Jump to content

Избор на лаптоп, бюджет 800-1000лв


ole

Recommended Posts

Ако ще е Acer серията swift 3 е с магнезиево шаси.

Изглежда много добре, като параметри не отстъпва на леново в същия ценови клас, но е с по-качествени шаси и дисплей.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 308
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отстъпва в цената. Еквивалент на Леновото е 500лв по-скъп. На тази цена отиваме на Ideapad 5 с 4700U и по-голяма батерия от Acer-а, но пък без възможност за увеличение на скромната рам памет. Ако не се лъжа, на почти същите пари отиваме на лаптопи с 4600H и отделно видео.

 

Някой има ли представа кога се очакват най-рано лаптопите с Ryzen 5 4600H и RTX2060 (без изцепките на ASUS)? Навсякъде се пишат различни неща.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Търси се лаптоп или десктоп , по възможност най-надеждното решение . Приоритет е здравина . Ще работи като интерфейсен модул и управление на машина , като съответно софта е платен ,а  за нова активация  се плаща отново...Уин 7/10 и най-тежката програма, която ще върви на него е Corel Draw...но без обработка на големи и тежки файлове.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, mitsubishi galant said:

Търси се лаптоп или десктоп , по възможност най-надеждното решение . Приоритет е здравина . Ще работи като интерфейсен модул и управление на машина , като съответно софта е платен ,а  за нова активация  се плаща отново...Уин 7/10 и най-тежката програма, която ще върви на него е Corel Draw...но без обработка на големи и тежки файлове.

Пускате една виртуалка, активирате софта на нея и може да си я местите на всякакъв хардуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, CVT написа:

За компютър който никога не се изключва десктопа е по-доброто решение.

Тъй то, но какъв да го търся ? 

Преди 1 час, jovcho написа:

Пускате една виртуалка, активирате софта на нея и може да си я местите на всякакъв хардуер.

Виж, за това не се бях сетил. Благодаря за идеята !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже ремонта на лаптопа от другата тема се възобнови, мисля че ми е време да се сдобия с макбук. Спрял съм се на 13ка с тъч бар, 8гб рам, 256 ссд и i5 на 2.9гхц. Ще се ползва главно за лайтрум, фотошоп и клипчета в тубата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И аз се включвам към търсещите лаптоп.
Насочил съм се към dell precision 7510, какво ви е мнението за него? Машинката ще се ползва рядко, но предимно с cad програмки, а те са си тежички... Принципно ми се иска да е нещо малко (10-12"), ама с моите изисквания/бюджет май няма да се класирам. Някой имал ли е допир до сърфейсите - как са откъм производителност?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези делове са скъпи, защото са с видеокарта на слот. Ако се използва по предназначение картата обикновено изгаря.

Ако не се използва, няма нужда от такъв туч.

Ако няма да използваш афтърефектс, то АМД процесорите работят добре и при съвременна машина няма да имаш нужда от външна видеокарта.

В момента не е най-подходящия момента за покупка на лаптоп - има недостиг, цените са нагоре и се пробутват всякакви стари неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопчето е Acer A515-52G-51A1 с 8GB памет hynix HMA81GS6CJR8N-VK. Ще ми се да му сложа още толкова, но има ли значение каква ще бъде тя ? Примерно на 2400 или 2666 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай направо в магазина. Ако имат сервиз, вероятно ще ти го сложат безплатно.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Chapai написа:

Лаптопчето е Acer A515-52G-51A1 с 8GB памет hynix HMA81GS6CJR8N-VK. Ще ми се да му сложа още толкова, но има ли значение каква ще бъде тя ? Примерно на 2400 или 2666 ...

