Jump to content

Избор на лаптоп, бюджет 800-1000лв


ole

Recommended Posts

@mitsubishi galant - обърни внимание на това:

1 hour ago, s7r3l0k said:

 Гигабайта ползва LAN чип на Интел...

За мрежа с повече от един компютър :) интел е предпочитаната карта. 

 

Интел ген12 е далече, но ген11 (и5 и нагоре) ще бъде с хубав Ирис.......и 99% от интел дъната са с интел мрежа, дори под 100лв ....

 

За офис машина Ryzen 5 4650G се държи добре.

22 hours ago, s7r3l0k said:

 Не е най-разумният съвет, за 5-7% да се доплатят 200лв.

Не съм се изразил добре - около 50-60лв е разликата в цената на Самсунг500гб 3.0 и Корсар 500гб 4.0....което е 5-7% от стойността на машината.

И златна памет да се купи, пак няма да се постигне ефекта на по-бързия диск.

 

ПП Никога не бих заложил на АМД за офис машини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 308
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 22.03.2021 г. at 20:23, robobug написа:

Вариант за оперативен бърз "диск", без архивиране към облак, НАС или "обикновен" диск също не трябва се коментира.

 

Мда, точно онзи ден си купих на супер промоция 2бр. външни 2.5" seagate х 5ТB с тази идея и някакъв Emtec SSD 240GB за да сменя загиналия  Kingston...

Някакви идеи за захранване ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.03.2021 г. at 17:10, s7r3l0k написа:

Обърни внимание на двете дъна споменати по-горе. Гигабайта ползва LAN чип на Интел, докато ASUS ползват измишльотината на Realtek. 

Доста поразглеждах тези дни и мисля , че Gigabyte Aorus Elite , по-скоро няма да е, а ще е някое от Pro или Ultra Wi-Fi моделите...като най вече ми хресва последното...Някак си третия M.2 слот ми се струва доста полезно нещо , има почти всички USB и т.н. изходи, които някога биха потрябвали и предлага доста от опциите на далеч по-скъпи дъна. Струва ми се доста оптимален вариант цена/качество/опции. PRO WI-FI може да се каже, че е същото дъно като Ultra, с липсата на третия слот, една позиция надолу по-кофти аудио и wi-fi 5 вместо 6.0... 

Друг вариант ,който наистина също ми хареса е ASUS TUF Gaming X570-PRO Wi-Fi ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елита ти го дадох, като най-евтиният вариант, нагоре вече зависи от теб. Гледай да е с интелски чип за LAN. Не знам на ASUS кои дъна са с такъв. Не ми харесва също, че се преплаща заради марката, като не предлагат кой знае какво различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Asus-a го взех за 330 лв. аз, за тези пари е перфектно дъно.

Aorus-a беше на сходна цена тогава.

Дали е Intel или Realtek LAN-а не знам дали ще се усети в домашни/работни условия за каквито му трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, mitsubishi galant said:

Доста поразглеждах тези дни и мисля , че Gigabyte Aorus Elite , по-скоро няма да е, а ще е някое от Pro или Ultra Wi-Fi моделите...като най вече ми хресва последното...Някак си третия M.2 слот ми се струва доста полезно нещо , има почти всички USB и т.н. изходи, които някога биха потрябвали и предлага доста от опциите на далеч по-скъпи дъна. Струва ми се доста оптимален вариант цена/качество/опции. PRO WI-FI може да се каже, че е същото дъно като Ultra, с липсата на третия слот, една позиция надолу по-кофти аудио и wi-fi 5 вместо 6.0... 

Друг вариант ,който наистина също ми хареса е ASUS TUF Gaming X570-PRO Wi-Fi ...

 

 

Gigabyte Aorus Elite има по-добър "heatsink", доколкото си спомням от ASUS TUF Gaming X570-PRO Wi-Fi. Друг плюс лично за мен е и добрата софтуерна поддръжка.

 

Всъщност ето конфигурацията на моята ''кутия'':

- ASUS TUF Gaming GT501 - голяма, удобна и тиха най-вече кутия;

- GIGABYTE X570 AORUS ELITE - по-горе обясних защо се спрях на този модел. Вградената мрежова карта е Intel - X570 AORUS ELITE

- AMD Ryzen 5 3600 Wraith Stealth - ''стелта'' така си и седи в кутията;

- DeepCool Castle 240 RGB - взех го с идеята след време да взема по-мощен процесор, но година и половина по-късно все още не виждам нужда от подобен ъпгрейт :)

- 32GB G.Skill TridentZ RGB DDR4-3200;

- 512GB Samsung 970 EVO Plus SSD M.2 2280 - просто нямаше наличности на Samsung 980 PRO SSD PCIe 4.0 NVMe M.2 2280;

- Sapphire NITRO + RX 590 8GB AMD 50 Gold Edition -  не съм геймър, а и ми дойде на добра цена :)

- Seasonic Prime 80 Plus Gold 650W;

- Archer AX3000 Wi-Fi 6 Bluetooth 5.0 PCIe Adapter;

- 2x Toshiba P300 High Performance 3TB.

 

Ползвам го за видео и снимкова обработка предимно и общо взето не е спиран откакто е пуснат. :)

 

Успех със сглобяването на машинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра кутия и пълнеж. 

Аз спазарих един Gigabyte Aurus Pro Wi-Fi, намерих и едно комбо Aurus B450 M  със  R5 2600...Така ,че със дъната за две от машините и процесорите съм ок засега.  

За RAM защо си се спрял на 3200 mhz , а не на 3600 например  ? Понеже дъното поддържа  4ри канала, 2х16 ли е по-добрият вариант или 4х8 ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте някакъв акъл..

