Jump to content

Избор на лаптоп, бюджет 800-1000лв


ole

Recommended Posts

На 1.02.2023 г. at 22:38, NIKO написа:

Добре ве спецове,  кажете/препоръчайте нещо до 4К, да става за товарене и да е здраво, не по-голямо от 14"?

За тези пари две Б3-ки като моята :)   с 14ки джанти. 
Сега сериозно за 4к : Lenovo Thinkpad P53 15,6" XEON E-2276M 2,8 GHZ 64GB 1TB QUADRO RTX 5000 16GB. Само че е 15,6 инча.

Редактирано от vvulev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 308
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

за 4000лв бих взел този за 1700лв втора ръка и забравям с години за лаптоп, ако ще се цъка браузър, някоя игра и филми. Останалите 2300 ще си ги харча за друго :) 

32 GB RAM, i7

https://rmania.net/p/4428/lenovo-thinkpad-p52-mobile-workstation-intel-core-i7-8850h-no-pwm-nvidia-quadro-p3200-32gb-ddr4-512gb-nvme-camera-a--grade.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б3-чица си имам аз, не съм алчен, а това е добро, но е големичко за целта, ще се се разнася често по хеликоптери, там грамажа и обема са ALAP. 

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефинирай "...да става за товарене".

Ако става въпрос за мощна външна видеокарта, става проблем... Той е породен от размера на екрана, който искаш и ефективността на охлаждането. Става доста трудно и с условия.

Също така и автономността на лаптопа. При яко товарене батерията може да приключи за 20-40 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разни графични 3D програми, няколко диагностични, по принцип сериозен мултитаскинг, батерията не е от значение, винаги има захранване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ThinkPad P14s Gen 2 го водят най-леката мобилна работна станция на Lenovo. 14" е и не го усещам в чанта като тегло и размер, ако го сравнявам с предишния T570 15.6".

AMD Ryzen 7 pro с 8 ядра и 16 threads, 32GB RAM DDR4 и NVMe, аз също си го пръскам откъм натоварване и не лагва въобще. Например имам над 300 таба винаги отворени в Chrome в 8/10 отделни прозореца. Отделно имам отворена Mozilla с 20 таба и още 68 неща.

Намира се за около 4000лв според конфигурацията и е в бюджета. Моят го чаках 3 месеца в края на 2021, сега не знам как е.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
On 3/16/2023 at 1:22 AM, vvulev said:

За тези пари две Б3-ки като моята :)   с 14ки джанти. 
Сега сериозно за 4к : Lenovo Thinkpad P53 15,6" XEON E-2276M 2,8 GHZ 64GB 1TB QUADRO RTX 5000 16GB. Само че е 15,6 инча.

Помислете за Lenovo Thinkpad P53 с мощни спецификации: XEON E-2276M, 64 GB RAM, 1 TB памет, QUADRO RTX 5000 16 GB. Малко по-голям при 15,6", но предлага изключителна производителност и издръжливост на цената.

Редактирано от Millie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...