се кара с неизправни чистачки,сигурен съм че автора на темата е наясно че не е препоръчително да тръгва на път,може да тръгнеш със изправни чистачки,да караш вечер и да ти изгори някой модул,тогава какво правиш,всичко може да се развали 

Ако не можеш да помогнеш ,поне не пречи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...