Jump to content

Избор на лаптоп, бюджет 800-1000лв


ole

Recommended Posts

Тая тема да не е някво състезание кой ше напише по-неадекватен коментар бе деба? :lol:

Тоя последния пич предлага некви лаптопи по 4000лв , другия над него предлага 4к резолюция на 15 инча, кви хапчета пиете вие бе? :hilezh:

 

За филми и нет всичко в тоя ценови диапазон ше ти свърши работа.  Яка видеокарта ти трябва за игри само, филмите не са драма отдавна.

Избирай нещо с хубаво охлаждане и заобикаляй НР-тата.

 

Ако ще гледаш на телевизора през хдми- все тая, но ако ше гледаш на екрана на лаптопа, тогава търси ИПС матрица, там ъглите на виждане и цветовете са по-истински.  И 1920х1080 за 15ка е перфектно.  Нагоре са излишни изгъзици вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 308
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Дайте за процесора нещо? АМД-тата още ли са топли, като студентка 1-ви курс в УНСС?

Филмите ще ги пускам към ТВ. Чудя се между 14 и 15.6.

Редактирано от sweep
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, sweep said:

Дайте за процесора нещо? АМД-тата още ли са топли,

Топло е всичко без охлаждане. Ревюта на масовите модели има достатъчно - гледай нещо, което да не грее.

АМД имат друга особеност (както винаги последните 20 години АМД имат особености :hilezh: ) - заделят 2Гб за видео, т.е. от 8Г ти остават 6....което е малко за съвременна версия на win10.

ИПС е задължително, не заради цветовете (евтините ИПС са далече от верни цветове), а заради контраста....Примерно  един Асус под 1000лв без ИПС е неизползваем.

Филмите може да са "драма", когато няма видеокарта или AVX инструкции....

 

Накратко:

Всичко от 7-ма серия на Интел нагоре ти върши работа - трябва да има m.2 слот, мин.8гб, FullHD IPS.

Не се робува на марки.....освен, че трябва да се избягват acer и евтините делове :)

 

Перфектни модели (като цена/качество) в момента има на Леново - S340. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, sweep said:

Дайте за процесора нещо? АМД-тата още ли са топли, като студентка 1-ви курс в УНСС?

Филмите ще ги пускам към ТВ. Чудя се между 14 и 15.6.

Тазгодишните не, другото е котлон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, robobug said:

Топло е всичко без охлаждане. Ревюта на масовите модели има достатъчно - гледай нещо, което да не грее.

АМД имат друга особеност (както винаги последните 20 години АМД имат особености :hilezh: ) - заделят 2Гб за видео, т.е. от 8Г ти остават 6....което е малко за съвременна версия на win10.

ИПС е задължително, не заради цветовете (евтините ИПС са далече от верни цветове), а заради контраста....Примерно  един Асус под 1000лв без ИПС е неизползваем.

Филмите може да са "драма", когато няма видеокарта или AVX инструкции....

 

Накратко:

Всичко от 7-ма серия на Интел нагоре ти върши работа - трябва да има m.2 слот, мин.8гб, FullHD IPS.

Не се робува на марки.....освен, че трябва да се избягват acer и евтините делове :)

 

Перфектни модели (като цена/качество) в момента има на Леново - S340. 

 

 

Бшагодаря за инфото.

Хп стават или не, че вече 2ма казаха да се избягват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актуалните AMD процесори нямат нищо общо с предишните поколения и предлагат повече от интел, на по-ниска цена. Лично аз бих заложил на такъв, отколкото на греещ остарял модел на интел. Последно си играх с миналогодишен модел лаптоп с i5 8750h. Останах с неприятно впечатление колко се нагряваше машината дори при малко натоварване. Игри не съм играл, не е моя машината. Безумно е колко рефрешове пускат на стари процесори и хората кълват без да се замислят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, sweep написа:

Ultrabook LENOVO Ideapad S540-14IML

такава кошара дали става?

Ако няма да е проблем че е 13", разгледай и това. Имаше до скоро бройки с топ параметрите на 800€ ...

https://evedevices.com/pages/eve-v

Преди 16 часа, quаttro написа:

 

Тоя последния пич предлага некви лаптопи по 4000лв , другия над него предлага 4к резолюция на 15 инча, кви хапчета пиете вие бе? :hilezh:

Човека каза филми...Ти като си купуваш телевизор, гледаш да е 4К или какъв му е процесора ?

