Jump to content

Избор между 5-6 модела климатик


Recommended Posts

Здравейте,

нямам никаква представа от климатици, принципно не ги харесвам, даже в колата гледам да ползвам рядко, но ми се роди дете миналата зима и за тази ще трябва да сложа вкъщи.

Ще се ползва предимно за отопление, което мисля, че е важно да се спомене, но и лятото на 30+ също разбира се.

Стаята е нормален хол в панелка - 18  м, 50 м3.

Отидох до vimax и там ми препоръчаха следните модели:

Преди да отида се бях насочил към Daikin, примерно този, но каката в магазина каза, че евтините модели на Daikin не били добри (не били ефективни) за отопление и, че ако искам Daikin трябва да е нещо около и над 2000 лв. и препоръча Fujitsu.

Принципно не е проблем и 2к да се дадат, но не съм сигурен, че е необходимо за такова помещение.

Та, кажете и вие какво мислите :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма да е за основно отопление по-добре "по-слаб" и по-висок клас....примерно дайсейкай 10.

Митсубиши хеви приницпно са тихи, много тихи.

Сред изброените има само най-евтиното Митсубиши, но ето това: https://vimax.bg/invertoren-klimatik-mitsubishi-heavy-srk35zs-ssrc35zs-s-premium-12000-btu-klas-a.html за съвсем малко повече е много по-добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатика ли е единственият вариант да се топли детската стая? До колкото знам това не е много препоръчително...?!

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gree са много добри климатици - много тихи (впечатляващо ниско ниво на шум) с добри параметри на приемливи цени (около 1000 лв и нещо трябва да дойде една 9ка). За такъв размер стая, 9ка ще ти е достатъчен, но спокойно можеш да сложиш 12ка, да отвориш врата/и и да разнезеш малко температурата в помещенията в близост. 

 

Gree е и по-добрия вариант от ниския клас на Daikin.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях пред дилема като теб и след много питане взех https://vimax.bg/invertoren-klimatik-daikin-ftxm35mrxm35m-12000-btu-klas-a.html, има разни екстри, които реално не ползвам. Уж нова технология с някакъв нов фреон и т.н. Лятото успява да охлади целия етаж, wi-fi функцията е добавка за до 100 лв(ако ти е необходима). Не знам обаче дали не го плащах по-евтино около 1700-800, но може и да се бъркам :nixweiss: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@robobug това ще е основното отопление, няма друго :).

@redalex не е за детската, по скоро за стаята, където ще си играе детето през повечето време, но няма да спи там.

За детската взех маслен радиатор миналата зима и мисля и тази да си остане той.

@sweep ще драсна, но помогни и ти в избора ако можеш.

@Audi_RS* за този нов фреон ми обясняваха, че Toshiba-та била с него и разликата е, че стария щели да го забравняват след 2-3 години, а новия щели да го забравняват по-късно, но не се знаело кога още :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се влиза в някакви спорове и писаници. Всеки си има предпочирания... Аз съм с Дайкин в къщи. Не мисля, че Дайкин под 2000 не струва. Но и момчетата във Вимакс ги разбирам...

Ftxb не бих си сложил, но Ftx35j3/Ftx35K са супер машини.

К го има на Р32, ако искаш новия супер мега фреон.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че мнението ти не е стигнало до Дайкин. Най-вероятно щяха да закрият бизнеса си за милиарди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото ВАГ са закрили бизнеса си заради всякакви душегуби през годините.

 

Едит: ето същата тема, за да не се повтарям:

 

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел с магазин и фирма за климатици.Преди 3 месеца трябваше да слагам заради бебето.Исках Дайкин,но той ме разубеди.Сложих Тошиба 16-ка и съм доста доволен,много тих и ефикасен според мен.За лятото ни беше много полезен.За зимата съм с парно на централна газ.

П.С. Тошибата ми излезе 1730лв. със всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам вече 2 години 2 броя Дайкин FTXS35. Мога да кажа, че машините работят много добре при -20 изпитано лично миналия отоплителен сезон. Като едната е с доста нестандартен монтаж, разтоянието м-ду двете тела е повече от 8м. И към двете машини има монтирани Wi Fi модули ( за мен е страхотна добавка ). Купени и монтирани от близък мои приятел. От него знам, че Дайкин и Тошиба са най-безпроблемните машини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега fifipaldi,

щом това ще ти е основно за отопление, замислял ли си се да не е климатик? Или твърдо си решил д ае такова?

Аз точно заради бебето избрах да не слагам климатик, сложих конвектори и не съжалявам.

Вярно е, че сметката е по-дебела, но топлината е съвсем различна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 5 години ползвам Митсубиши, само филтрите се чистят и не е отказвал дори и в най-студените дни, отоплявам се само с климатици. Много съм доволен :)

Редактирано от vladi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@pqsho замислял съм се, но няма къде да се сложат в тази стая, а и все пак климатика може да се ползва и в жегите.

Както казах, бебето не спи там, при него има маслен радиатор.

@plamen sf този ми предложи жената в магазина, 12-ка е, но има 16-ки за по-малко пари, явно е по-висок клас нещо.

@Spunky чувал съм ги тези, 100% са добри, но като гледам са хиперинверторни и отиват на 2400+ лв., което не съм сигурен, че ми е необходимо за една нормална стая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайкин имат много малоумни дефрости,което зимата си е дразнещо.Имам в хола най-високия клас Ururu Sarara прави дефрости при суха пита навън.Понякога през 40мин..За спалнята си взехhttps://vimax.bg/invertorni-klimatici/invertoren-klimatik-fujitsu-asyg12lucaaoyg12luc-12000-btu-klas-a.html  и като отдавана топлина съм по доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам проблеми с топлината на Дайкините. Но са по-шумни от 20 годишни панасоници.

Вътрешните тела фучат, а заради външните ме е срам от съседите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще главно за отопление бих ти препоръчал подов модел.

Аз от години се отоплявам с http://technika.bg/product/17593/podov-invertoren-klimatik-daikin-fvxs35f-rxs35l3.html

Намалява т. нар. ефект "студени крака" и усещането за течение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни и аз ще ходя да избирам-знам само,че ще взимам японски,произведен за японския пазар с COP над 6.

Прочетох,че било престъпление да живееш в Пловдив или Варна и да си купиш  нов такъв климатик,та смятам да рискувам със секънд хенд:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...