Jump to content

Силов тунинг A4 B6 1.9 TDI Quattro


Recommended Posts

Здравейте, преди няколко месеца се сдобих с 2003 А4 B6 1.9 TDI Quattro (131к.). Доволен съм от автомобила но ми трябва малко повече мощност. Въпроса ми е как мога да я постигна. Не търся максимално напомпване, а малко увеличаване пъргавината на колата. Достатъчен ли е чип, има ли нещо друго което да подобря без да сменям турбина и други главни компоненти.


Благодаря предварително.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като чета - един ремап ще те удовлетвори.

Sent From My NOKIA 3310 без фенерче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чип/ремап е напълно достатъчен, за да живне една идея повече колата без да се скача в дълбокото със смяна на турбо, разпръсквачи и т.н. Един челен кулер също би се отразил добре особено в жегите, но не е задължителен... Съвета ми е чипа/ремапа да се направи при кадърен човек, който знае какво върши, а не при някой незнаен и да се налива готов софтуер незнайно от къде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Относно кулер-а понеже не съм запознат, сложна ли е смянта и заслужава ли си парите (ако някой е сменял бих се радвал да сподели цена) спрямо ефекта който се постига, както и налага ли се да се прави нещо по турбото след смяната на кулер-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без катализатор и само с ремап се вадят 170-80 коня 

Кулера е по-скоро необходим ако се дава много газ в жегите 

Ще ти стъпи около 500-700лв и най-вероятно бронята ще трябва да се резне тук там 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Аз си направих чип при tst tuning Варна но за жалост Келеша вече не е сред живите, иначе съм много доволен колата стана 163 к.с и доста пъргава.  Но вече търся и аз нещо повече и мисля да махна катализатора и да сложа по голям кулер, и ме интересно кал се прави този ремап?  Иначе и аз съм със същата кола.  Следя темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото, което Тони (лека му пръст) ти е правил.

Изпратено от моят мобифон помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...