Jump to content

Избор на лаптоп, бюджет 800-1000лв


ole

Recommended Posts

  • Отговори 308
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето ти сравнение между двата процесора: https://ark.intel.com/compare/75459,91157

 

Новата машина е с ДДР4 (50% по-голям трансфер), с по-добър дисплей, с двойно по-голяма ССД, 24 месеца гаранция.

За виртуални машини, освен памет, ти трябва процесор и диск ((нямам идея за какви виртуалки говорим при 128гб диск).

Принципно е прав, че новите процесори са по-добри....но трябва да се различават с няколко поколения :)

Всеки процесор от 2-ро поколение ще убие подобния U-вариант от 4-то.....а и7 куад е несравним с който и да е U.

 

ССД е хубаво нещо, особено, ако работи с над 400мб трансфер и има 3-5 години гаранция....иначе си остава само риска да ти изгори всеки един момент.

 

 

Принципно идеята на втората употреба е да се купи нещо, което ново е неразумно да се купува. Като сметнеш гаранцията, голям ССД ще излезе, че си платил повече за втора употреба машина. 

Интересни са машини от типа на Тинкпад, Карбон, Пресижън, Елитбук, по-високите серии на Латитюд.

Пак принципно - Леновото от първия линк струва малко над 800лв с 1Тб диск и обикновен дисплей....

 

За последен път ще го напиша (директно) - отдели си 200лв за Самсунг Ево ССД и не търси лаптот с неизвестно поколение, скорост и гаранция на ССД-то.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прати, не че имам желание да ги видя, но гледам ти е интересно :hilezh: не отричам по никакъв начин, че ипс е по-добрия вариант, просто твърдя, че е безсмислен критерий за покупка, освен ако не се занимаваш с графичен дизайн. 90 на 100 от хората няма да намерят разлика между двете, освен във ъгъла на видимост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не ми е интересно.

Но съм възмутен как се дават съвети на хора, абсолютно безотговорно. Като не ти е интересно, просто не пиши в темата.

Но да обясняваш, как е по-добре да се купи скапана матрица, защото имала по-лош ъгъл :wall::wall::wall:

 

не се ли замисляш, че някой може да приеме това насериозно?

 

Изчезно ми поста, но пак ще питам - не е ли по-безопасно да караш А8 с 1.6?

А кремвирши КЕН не са ли най-доброто вегетарианско астие?

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ти сравнение с 6-то поколение U, 4-то U и 3-то M - тук . Поне според това сравнение няма особен смисъл от ново поколение U спрямо по-старо M.

По-късно чак се осъзнах, че тоя дел е с U процесор, а ми се искаше да взема нещо с M накрая. След тази констатация, този ми се струва по-добър избор, ама пък е още по-малък деба. Нема угодия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проверявай малките лаптопи с какви дискове са. инчове и дебелина. брой слотове за памет.

Смисълът от DVD e, че може да ъпгрейдваш с втори диск. Иначе с това 128гб си за никъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под дискове предполагам, че имаш предвид хдд-та. Разбирам това, което казваш за да се вземе нов ссд с гаранция в последствие, но за момента, след закупуването на лаптопа предпочитам евентуално да купя една плочка рам от колкото ссд. Иначе 128гб е за никъде, но няма и да ми трябват много повече конкретно на този лаптоп, за склад, филми, нет и игри си имам настолно пс с доволно голям монитор и тв. Утре като ида в Квант пак, ще питам и за този тинкпад дали го имат все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баце плашим се .... повтаряш като папагал неща, които си прочел в интернет, но е ясно че изобщо не ги разбираш. Да наречеш тн панела скапан и пр показва ниските ти познания в тази сфера. За да не звучи обидно, ето виж това видео, белкем осъзнаеш, че използваш високопарни думи и ти подвеждаш хората:

 

 

даже за да е по-интересно, изключи звука и кай честно че познаваш кой от двата монитора е тн и кой ипс .... 

 

и последно, супер си дразнещ, като си натякваш мнението, на база статийки, които си прочел в евтини сайт-чета, написани от паляци като Драгнев в рмания, но да се повторя, не си разбрал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 hours ago, robobug said:

Всъщност типа на матрицата е само предпоставка за по-добър образ (не само ъгъл), примерно ИПС на Acer може да има по-лош образ от ТН на Фуджитсу.

