Jump to content

Проблем с Нивомера за Горивото.


RhythmiX

Recommended Posts

Здравейте колеги,

При мен се случи предната интересна случка.

Снощи ми светна резервата за горивото и ме домързя да се разходя да заредя и днес покрай ангажиментите докато заредя нивомера удари дъното,Range Показваше 0 след това спрях да заредя и заредих 30 литра,но след като дадох на контакт стрелката за горивото не мръдна и Range продължаваше да стои на 0. минах бързо 20-30км.,но нищо не се промени. Къде да търся проблема?
Утре мисля да я напълня до горе и да видя дали ще се оправи проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, RhythmiX написа:
 

Колега, минах по този път. Проблема при мен (3.0 2008) беше окисление на кабелчетата на датчиците в резервоара. Има ремонтен комплект и инструкция за преправяне, но аз просто отворих капаците и почистих клемите. При мен датчика се оправи временно от самосебеси докато търся информация, но след няколко дни отказа твърдо. Всъщност датчиците са два :( втория направи същия проблем нещо като година по късно. От като ги поразмърдах вече 2-3 години без проблем.

Само за инфо в Порше ми поискаха 700лв за манипулацията :( така че реших да се изцапам. Трудната част е развъртането на фланеца. Ако ти се занимава ремонтния комплект е левчета.

Дано съм ти бил полезен

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на преходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Колега за полезната и изчерпателна информация. :)

Много шантави проблемчета с нашите Aудита :D Никога не му е скучно на човек :D

Ще махна задната седалка да видя за какво става въпрос,ще го потупам няколко пъти може и да има ефект :D

Утре така или иначе имам час при Авто-Електро ще му кажа да хвърли един поглед,че другата седмица ми се налага дълго пътуване около 1200км. в едната посока и викам да няма изненади по пътя.


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-3 дни след проблема,се оправи от само себе си и за сега няма проблем..
Явно поплавъка вътре е зацапан и като се изпразни резервоара и после трудно зацепва,като имам време ще отворя да видя какво става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...