Jump to content

Щората в багажника се отваря сама


fr1nklyn

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Щората в багажника се отваря сама докато карам по родните ни пътища. Направо ми изкарва акъла!

 

Гледам, че е known issue на B6/B7 и дори VW/Audi са изкарали fix пластмаси, който струват около 25лв - 8E9 898 661 4PK.

 

Не са кой знае какви пари, но не ми се занимаваше с доставки и глупости, и пробвах с термо шлаух около двата края на щората, влизащи в релсите. Отварянето става по-рядко, но това не оправя проблема..

 

В AudiWorld бяха писали, че слагат Velcro ленти и горе-долу оправяло проблема, но по нашите магазини не се намира толкова лесно.

 

Накрая ще взема да си поръчам този кит на ауди с парт номера даден по-горе. 30лв за тая простотия...

 

Някой решил ли си е проблема по друг начин?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми се затваряше сама,но улеите в които влизат ушенцата на щората се спукаха и бяха на ръба да се отчупят.Аз изрязах алуминиев винкел с дебелина на стената 1мм,сложих го отгоре като преди това му изпилих каналчета като на кората и го хванах с по три видички.Ако не ти става ясно,ще го снимам,малко грубо стои,но е вечно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със шлаух или лента става,но зависи колко са износени каналите/улеите/ за щората.Освен да пробваш с пластмасите.

А може ли примерна снимка на тези fix пластмаси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23.69 лв. в Юнитрейд.Минах през изолирбланд,термо шлаух и куп други глупости.....с 1bv окачване съм таз щора се навиваше само да друсне а при мен си е каруца.Гледал съм ги както се казва под микроскоп,крачетата на щората и самите легла където се застопорява,е при мен всичко е като ново,няма износване или напукано:nixweiss:Купих си въпросния комплект и се родих..

Резултат с изображение за 8E9 898 661 4PK.

Снимка от нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25,89 са в ОЕМ.бг https://oem24.eu/bg/8E98986614PK

 

Добре, няма да се занимавам повече с глупости, ще си поръчам и аз. 

 

Не ми остана душа с тази щора, като се отвори в движение и си цапам гащите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава и полезна тема :)
Ще взема и аз да си поръчам едни от тези. Моята щора само един път се прибра сама, но наистина не е приятно.
Някой който има сложени от тези "джиджавки" може ли да направи снимки и да ни покаже как точно изглеждат и след слагането им изчезва ли гадния скърцащ звук при движение. Ако и скърцането изчезва направо си ги взимам и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм сигурен, че проблема със скърцането не е от края на щората, където се захващат въпросните пластмаси, а в началото, където е тялото на самата щора. 2 години и 40к км каране в милата ни родина и в колата всичко скърца.

download.jpg

20140111_171219.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята скърцаше,намазах я със моторно масло(лек филм)и проблема се реши

А до тези колеги на които им се откача щора,видимо имате ли няккаво износване/изтаняване около закопчаването

Редактирано от qskatavw
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз забравих да споделя,че и при мен имаше адското скърцане почти година,и бях убеден на 100% че е от кучкарника или близко до него,но в никакъв случай не се усъмних в щората(прекалено близко го чувах,до задните седалките)То беше смазване на куките на кучкарника,закопчалките на задните седалки...ефект ZERO.Прежалих 30 кинта за тез ВЪШКИ,и щората вече не ми стряска пасажерите(щото аз вече и бях свикнал), и гадното скърцане изчезна...Чудо.Така беше при мен,не искам да мислите че и при вас е така...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че скърцането идва точно от триенето между двете пластмаси, когато издърпам щората, защото ако щората ми е прибрана скърцане няма. И в този ред на мисли отговора на morento е точно това което исках да разбера. Съвсем скоро и аз ще си ги поръчам, пък после мога да споделя и моя опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, qskatavw написа:

А до тези колеги на които им се откача щора,видимо имате ли няккаво износване/изтаняване около закопчаването

 

Oтностно този въпрос, не мисля че има някакво износване или поне няма видимо такова на колите, на които съм гледал(3-4 Б6/Б7).

От друга страна, ако погледнем дали добре е опънат плата на щората, поне на моята кола от едната страна оформя много лек джоб, ако мога така да го нарека. Което си спомага за движението на крепежите в "леглата"/релсите и съответно тяхното откачане.

 

Според мен, за да изкарат VAG официална част, направо си признават, че имат проблем :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста недомислици има в тази кола.Кой умник реши,че трябва да се свали  щората за да може да се бутне облегалката.:gruebel: 

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тежи яко.Ако се наложи на някоя дама да извърши такава манипулация,ще и трябва жокер или помощ от приятел.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги към днешна дата от къде мога да си купя тези джуджавки. Аз нямам проблем с изтърване на щората, но скърца и откачам. Дали ще помогнат тези неща?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 13.09.2017 г. at 11:49, marshon написа:

Аз мисля, че скърцането идва точно от триенето между двете пластмаси, когато издърпам щората, защото ако щората ми е прибрана скърцане няма. И в този ред на мисли отговора на morento е точно това което исках да разбера. Съвсем скоро и аз ще си ги поръчам, пък после мога да споделя и моя опит.

Колега аз просто увих краищата на хората с текстилен изолирбанд и забравих за това ужасяващо скърцане което ме изкарваше извън кожата ми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...