Какво не разбра от написаното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах за какво ще се ползва машината? Уж четох темата, но не видях (извинявам се, ако съм пропуснал) някъде да се конкретизира целта на задачката. В такъв случай, плямпанията на всичкото форумен разбирач са почти напразни.

 

Според мен, ако не се използва някакъв софтуер, който да изисква наличието на повече рам, то инвестицията в ssd е по-удачната. Това доооста подобрява работата на машината. Пък и кво толко ги мерите разни процесори дали ще работят добре със 128 ссд и 1ТБ хард - кво ще му стане, ако не се гони адската производителност?

 

П.П.: По темата със ссд-тата - да 128 гб погледнато само по себе си е малко, но ако се комбинира с някакъв твърд диск на мястото на оптичното устройство, то тея 128гб са си предостатъчни за ОС и кажи-речи всичкия софтуер, които ще се ползва на машината. Останалата част от информацията - на склад на харда.

Редактирано от darknessevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, ole said:

Хайде стига се яли! Кажете нещо по последните ми няколко поста.

в офиса съм с лаптоп ацер и и5-3210м на около 4 години в комбинация със ссд+хдд на двата сата слота и 8 гб рам. Всичко хвърчи (виртуалки, рендване, и пр), така че виж ето тук и всичко, което дава по-добри резултати от този процесор го считай ок за виртуалки и студията:

 

https://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmark-List.2436.0.html

 

използвай ctrl+f и името на процесора да го търсиш в таблицата, за да може лесно да се ориентираш каква му е производитлноста (гледай не само позицията, но и резултати поне на първия тест). Леновото от последния ти пост е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 9/28/2017 at 17:16, ole написа:

6373b02c8e060d78e16b51a8f51e31c4.jpg

 

Забравих да пиша, че взех машинката, на която е лепенката от снимката. Супер доволен съм, за Visual Studio 2017/MS SQL Server/VS Code, няколко дребни MVC аппа стартирани не го задъхват. Игрих съм пробвал само Minecraft, върви повече от плавно, без да съм рязал каквито и да е настройки. Батерията, според моите очаквания кара много. Единственото, което виждам като потенциален недостатък и то такъв, който не съм усетил все още, е наличието на само 2 usb порта. За сега не са ми трябвали повече от тези. Дисплея, според моите очаквания, и цена от 500лв е екстра. Естествено успях и да го натоваря така че да почва да не смогва, но то беше нарочно с тази цел :hilezh: 

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се оправяш със 128GB?

Нa Visual Studio 2017 пълната инсталация гони 50 гигабайта.. Освен ако не си инсталирал само Web пакетите.

Sent from my SM-A700F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 minutes ago, JusttRelaxx said:

Как се оправяш със 128GB?

Нa Visual Studio 2017 пълната инсталация гони 50 гигабайта.. Освен ако не си инсталирал само Web пакетите.

Sent from my SM-A700F using Tapatalk

Силно се съмнявам да ползва всички workload-и. Иначе единствено UWP и Xamarin нещата са бая големи, другите са ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз не ползвам всички и докарах инсталацията към 25-30 гб... :D Като цяло 128гб, като махнем мястото, което заема OS и VS2017 и то не остана почти. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялото Visual Studio е огромно, аз ползвам няколко неща: .NET desktop development, ASP.NET and web development и .NET Core cross platform development. Нямам представа колко място заема, но се справям добре.

57445de3c203c90b.png

На лаптопа не ми трябват филми, игри и подобни неща. Естествено, че е малко, но за последните 2 месеца в телерикската академия ми стигаше, сега съм свалил няколко тъториала най-различни с някви лекции и няма ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тамън одеве като влизах в OneDrive и ме спамеха да им давам по 14лв за 1TB и офис пакета.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, някой има ли впечатления от лаптопи Dell Vostro 15.6'', сравнен спрямо Dell Latitude 15,6''? По-нисък, или по-висок клас е, качество на изработка и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...