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/6/2020 at 8:42 PM, mitsubishi galant said:

Ако няма да е проблем че е 13", разгледай и това. Имаше до скоро бройки с топ параметрите на 800€ ...

https://evedevices.com/pages/eve-v

Човека каза филми...Ти като си купуваш телевизор, гледаш да е 4К или какъв му е процесора ?

 

 

Признавам, че Ивито ме заинтригува. Но хората са си го платили преди година и не са го получили. Което ме кара да се съмнявам, че ще имам по-голям късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да гарантирам... Абонирам съм за оферти и промоции, още от времето когато го създаваха, а от началото на 2019г започнаха периодично с промоциите и да разпродават бройки, които твърдяха ,че са налични...Мяркал съм някоя друг из евау...

Сега се зачетох и аз, че са имали такъв проблем, но колко е актуален и с кой модел нямам идея...Бяха 3 различни модификации отначало , от ноември мисля остана само I7 модела...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакво мнение от разбиращите за това: https://laptop.bg/archive/laptops-fujitsu-Lifebook_E780-fujitsu_lifebook_e780_E7800MF021EE

 

 

Втора употреба е на добра цена 

https://renew.bg/fujitsu-lifebook-e780-39562.html

Редактирано от venko74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, sweep написа:

Продукта изглежда добре, но нямам намерение да участвам в това приключение.

Поне два пъти съм стигал до плащане и все се отказвам, а ако бях видял, че е възможен подобен сценарий, дори нямаше да споделям. Хубаво е,че си потърсил допълнителни мнения. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, sweep said:

Продукта изглежда добре, но нямам намерение да участвам в това приключение.

 

Покупката на лаптоп е малко или много като покупката на смартфон и имаш горе-долу следните опции:

- купуваш нещо от ''най-евтиното, което ти върши работа'' и след година го сменяш с наследника на ''най-евтиното, което ти върши работа'' и т.н. и т.н. Общо взето да кажем 5 години компромиси и ядове.

- купуваш по-висок клас (разбирай с по-висок ресурс) и го ползваш 5 години.  

Като си направиш равносметка след 5-те години в общия случай излиза, че 5-те години компромиси ти струват финансово по-скъпо (нервите и ядовете не влизат в сметката). 

Също така в един момент откриваш и защо хората казват ''Не съм толкова богат, че да купувам евтино''. 😉

 

Накратко, на каквото и да се спреш като OS и за да избегнеш ''приключенията'' -  не пести! 

 

AMD-лаптопите (последното поколение) са все още много нови и нямам идея как ще са като цени.

Аз лично бих се спрял на Мак. Имам 2-е 13'' ретини (2012 и 2015) и откакто се ползват за друг лаптоп не съм се замислял. Преди тях бях на принципа ''най-евтиното, което ти върши работа'' и не го препоръчвам.

 

Изборът е твой, така че успех!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам го тоя дивайс(еве-то), на третия ден ми думна ссд-то, т'ва преди два месеца, още чакам писмо от умрял..

Но пък иначе бацаше отлично:D.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще взимам 2-ра ръка ще взема Х1 карбон. Но както казах - лаптопа е за жената и дизайна е от ключово значение :hilezh:

Иначе старата ми машинария, която събира прах от доста време е Toshiba A500D-134, която имам от 10+ години. Струваше си парите кошника, но вече си е морално стар.

toshiba_satellite_a500_d10h.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ако ябълките са опция Air 2020 e много удачен вариант според мен. Оправиха проблемната клавиатура, удвоиха капацитета за съхранение. Интересно на каква цена ще се появи тук предвид, че апъл му смъкнаха с 100 или 200$ спрямо 2019 модела. Сега би трябвало да е 1999 лв.😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, sweep said:

Ако ще взимам 2-ра ръка ще взема Х1 карбон.

Карбон без гаранция....трябва да го вземеш много изгодно....което изключва "официалните" вносове втора употреба.

 

Едит: Старите тошиби бяха еталон. Като изключим резолюцията има стари тошиби с по-добри TN дисплеи от съвременен ИПС с лед подсветка :)

Не очаквай нещо подобно в момента.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 3та генерация на 800лв в квант. В перфектно състояние с 12месеца гаранция.

НО не се харесва като дизайн 🤣

Само Хп харесва, ще се взема ултрабук на марката. Ще гледам и5 и така...

 

Иначе Тошибата беше с Филипс панел, на който изгоряха група пиксели и бе заменен по no matter what гаранция. Новият дисплей е Самсунг и разликата е уау.

Сега съм му заръчал едно ссд за да продължи живота си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жената е по-важно как изглежда лаптопа и най-важно как тя изглежда когато го отвори. Спека на хардуера е последно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...