 

Има значение. След като сегашната ти е 2666MHz и новата трябва да е толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сега са му сложили малко по-бърза памет.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 27.09.2020 г. at 16:11, GRUEL написа:

И аз се включвам към търсещите лаптоп.
Насочил съм се към dell precision 7510, какво ви е мнението за него? Машинката ще се ползва рядко, но предимно с cad програмки, а те са си тежички... Принципно ми се иска да е нещо малко (10-12"), ама с моите изисквания/бюджет май няма да се класирам. Някой имал ли е допир до сърфейсите - как са откъм производителност?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 

Прежалих едни пари и се сдобих с лаптоп от въпросния модел. Машинката буквално си тежи на мястото,  но пък производителността е 😮 - i7-6920HQ, Nvidia Quadro M200M 4gb, 32 рам като има още 2 свободни слота, 500 SSD nvme m.2 . Общо взето кърти, чисти и извозва. Доволен съм - върши си работата идеално, а и батерията успява да изкара почти 2 часа в тежък режим на работа - очаквах да е доста по-малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Моята машина е същата и вече е на 3години, а батерията {91wh} все още кара по почти 3ч, ако не го тормозя.

Най ми харесва, как за цялото това ползване, съм чувал вентилаторите не повече от 10 пъти.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 26.08.2020 г. at 0:54, mitsubishi galant написа:

Търси  десктоп , по възможност най-надеждното решение . Приоритет е здравина . Ще работи като интерфейсен модул и управление на машина , като съответно софта е платен ,а  за нова активация  се плаща отново...Уин 7/10 и най-тежката програма, която ще върви на него е Corel Draw...но без обработка на големи и тежки файлове.

Това дали е ок за 1/3 от цената му ?

https://gruprg.es/ordenadores-sobremesa/107804-acer-aspire-xc-885-intel-i7-8700-8gb-1tb-gt-720-w10-4713883812771.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Търся нещо до 1400-1500лв абсолютен максимум с Райзън 5 4500/4700, поне 8гиги рам (не LPDDR, а стандартен) и без отделно видео, че моята счупи нейния преди 2 дни. Спрели сме се на тези двата:

https://www.asus.com/bg/Laptops/ASUS-VivoBook-15-M513IA/specifications/ Вивобука е с 4700U, 8 гиги рам, 512ГБ ССД, не знам с кой от двата 1080p панела е обаче и изглежда орязан от четеца за пръстов отпечатък

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_14ARE05?M=81YM004BBM  Леновото е с 4500U, 8 гиги без опция за разширяване, за разлика от Вивобука, всичко останало е еднакво, освен по-малък екран и по-голяма батерия.

Не ги знам като сглобка как са, но очаквам в този ценови диапазон да са кашкавалени. Някакви препоръки? Интелски чипове, както и отделно GPU се избягват на всяка цена. 4700U също не е задължителен, просто ASUS-а го нямаше във варианта с 4500U. Спешно ми е, защото го ползва за работа, тоест нямам време да изчаквам за нови модели или наличности.

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не можеш да сложиш повече от 8 GB РАМ е проблем за лаптоп закупен кажи-речи през 2021 г. Моя го купих през януари на 2013 година и беше с 8 GB, което за тогава беше доста. Миналата година обаче се оказа че не е достатъчно и даже бях започнал да търся нов. Обаче в един момент реших да погледна спецификациите му в Нета и бях приятно изненадан че може да се ъпгрейдне на 12 GB. Още същия ден намерих от OLX нов стик и нещата заспаха. Още съм с него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT

Дай някакъв линк за проверка, ако имаш такъв.

Аз съм с подобен лаптоп от 2012 и също го взех със 8ГБ рам, има 2 слота. Интересно ми е дали мога да увелича.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е Samsung Series 7 Chronos, но кажи марката и модела на твоя. Лаптопите са толкова много разновидности, че вероятността твоя да е същия е почти 0% :)

Сайта от който разбрах че може да се сложат 12 GB на моя лаптоп е този: цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е dell inspiron N5110 i7-2670QM, но модела има куп разновидности на конфигурациите и съответно разнопосочни мнения дали може или не ъпгрейд до 16 ГБ

Благодаря за линка, свърши работа. Казва, че може да поеме 16ГБ...

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, zhelyazA6 написа:

dell inspiron N5110

https://forums.tomsguide.com/threads/ram-upgrading-from-8gb-to-16gb.171652/

С какъв OS си?

Редактирано от Prokopi90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...