Jump to content

AUDI A5 facelift . И аз да се похваля + няколко въпроса


morgens

Recommended Posts

След дълго търсене над година си купих колата която исках ; A5 facelift бензин ръчка с-лайн. Колата я купих от Холандия с ударен калник и праг но пък на реални 167000 км и обслужвана до последно само в сервиз на ауди . С докарването и ремонта ми излезе 26300 лв. дали е много или малко вие ще кажете. От както я имам съм изминал 4000 км и не е изгорила масло или е в минимално количество защото няма промяна в показанията за нивото на маслото. Не знам дали са сменяни бутала или целия двигател че като я регистрирах в кат Ст. Загора ме държаха около час на канала и се почесваха по кратуните и началника им отсече туй в Холандия тряа да е сменяно аз естествено попитах кое но каза човека наше си работи.

Въпросите ми са следните по номера на рамата може ли да се провери дали са сменяни бутала или двигател.

Ангренажните вериги на колко хиляди км. се сменят и дали ще излезе в историята на колата ако са сменени.

За маслото знам че трябва да е 5w30 но каква марка.

Номера на рамата е WAUZZZ8T1CA009091 . Благодаря предварително.

 

 

IMG_20170702_121934.jpg

IMG_20170701_114630.jpg

IMG_20170701_114706.jpg

IMG_20170702_121251.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата, красавица е и е доста добре оборудвана, струва си парите .

Двигателя е 1.8 нали?

Коя година и месец точно е?

Би трябвало да го няма проблема с маслото.

На всичките ти въпроси може да отговори историята на колата стига да е поддържана и ремонтирана в официален сервиз.

Ако отидеш с талона и колата в Порше или друго представителство ако не си от София ще ти кажат цялата история на място.

Има вариант и да си платиш на колегата @Evgeni K. и да ти я извади и той.

За маслото, аз лично карам с оригинално LongLife III 5w30, като го сменям на 10к километра и съм доволен от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо тя с 4врати евала мн приятно изглежда с кеф да я караш .Проблема с маслото не би трябвало да го има но за всеки случай провери в Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно при тази година е по-вероятно да си го има проблема, но щом не харчи масло и в КАТ са се чудели нещо е доста веряотно да е сменян мотора, което е и едно от най-хубавите неща, които могат да се случат на TFSI от тези и предишните няколко години :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка, пробва ли в Аутохит 2000 да попиташ за историята на колата? Лично аз, бих обслужвал Ауди само при тях, а те знаят какво масло да ти сложат :razz: .

п.п. Гледам старозагорската регистрация и затова те попитах за тази фирма.

Редактирано от ivelin_1976
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, fifipaldi написа:

Ако двигателя е сменян в официално представителство в талона срещу номер на двигател ще пише: без номер.

В кой талон в българския ли че май в Европа само при нас пишат номер на двигател.

Преди 8 часа, ivelin_1976 написа:

Честита придобивка, пробва ли в Аутохит 2000 да попиташ за историята на колата? Лично аз, бих обслужвал Ауди само при тях, а те знаят какво масло да ти сложат :razz: .

п.п. Гледам старозагорската регистрация и затова те попитах за тази фирма.

Ще отида при тях в понеделник да видим какво ще кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, fifipaldi написа:

В Българския да.

Имам в талона номер на двигател.

Преди 9 часа, Audi_FeN_1 написа:

Ако и знаеш холандския рег. номер можеш да провериш и по интернет историята .

Имам го къде мога да проверя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...