Jump to content

Избор между 5-6 модела климатик


Recommended Posts

@ogip четох ги тези, дори последната добавка от Passi в една от темите за Daikin 12-ка, но нарочно пуснах нова и в този раздел за да има повече отговори, а и аз имам конкретни въпроси и изисквания, които съм преценил, че заслужават нова тема ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За климатика не мога да съм полезен защото не ги разбирам,но фирма Вимакс един час ми обясняваха как елементарни неща не могат да станат и ми казаха,че щели да монтират след месец.Всичките неща които им бяха невъзможни една неизвестна фирма свърши след 2 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Спрях се на този модел, вече е монтиран.

Навсякъде чух само хубави отзиви за Toshiba за разлика от Daikin, а и е чисто нов модел с 5 години гаранция.

Ше драсна зимата да кажа дали съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, със здраве да го ползваш. Аз щях да ти препоръчам Mitsubishi Electic от личен опит :), но здраве да е другия път като имаш нужда ще ти обясня на дълго и на широко :razz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Панасоник гледал ли си? Аз от тях взех това. Много тих и съм доволен. При мен охлажда лятото и отоплява за един месец (когато няма парно) хол около 22 квадрата и се справя перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Да питам и аз, търси се климатик за отопление на 2 стаи от порядъка на 2 х 15кв.м., температурите навън почти не падат под -2, като втората стая ще се отоплява не винаги. Дограмата не е със стъклопакет и приоритет е ниската консумация на ток, като цената не е решаващ фактор. За предпочитане е подов тип вътрешно тяло, но също не е решаващо. 

Вторият ми въпрос е , за търговско помещение около 50кв.м., което е отворен тип откъм лицето, лятото за охлаждане  дали ще свърши работа следната машина :

 

IMG-20180205-WA0000.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fujutsu също са тихи, имат много слаба степен на вентилатора, имам един. 

Имам и панасоници - малайзийските топлят и охлаждат доста по-мощно от Fujitsu-то обаче. Мисля, че GENERAL са върховите модели на FUJITSU, там ми е интересно как са нещата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, SpeedyMan написа:

GENERAL

Имам един такъв на повече от 10г който дори не е инверторен и топли по добре от прехвалените Дайкини.

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/8/2018 at 9:08 PM, SpeedyMan said:

Fujutsu също са тихи, имат много слаба степен на вентилатора, имам един. 

Имам и панасоници - малайзийските топлят и охлаждат доста по-мощно от Fujitsu-то обаче. Мисля, че GENERAL са върховите модели на FUJITSU, там ми е интересно как са нещата .

 

Абе, ти счупи тъпомера. Генерал, Фуджи и Фуджитсу са един и същ климатик произведен за различен вносител. Правят ги едни и същи хора в един завод, брандирани са различно. Върхови модели били... :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля , че се спрях на нещо. Напълно достатъчно за квадратурата и с ниска консумация на енергия или поне така е на хартия.

https://www.termo-klima.com/bg/klimatic/daikin174_daikin/daikin-s22staxs-w/

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет: не си купувай климатик който не е предназначен за европейския пазар. Този не е. Да не коментирам, че параметрите дори не са написани правилно и т.н Ако имаш нужда от консултация питай ще съдействам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук съм задал два въпроса и продължавам да търся отговор на тях...Ще се радвам на компетентно мнение. А като не е за Европейския пазар, кое е основния проблем ? 

 

http://audibg.com/forum/index.php?/topic/194318-избор-между-5-6-модела-климатик/&do=findComment&comment=2866562

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, mitsubishi galant said:

Ето тук съм задал два въпроса и продължавам да търся отговор на тях...Ще се радвам на компетентно мнение. А като не е за Европейския пазар, кое е основния проблем ? 

 

http://audibg.com/forum/index.php?/topic/194318-избор-между-5-6-модела-климатик/&do=findComment&comment=2866562

 

1. Проблемът е, че климатиците които не са европейския стандарт са с трансформатор на напрежението, защото по дефолт са на 110V, също така поддръжката на тези климатици е много по-сложна в сравнение с тези за нашия пазар, също дистанционното е с иероглифи и т.н

За помещенията за които се интересуваш щом искаш с един климатик да топлиш две стай имай в предвид, че температурата във втората никога няма да е същата като в тази в която е климатика. Като мощност ще ти трябва 25-ца или 35-ца (9-ка или 12-ка) зависи от модела. Като вариант мога да ти препоръчам този модел: http://climacom.com/files/documents/FH_small.pdf

2. Климатика които си показал за помещението за което питаш, ще ти свърши работа за охлаждане, освен ако вътре няма прекалено много витрини или машини които да отделят топлина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

LG 24ката я взех, сега остава да се монтира...А 7000BTU  дали няма да са ок , ако става въпрос за една стая , предвид по-ниския разход на електричество ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...