От къде бих могъл да намеря неработеща клавиатура за Х1 Carbon 2015? Или за Т460, мисля, че са еднакви.

Трябват ми 5-6 копчета, че малко ги стопих :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, mitsubishi galant said:

За RAM защо си се спрял на 3200 mhz , а не на 3600 например  ? Понеже дъното поддържа  4ри канала, 2х16 ли е по-добрият вариант или 4х8 ?

 

 

Сглобявах ПЦ-то в период, когато по една или друга причина не всичко беше налично по магазините. Идеята беше ''дъното'' да е стабилно, а ако някой от другите компоненти не ми хареса да го сменя на по-късен етап. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, CVT said:

От сервиз за лаптопи. Голям брой различни модели използват едни и същи бутони.

 

Никъде няма. Поръчах от Алито. По 1 долар, с доставка 12 долара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бащата си прекърши пантите на едно по-старичко Thinkpad-че и няма никъде такива, дори в Ali-то...

В официалния сервиз на Thinkpad за България само намерих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.03.2021 г. at 22:03, Thor написа:

Всъщност ето конфигурацията на моята ''кутия'':

 

 

- 512GB Samsung 970 EVO Plus SSD M.2 2280 - просто нямаше наличности на Samsung 980 PRO SSD PCIe 4.0 NVMe M.2 2280

Може да се каже, че си изкарал късмет, да не похарчиш едни пари за Samsung 980...Според данни от производителя, би трябвало да е  двойно по-бърз от PCIe 3.0,но в реалният свят разликата е пренебрежително малка. Реших да разгледам малко реални тестове , различни от класациите по данни от производителя и се оказа, че нито при бутване на OS, игри и доста други ситуации, PCIe 4.0  не се държи двойно по-добре, дори от обикновен SSD. В някакви частни случаи при копиране на файлове има преимущества, но едва ли някой стои по цял ден, това да прави...Не успявам да разбера, дали се дължи на кофти контролер, който се оказва еднакъв при почти всички M.2 4.0 на пазара или малък буфер...който се запълва и сваля скороста, но реалноста се оказва друга от написаното по кутиите...

В крайна сметка си взех X570 Auros Pro Wi-Fi, но mini itx версията. Причина размера и по-ниската цена, без някакъв осезаем компромис в това, което предлага спрямо голямото дъно. 

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, хора някой скоро сглобявал ли е машина? Като гледам цените на видео картите и ми става лошо. RX5700XT-то го взех на 900лв преди година и нещо, сега са по 2000-2500 в OLX-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рязко да поевтинеят е изключено, особено видео картите, дори да се появят масови наличности (което няма как да стане) цените пак ще са доста над MSRP.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на видеокартите те първа ще стават по-зле. Не знам какви са тия няколко месеца на които хората напразно се надяват. Всичко друго е все още на поносими цени. Някъде се говореше за година-две докато започне да се насмогва на търсенето на видеокарти. Не да има пълни рафтове и големи наличности. Тъкмо исках да ъпгрейдвам тая антика RTX 2070S...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно е с видео картите - и познати зад океана неможаха да ми намерят 3080. И аз се бях засили да ъпгрейдвам, ама бързо си седнах на Д-то - ще си търкалям 2080-то и поне година изобщо няма да правя и опити да търся...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли съвет за видео карта ? Гледам нещо около 400-500 лв ,  за предпочитане ITX , но в кутията влиза карта и до 35cм . Гледах MSI GTX 1050 ti aero 4gb ...Смятам, че нещо подобно ще ми е ок. Предполагам други варианти са 970/1650...нещо от сорта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Унас за около 500лв се купува 1650. В белите държави вероятно ще е малко по-добре цената. Търси нещо от тази серия. Защо да се набутваш с антикварни модели като 900/1000?

1050TI е доста по-бавна от 1650.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ви е мнението за следните модели: Acer ; Asus ; Dell ; Lenovo ; MSI ? Кой е за предпочитане (може да препоръчате и друг в този ценови диапазон)? Къде мога да видя кой с какво SSD е и съответно колко е бързо и надеждно? Благодаря! 

Редактирано от Citizen8200
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм досег до Леновото, само че с шестядреният Ryzen 4500U на AMD. Добра машинка беше, но за тези пари очаквай изключително гнусни пластмаси, независимо какво ще купиш. ASUS-а не ми направи добро впечатление, изобщо не го включих да го разгледам. Acer-а беше първата машина, която отпадна при търсенето.

Моят съвет е, не да гледаш какво е SSD-то, а да намериш лаптоп с възможност за последващ ъпгрейд на РАМ паметта. Защото повечето от тези са със запоена памет и след 2-3 години ще гризнеш дървото, когато имаш нужда да допълниш и без това недостатъчните 8GB. Да не говорим, че поддържаните скорости на памета са орязани, когато заработи в dual channel режим.:steinigung: Бягай надалеч от памети, които са Low Power (LPDDR).

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/17/2021 at 10:08 PM, Citizen8200 said:

Какво ви е мнението за следните модели: Acer ; Asus ; Dell ; Lenovo ; MSI ? Кой е за предпочитане (може да препоръчате и друг в този ценови диапазон)? Къде мога да видя кой с какво SSD е и съответно колко е бързо и надеждно? Благодаря! 

Аз лично съм фен на Dell , имам 2 лаптопа 1 е 10 годишен и детето не спира да играе по обикновени игри , моя е 3-4 годишен с все още порядъчни параметри за гейминг и оня ден си поръчах dell alienware m15 r3 с 2080 карта и 10 ген i7 , 512 ssd . Не съм фен на кутиите , по добре PS или Xbox / според мен / Не е евтино да се купуват игрите , ама в комбинация с як ТВ е бруталия :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...