Jump to content

Избор на лаптоп, бюджет 800-1000лв


ole

Recommended Posts

@ole Андрей и компания не успяха ли да спасят твоя лаптоп? 

 

Иначе хвърли едно око на пичовете от RMania - бивши корпоративни машини, проверени, тествани, на добри пари, с гаранция.

 

Скоро взимах едно Thinkpad-че от тях за приятелката ми, повече от доволен съм от машинката. 

 

http://rmania.net/laptopi/ibmlenovo-56.html?&page=2 

Редактирано от JusttRelaxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 308
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

1 hour ago, nickgaidarov said:

Хм, лаптопа си е оригинален ASUS, защо мислиш, че е сглобен от тях?

Защото е абсурдно на такъв скапан процесор да слагаш 1тб + 240ссд.

 

@ole - Не мога да разбера какво търсиш - 12, 14 или 15 инча. Не мога да разбера за какво ти е толкова много памет, а нямаш изискване за процесор или видео.....аз лично ССД втора употреба......трябва да е подарък. 

Като отидеш на място ще гледаш батериии, общо състояние....така "по-интернет" не се избира.

Който и тинкпад да вземеш няма да сгрешиш. Фуджитсу традиционно са с много добри дисплеи....но какво точно е внесено (и с каква клавиатура) може да се види само "на място". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@robobug казах... нямам претенции към дисплей и не държа да има външна видео карта. Как да нямам изискване а процесора, гледам i3/5/7 без U сериите. Рам никога не е излишна. Фуджитсу читави ли са им лаптопите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Множко ми идват колега, ако щях да взимам нещо ново около 1000лв щеше да е на изплащане, но ако е около 500-600лв ще се взима кеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм те разбрал. Реших, че нямаш претенции към типа и качеството, не към големината.

Няма голяма разлика между и3 и и5 (за мобилните версии!). В първия линк са само U процесори и ми стана чудно дали не ползваш някое специално приложение, което просто да иска много рам. Примерно попадал ми е аудио миксер, софтуера на който иска много рам.

 

Тази йога 510 е много добра машина....а аз ще погледна какво предлагат квант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях ги напускал тия лаптопи с U процесори, защото не знаех, че като ми трябва процесор с добър перформанс трябва да избягвам U серията. На мен ми трябва главно за тип Visual Studio, виртуалки, андроид студио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя е по-скоро насочена към клиентите на Карбон. Изработката е добра, дисплея е добър, добра ергономия, малък корпус за 14"...

 

а от сайта на квант ето няколко машини:

http://www.kvantservice.com/Laptopi_detaili/Artikul_10076_Latitude+E6430.html

http://www.kvantservice.com/Laptopi_detaili/Artikul_12130_LifeBook+E782.html

http://www.kvantservice.com/Laptopi_detaili/Artikul_11769_Latitude+E6230.html

http://www.kvantservice.com/Laptopi_detaili/Artikul_11904_ThinkPad+T430.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, robobug said:

ето го куада + fullHD....ама е над 600лв.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При това положение/цена , си мисля, че е по удачно да се вземе Тинкпад. Само моите 2 стотинки по темата.

Но аз съм облъчен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле като почне да се превъзнася ипс матрица ми се реве. За мобилен компир е сто пъти по-добре тн матрица, да не ти гледа всеки втори ко праиш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2010-та съм само на лаптопи и са ми минали няколко различни модела през ръцете. 

За конкретните изисквания към CPU-то бяха споменати само серии I3,I5,I7 но не и конкретни представители. В тази връзка искам да ви покажа едно сайтче за CPU бенчмаркове, което редовно ползвам: https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php Имат точкова система и голяма база данни от процесори. Резултатите не могат да бъдат наречени 100% сигурни, но могат да служат като надежден ориентир при колебание между няколко конкретни модела, освен това всеки може да провери сегашното си процесорче което ползва какъв резултат би му дал и да си прецени колко по-мощен би му свършил работа. Старият ми лаптоп бе с AMD-A6 3420 APU което в момента има 2019 точки, в момента съм на Intel Core I5 4200-H оценяван на 4423 точки. На базата за какво време се изпълняват аналогични задачи както и моментната консумация на CPU в таск мениджъра както и няколко други бенчмарка стигнах до заключение че моментното ми процесорче може да се нарече "2 пъти по-бързо" от старото. 

