Jump to content

Audi a2 вибрация на волана при ускорение.


kenwood2

Recommended Posts

Здравейте колеги. От няколко седмици  започнах да забелязвам ,че когато натисна рязко педала за газта започва да се усеща вибрация на волана. Тази вибрация е само когато изкачвам с 90-120км-ч с и педала натиснат колата да ускорява. Когато отнема газта или ускорявам плавно вибрацията я няма ,независимо от това дали се движа с 80 или 140км-ч.

Вчера повдигхан колата на стойки и доста обстойно прегледах всички тампони по окачването и двигателя ,но нищо нередно не открих.

Единственото което ми направи впечатление е ,че когато размърдам спирачния диск напред назад се осеща луфт с чукане от вътрешните карета (или можеби от диференциала на скоростна кудия) но определено е от тази зона. Ето в този клип който намерих в интернет  ,ще видите за какво става въпрос. клип

Искам да добавя ,че освен тази вибрация при ускорение ,не съм забелязал никакви други проблеми.

Може ли някой да ми извади парт номерата на вътрешните карета за А2 1.4 16V 2001 година. Защото в България не мога да намеря по сайтовете.

Също така ако някой може да помогне с каквато и да е странична информация ,ще съм много благодарен.

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...



Здрасти Кенлуууд! :)

С риск да прозвучи малко тъпо, но за това се сещам в момента. Дали просто не са ти регулирани тежестите на джантите?
Защото при мен го имаше тоя същия проблем и се оправи от регулирането.

Поздраави,

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Баланса е проверен 2 пъти ,и няма проблем. За момента не ми е останало време да оставя колата в сервиз ,но в най-скоро време ще се спира за ремонт :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идентично е с това при мен. Аз вече закупих комплекта,... само че не знам кога ще се слага. Карам си така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде ги закупи? Може ли да ми снимаш парт номера.

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте днес в един серзивиз доловиха лек луфт в  кормилна система. По точно във вътрешен накрайник и във рейката казаха ,че имало лек луфт когато волана се върти на ляво на дясно (няма теч на масло от рейката).

Накрайника го смениха ,но проблема с вибрацията при ускорение остана. 

За каретата немогат нищо да ми диагностират казват сваляй и сменяй ,както и смятам да направя. 

Само да попитъм заради луфт в рейката може ли да се появи тази вибрация? 

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес колата се сдоби с нови предни амортисьори и макферсони ,защото старите бяха капо.

Също 4 нови кормилни накрайника външни и вътрешни ,и малко обраха луфта в рейката. 

Сега при ускорение вибрацията я има ,но е значително по малка ,явно някое каре е сдало багажа.

Казаха ми направо да сменя и 2те вътрешни ,но ще почакат малко :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги днес ,колата беше на подемника за преглед на каретата.

Човека ги отвори и 4те карета  огледа и каза ,че според него са наред... Имат лек луфт (за мене не е нормален този луфт) ,но майстора каза ,че за него са добре.

Според вас да взимам ли първоначално 2 вътрешни за смяна да видим какво ,ще е положението или да търся друг майстор :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали си струва експеримента , но когато става въпрос за карета обикновенно се свалят гресират се пак се разменят - лявото става дясно и така..... това работи за някои определени случаи , но за конкретния не знам дали ще сработи , а и става дума за вътрешните карета , които по всяка вероятност са комплект с полуоската.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оделни са каретата от полуоската струват около 70-80 вътрешните за брой. И 100лв за външно каре брой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

И аз съм с тоя проблем. На 140-150 км/ч започва да ми тресе волана.
В сервиза ги питах що е така и дали може да се погледне и оправи, а отговорът беше: 
- "Ми ти що караш със 150, като ограничението на магистралата е 100?!?!"
И съответно нищо не гледаха, камо ли оправиха.
Без думи съм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не ги пита последно през бай Тошово време ли са се качвали на магистрала да мислят че ограничението е все още 100 км/ч? 😆

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, CVT написа:

 😆

 

Аз не живея в България. Тук ограничението е 100км на магистралаspan приставкаspan приставка

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много им поздрави. Моята вибрация е от скоростната кутия ,но от няколко дена вече е тотално зле (няма 3та). Ще я сменям скоро и ще кажа как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kenwood2 Хммм. Нищо чудно и при мен да е от скоростната кутия, защото първа влиза трудно, а 3-та е някаква странна. Малко на е*ем ти страна ми се струва :D Трябва да я целя, все едно има огромен луфт...

 

@VBI като не може да цитирам предходно мнение, за кво е тоя бутон?! 

Редактирано от dirtybich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш проблем с повече от една скорост може ,да имаш проблем в скоростния лост. Както и в  слектора на скоростотите (там където жилата се свързват към скоростната кутия) има един лагер и се разбива.

Gearbox-Shift-Tower-for-Skoda-Fabia-VW-G

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dirtybich Прочети правилата на форума и ще разбереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мога да кажа че след смята на скоростите ,вибрацията доста. Все още има вибрация при ускорение ,но имам един тампон на двигателя за смяна и може и от там да има проблем.и

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Немога да намеря тампон за скоростите който да не е на цена от 500 лв :)

Ще се побългарява нещо ,но за момента при мен е доста по-добре. Остава само сега и летните гуми и джанти да се проверят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...