Jump to content

Препарат за поддръжка на гумени уплътнения


Recommended Posts

Здравейте колеги! Дайте, Моля, съвети или мнения за препарати с които си поддържате гумените уплътнения на вратите! Гледам, че има най-различни като състав. С глицерин, силикон, алкохоли и т.н.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам течен парафин, въпреки че има по-модерни и навярно по-добри препарати. Струва около 1 лев и го има във всяка аптека. Веднъж годишно, в края на есента, намазвам с памуче, потопено в течен парафин, всички каучукови уплътнения по колите си. Теч засега няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Течният парафин подхранва каучука и запазва еластичността му във времето, което води до удължаване и на уплътняващите му качества. Същевременно това освежаване на каучука го предпазва и от залепване. При мен никога не са и замръзвали, поне не така, че да не могат да се отворят вратите. От друга страна, при вас в шоплука зимите наистина са доста студени и може би действително имате нужда от по-специални препарати. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абеее миналата зима си беше яка! Ще те послушам!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за течен парафин ми допада .Ето и от мен един много хубав препарат който основно го ползвам за гумите ,но експериментално го наложих и върху гумените уплътнения и съм много доволен. Продуктът е уникален :) 

image.jpg

Редактирано от Black edition
Add on
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам ValetPro Black to the future - доста е издръжливо, гумите остават черни дълго време с едно намазване.

download.jpg

 

Течният парафин също си е работещо решение.

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тя идеята е да е мазно, за да не се задържа влага и да замръзва. Мисля че няма кои знае какво значение какъв ще е препарата, въпроса е да си остане там по дълго време и да е мазен при отрицателни температури.

Може и това: https://bauhaus.bg/silkonov-sprey-gumeni-uplatneniya

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех силиконова грес, която се ползва за гумени пръстени и уплътнения и намазах гумените уплътнения на дъщеря ми на колата /нейната я взех, за да се научи да шофира/ и първите ми впечатления са доста положителни! Намазаното място стои мазно, но не цапа. Като изсъхнало е и като че ли се е образувал някакъв филм, който не задържа вода. Утре го дават да вали и ще добия по добри впечатления.

Ще пиша!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://detailingbg.com/produkt/boat-rv-vinyl-rubber-cleaner-conditioner/

 

https://detailingbg.com/produkt/black-to-the-future-250ml/

 

И от два продукта личните ми и клиентски отзиви са страхотни.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една паста на WURTH, бяла.

Отделно има спрей за "Импрегниране" на MOTIP, в Практикер се продава в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...