Jump to content

Избор на лаптоп, бюджет 800-1000лв


ole

Recommended Posts

Счита се, че Latitude е бизнес серията на Dell, а Vostro е по-евтиният им аналог. С Vostro по-скоро се целят към по-ниския бизнес клас. Нямам лични впечатление от въпросните модели, но не съм впечатлен от Dell-a, който притежавах (Inspiron).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 308
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По възходящ ред:

Dell Consumer Notebooks:

1. Inspiron mini

2. Inspiron

3. XPS

4. Alienware

 

Dell Business Notebooks:

1. Vostro

2. Latitude

3. Precision

 

Studio е хибриден модел - функции на XPS, качество на бизнес клас, може би Vostro.

Всеки модел бизнес клас е по-качествен от потребителския (изключвам Alienware - геймърски, правен за съвсем друга цел).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Ще използвам темата, за да не пускам нова с почти същото съдържание. От известно време имам мерак да си купя Х1, защото ми харесва като модел. Говорим за втора употреба. От КвантСервиз пред годините съм пазарувал не веднъж и до сега не е имало издънка. Какво ще кажете за тази бройка: https://www.kvantservice.com/product/lenovo-thinkpad-x1-carbon-2-gen-13485/ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, nurv said:

Ще използвам темата, за да не пускам нова с почти същото съдържание. От известно време имам мерак да си купя Х1, защото ми харесва като модел. Говорим за втора употреба. От КвантСервиз пред годините съм пазарувал не веднъж и до сега не е имало издънка. Какво ще кажете за тази бройка: https://www.kvantservice.com/product/lenovo-thinkpad-x1-carbon-2-gen-13485/ ?

Този е евтин, защото е Клас Б - което според Квант, означава, че екрана е или надран, или има изгорели пиксели и пр. Принципно това страшно много дразни и бих ти препоръчал да гледаш такъв, но Клас А, като независимо какъв клас го водят, трябва много внимателно да го огледаш (най-вече екрана и дали няма пукнатини по корпуса) преди да го купиш. Прочети това внимателно:

 

Quote

Функционалност:
Техниката Клас Б / Статус Б/ е 100% функционално работеща техника. Всеки един артикул е детайлно тестван и напълно гарнтирано работещ.

Външен вид:
Техниката Клас Б / Статус Б/ е в добро козметично състояние. По корпуса освен нормалните следи от употреба, е възможно да има забележими драскотини или интервенции, вследствие на употребата. Независимо от това, НЯМА счупени или липсващи части от корпуса, или кутията на такава техника. Най-съществената разлика между класовете е при екраните. При техниката Клас Б /Статус Б/ е допустимо по екрана да има леки забележки / драскотини, петна пиксели и т.н. /. Това са забележки, които по никакъв начин не влияят върху функционирането на артикула. Тези забележки НЕ се увеличават с течение на времето, или при експлоатиране на артикула.

При закупуване на клас Б техника се ползва преференция в цената. Клас Б устройствата са с нормална гаранция, като Клас А устройствата. Единственото нещо, което тази гаранция НЕ покрива са въпросните козметични забележки, с които клиентът е запознат при закупуване на стоката.

 

Иначе лаптопчето, което си избрал е супер. Ако няма да пускаш HEVC 4к филми, за всичко друго лети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, че ми обърна внимание. Аз им писах със запитване какво точно му има и ми се обадиха да ми кажат, че имали две бройки, които буквално 'не личало, че са отваряни'. Обаче да съм побързал понеже от сутринта имало 6 запитвания за тях. Този похват с бързането много го мразя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна темата малко аС, та нека по-запознатите да споделят бива ли го това: 

https://laptopmedia.com/laptop-specs/lenovo-ideapad-530s-15-3/

?

Ще се ползва за браузване, филми и някоя друга онлайн игра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се,че става за тези неща.

PS. Тук изниква дилемата дали нов лаптоп нисък клас или висок втора употреба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, KCV написа:

Да повдигна темата малко аС, та нека по-запознатите да споделят бива ли го това: 

https://laptopmedia.com/laptop-specs/lenovo-ideapad-530s-15-3/

?

Ще се ползва за браузване, филми и някоя друга онлайн игра.

 

Изглежда добре и на вид и на характеристики, но ме притеснява да не грее с този тънък корпус.

Пробвай го в някой техно-магазин на място с много отворени програми да видиш дали ще загрее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От какво да грее, този процесор няма да види повече от 10-15% натоварване, нито допълнителната карта някога ще се включи.

 

Аз бих проверил яркостта на дисплея на конкретния модел дали е достъчна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи дилема няма, решението е взето - нов.

 

Не го виждам да е наличен някъде по веригите, а и не зависи от мен там където го има, да мога да го тествам.

 

Ще го рискувам, пък каквото сабя покаже. ( времето е решаващо, та за това ).

 

Благодаря за насоките и мненията.

 

:bia:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали веригите са правилното място. На последните Леново от нисък и среден клас БИОС-ът трябва да ъпдейтне, за да стане безшумен лаптопа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един приличен лаптоп с Radeon Vega графика и Ryzen процесор.

Ще останеш очарован и от FULL HD IPS панела.

 

https://solytron.bg/product/lenovo-Lenovo-IdeaPad-UltraSlim-330s-156-IPS-FullHD-Antiglare-Ryzen-3-2200U-up-to-34GHz-Radeon-RX-Vega-3-4GB-DDR4-1TB-HDD--1-free-slot-m2-PCIe-USB-C-HDMI-WiFi-BT-HD-cam-Rapid-Charge-Platinum-Grey-81FB002WBM-8a0ae14aa6344f468393aae5edc3d725

 

 

Редактирано от Raziell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се сложи m.2  и за какво ти е RJ45 на лаптоп ,ще се разкарваш с кабела :hilezh: Относно писачката ,единствено за нави дискове е полезна и някое аудио.Всичко вече е на флаш памет и в облака.

 

Редактирано от Raziell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Raziell

 

SSD не е записвачка ;) 

Прочети още веднъж мнението на @HannoSLM

Редактирано от nurv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги, дайте едно рамо. Жената иска лаптоп. Не следя от доста време нещата и нямам идея, какво да гледам/търся. Сега основните изисквания са да е тънък и красив...

Бюджета 1.5, дали ше може да се вземе нещо прилично и какво да е то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15.6, домашен кютук ще е. Не знам тея 14ки дали имат прилично видео за гледане на филми с прилично качество. 

Това гледаме сега

Кютук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, sweep написа:

15.6, домашен кютук ще е. Не знам тея 14ки дали имат прилично видео за гледане на филми с прилично качество. 

Това гледаме сега

Кютук

В такъв случай няма да е зле дисплея да ти е приоритет. Нещо с 2-4К резолюция ,лед подсветка и добър ъгъл, както и звук. После по големичко SSD , а процесора мисля няма да има кой знае какво значение...БТВ слим 17" ми се струва оптималния вариант за филми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два примерни в зависимост от операционната система Asus ROG Zephyrus G14  (Windows) или Macbook Air (ако предпочиташ macOS).

И в двата случая жена ти ще те обича 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...