Jump to content

Избор на лаптоп, бюджет 800-1000лв


ole

Recommended Posts

  • Отговори 308
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е то тия с шано дизайна, ултра тънки, или с метален корпус, и при Toshiba и при Dell и Lenovo са цифра.

 

По бюджетен вариант е Lenovo, както написаха вече, а аз откакто работех за японския гигант, правещ промишлени компютри и разбрах че ползват само Дел за офисите си в целия свят, последвах примера им и не купувам друго. Два лаптопа смених и съм много доволен. Ще направите грешка, ако се ръководите от дизайна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти жена нямаш ли?

Много ясно, че ще направим грешка, въпроса е да е минимизирана и красива :hilezh:

Дела е в минало бешело. Тошиба не знам дали изобщо произвеждат лаптопи вече. Леново е избора ба бизнеса към днешна дата.

Според изчетеното...S540 ще е покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, sweep said:

В случая плащаш 1тб м.2 диск, който дори не знаеш на каква скорост работи - може да е на 300 и на 3000 мб/с.

 

Ако намериш подобен лаптоп с 256 диск, може и без видеокарта (особеността при АМД, която споменах, липсва при интел :) )

под 1000лв е добре........даже бих казал по-добре от втора употреба карбон.

 

Друг вариант - търсиш лаптоп без м.2 диск, на който за 100-на лева добавяш един м.2 256гб с 3000+ мб/с.

Когато се спреш на интел процесор 8+ поколение не е нужно да има отделна видеокарта.

Всичко от 4+ ядра нагоре върши работа за офис и интернет задачи.

 

......това не те освобождава от задължението да провериш конкретния модел как е откъм охлаждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се гледа гаранцията (2г+) - няма по-добър лаптоп от втора употреба бизнес клас сравнен с масовката пластмасарници по технополис и емаг. За парите си няма особено значение дали ще е Делл, ХП или Леново.

 

В случая се търси да се угоди на жена ... тва ви променя всичките критерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@robobug, как да го разбера тоя хард на каква скорост работи?

Не са ли всички м2 бързи?

Външната видео карта му дава някакви възможности за елементарен гейминг, евентуално детето след година...

Иначе гледах някакво подробно ревю на модела, доста добре беше откъм температура. 41 беше максимума под натоварване.

 

Добре ако взема 540ка с 1тб сата, може ли да забода една 256ца ссд, ще ума ли място вътре и ще падне ли гаранцията?

Редактирано от sweep
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, sweep said:

Не са ли всички м2 бързи?

Не са. Когато говорим за бюджет 800лв (каквото беше първоначалното задание :) ) няма голямо значение....но като стигнахме 1500лв вече има значение дали е 300 или 3000....или поне 2000.

41 градуса е много добре.

Всичко от 13" нагоре от последните 3 години трябва да има свободен м.2, на който да се сложи системен диск....и гаранцията не пада.

 

Не бъркайте модните лъскачки (като carbon, xps, zen) със скъпи бизнес модели тип Т60.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@robobug, ползвам темата иначе бюджета е 1.5 - 1.6...

Тея хард дискове по ревюта може ли да се видят или трябва конкретно на тази бройка да се види, как се вижда?

Качвам винбоз и гледам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да знаеш марката и модела, по принцип бързите греят доста, но и бързо изстиват... продават се радиатори за тях. Разликата скоростно с хард дисковете е пъти, много пъти... В бъдеще можеш да ъпгрейднеш, но ще трябват преходници/адаптери. Това са по-скоро бързи флашки, лошото е, че умират без предизвестие, но на теория им трябват милион часове, преди да се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, robobug said:

Не бъркайте модните лъскачки (като carbon, xps, zen) със скъпи бизнес модели тип Т60.


Извинявай, ти каква машина ползваш? Надявам се да кажеш нещо съвременно. На всички ни е ясно, че от старите машини има страхотни такива. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

10 hours ago, darknessevil said:

На всички ни е ясно, че от старите машини има страхотни такива. 