За употребявани лаптопи: http://rmania.net Първата ми машина беше закупена от този сайт. Внасят качествена продукция от чужбина, някои модели даже не са се предлагали на нашия пазар. Конкретно моя екземпляр беше френски с малко по-особена подредба на някои клавиши. 

За рамта правилно сте се ориентирали за 2017-та 8 гб е нещо като желателния минимум, ако ще се прави компромис с рамта - не препоръчвам конфигурация с по-малко 6 гб. Също така няма смисъл да се подлъгвате да си търсите лаптоп с 2 слота за рам на които да сложите 2 плочки по 4 заради прословутия dual channel access. Разлика няма да се забележи. 

Относно матрицата. Там всеки сам си преценя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бееееееееееееее да се търсило с поне 8гб рам... Щом тоя лаптоп ще сеползва ежедневно според мен трябва да се търси нещо задължително с усб 3 портове. Заради бюджета от 600лв е ясно че ще е със смотан хард и малко рам, но и двете се надграждат лесно. Звънни в MG Computers и питай какво ще ти предложат, няколко машини съм вземал от там през последната година и съм много доволен. Дават ти машината с две години гаранция, но условието им е да я пращаш на всеки 6 месеца за профилактика.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тия дори не са в София :D Ти май не гледаш лаптопите дето се пускат тука. Не съм видял някой, който да няма usb3 портове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че не погледнах офертите, просто се тръби занякакви 8гб рам и ссд, а това са неща които лесно се добавят. :) Като не са в София та какво? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че тука в темата се предложиха 2 такива места от София, с доста голям избор в този ценови диапазон, а и мога да отида и да ги видя машинките наживо, не ми се занимава честно казано с доставки наляво на дясно, а и с това пращане на всеки 6 месеца ми се струва доста досадно. Примерно едното разглобяване и чистене на лаптопа съм достатъчно грамотен да си го извърша и сам, ако се налага и термо паста мога да си сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://rmania.net/contacts.php

 

Адрес:

Гр. София, кв. Витоша, ул. Константин Петканов 14, офис 1

 

От София са. Относно USB 3.0. Повечето модели след 2013-та го имат. Не на всички обаче е написано. Визуално много лесно се разпознава дали машина има USB 3.0 - трябва или да е боядисано в синичко или да има надпис SS над порта, като на тази снимка:
csm_links_beffe547f7.jpg
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, HannoSLM said:

Леле като почне да се превъзнася ипс матрица ми се реве. За мобилен компир е сто пъти по-добре тн матрица, да не ти гледа всеки втори ко праиш. 

Принципно и А8-ца с 1.6 е по-добре (и по-евтино) да не се превишава скоростта....та същото и за матриците :) 

...иначе е яко да видиш как калибратора да забивана TN:hilezh:

Всъщност типа на матрицата е само предпоставка за по-добър образ (не само ъгъл), примерно ИПС на Acer може да има по-лош образ от ТН на Фуджитсу.

 

а хората имат и интелигентно решение: http://store.hp.com/us/en/mdp/privacy-screens#!&tab=vao

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дооооооообре. Ще взема фолио на цената на половин матрица и ще го лепя всеки път като ползвам лаптопа на публични места :flehan:

 

Ако не се замимаваш сериозно с графичен дизайн ипс-а е повече от излишен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до Квант. Казах му на човека, че държа да е със ССД, по принцип да е с 8гб рам, но може и вариант с 4гб и да му сложим още 4/8, за около 500лв. Предложи ми Дел, за тия пари било последното дето са им доставили. Снимах му лепенката, понеже го няма в сайта още. 4-то поколение и5. Каза, че е сто пъти по-добре от някви по стари поколения процесори дори и те да са и7. И понеже лаптопа бил сравнително нов батерията му е добра, карала 4 часа.6373b02c8e060d78e16b51a8f51e31c4.jpg

П.С. забравих цената: 490лв

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си по-добре новата машина от най-първия пост.

 

 

10 hours ago, HannoSLM said:

Ако не се замимаваш сериозно с графичен дизайн ипс-а е повече от излишен.

Мисля, че уточнихме, че ипс не е задължително да е добре. Пример - Acer.

 

Като цяло няма как да ти се опонира - нищо не мога да измисля срещу довода "ще си взема скапана матрица, за да не виждат другите какво има на нея.....може и аз да не виждам, но пък е евтино".

Пак ще повтора - скапанта матрица не е само един ъгъл. Тя е скапана във всяко отношение.

 

ПП Да пускам ли снимки от елитбук-а ми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...