Не знам какво е ясно на всички....като чета нищо не им е ясно. 

Първото, което е неясно, очевидно и на теб е, че скъпите ултрабуци не са бизнес клас. И покупката им втора употреба, както се дават съвети, е рисково начинание, защото имат висока интеграция и скъпи, ама много скъпи части. Примерно дъно за 4 годишна йога е над 2000лв, а трябва да се смени, за да тръгне ГСМ модема. Карбоните имат проблеми с дисплеи - стават на петна или тъча започва да прави каквото си иска.

От друга страна един елитбук може да е стоял през цялото време на докинг станцията и да не е пипан от човешка ръка, нищо, че е на 3-4 години.

Не знам някой да е спрял производството на Thinkpad, или Lifebook.

 

Единственото "страхотно" нещо на стар Т60 е квадратния 15" екран с ИПС и висока резолюция и лампа....всичко друго е по-добре при новите машини.

12 hours ago, sweep said:

@robobug, ползвам темата иначе бюджета е 1.5 - 1.6...

Съжалявам не съм разбрал.....това вече звучи по-сериозно :)

Ще проверя и аз за някое конкретно прелдожение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, знам, че си специалист по всичко, но през ръцете ми са минали прилично количество лаптопи - бизнес клас и обикновени такива от технополис/емаг. Разлика има огромна, а за мен бизнес клас лаптоп е това, което бизнесът ползва - и имам предвид големите компании. Говорим за Lenovo T-сериите, DELL Latitude/XPS, HP Proobook/Elitebook. Това е масовката и са добри в класа си, а втора употреба и за парите си.

 

На който и да е стар лаптоп, ако му изгори дъното - не е рентабилно да се ремонтира или заменя с ново. Купува се втора употреба - все пак тоя лаптоп е купен също втора употреба и идеята не е да набиеш хиляди левове. Ма на теб явно ти е присъщо да набиваш хиляди левове да съживяваш производствени грешки.

 

Както и не ми отговори на въпроса каква машина ползваш, но продължаваш да се правиш на интересен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sweep Едно по-различно предложение: https://www.emag.bg/laptop-gaming-omen-by-hp-15-dc1041nq-15-6-intelr-coretm-i5-9300h-ram-8gb-ssd-256gb-nvidiar-geforcer-gtx-1650-4gb-free-dos-black-8pr75ea/pd/D5N00WBBM/?X-Search-Id=21e1e0fca603200262eb&X-Product-Id=54865900&X-Search-Page=1&X-Search-Position=1&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

 

Машината е на цена отпреди "кризата" и скъпия долар. 

подобен модел: https://www.notebookcheck.net/HP-Omen-15-Review-affordable-entry-level-gamer-with-decent-battery-life.428051.0.html

конкретния модел: https://support.hp.com/hr-en/document/c06489312

24 minutes ago, darknessevil said:

Както и не ми отговори на въпроса каква машина ползваш, но продължаваш да се правиш на интересен.

Лексинонаджията, до коя страница стигна със списъците на кой как му миришат краката?

 


Щото на никой "стар" лаптоп не е рентабилно да се ремонтира дъното хората набиват  по 100к лева за сервизно оборудване....XPS било масовка.....ебати  принца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@robobug нещо по компактно ще е. Колебая се между двата линка, които съм дал и карбон 3 втора ръка.

Ако на Хп-то 13.3 дисплея беше мат да го бях платил вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, robobug said:

Щото на никой "стар" лаптоп не е рентабилно да се ремонтира дъното хората набиват  по 100к лева за сервизно оборудване....XPS било масовка.....ебати  принца.

 

Нали някой трябва да ремонтира гаранционно оборудване, а? Иначе XPS си е масовка в бизнес клас оборудването - личи си до къде се простира погледа ти. Не давай мнения без покритие - не го ли научи това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой нищо не каза за MSI ? 

Някой да има впечатления от Dell XPS 7760 или подобен AIO с поне 2К тъч  дисплей 27" ? 

Предложение, за 18.4 лаптоп или таблет с подобен размер ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...