Jump to content

Икона на фиса


r.s.m.f.

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ще ми изрежда явно цялата таблица кочината, сега светна Engine oil sensor faulty, в магазина не могат да кажат кой сензор е, за нивото бил към 300 лева оригинален, как да разбера кой точно е или без вагком няма да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, r.s.m.f. написа:

Ще ми изрежда явно цялата таблица кочината, сега светна Engine oil sensor faulty, в магазина не могат да кажат кой сензор е, за нивото бил към 300 лева оригинален, как да разбера кой точно е или без вагком няма да стане?

Баш тоя от 300 лева е...кофти.

Ако е другия, ще ти изпише масльонка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди всичко при смяна на маслото свали датчика и го почисти,огледай буксата му,мястото е доста уязвимо и ако нямаш кора може да му се е случила случка.Все пак при части на такива цени мисля че си заслужава усилието да пробваш.При мен се оправи след намесване на буксата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този датчик не струва толкова колкото си посочил дори и оригинален както казваш ,а не знам защо пък ти е оригинален ...Аз моят го смених преди около три години с най евтиният който намерих и все още не съм имал проблем с него...А цената ,която платих за него е 6 пъти и половина по-малко от посочената от теб:) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И едно обратно мнение - Феби за 100лв (заместител на ОЕМ),  имах ядове - спря да работи темп. на маслото на таблото и записваше грешка в логовете. И от други хора съм чувал, че има проблеми с неоригиналните сензори за масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е Чешки правят ги за Шкода няма марка само номера е написан на него и струва 45лв. и нямам ядове с него...Преди това бях сложил Феби два пъти по скъп и още в началото показваше температурата само когато е на контакт колата за секунда ,падаше на нула и зсписваше грешки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се случва нещо подобно, още като е студена си показва 80 90 ,че и до 150 стига.и после си пада на 0. По някое време си 'решава',да си залепи  на 120.

За датчика на картера ли става въпрос и трябва ли да се се источи маслото при смяната? 

Колега ,дай малко инфо за него какъв е номера или е според модела и от къде може да се купи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една от функцийте му, другата е за нивото(пак е свързана в повърхността"в сантиметри" която се нагрява), третата е "умна" следи как  изстива след като изгасиш колата.

Това се чете от компа и по определен алгоритъм му определя качествата(на маслото) и въз основа на това коригира интервала за смяна(компа следи и още параметри)

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелазах, че като вдигне 70 градуса светва иконата и стрелката на маслото веднага пада на 60, така няколко пъти в движение. Днес смених казанчето за антифриза, че се бе нацъфкало и почовърках датчика на картера и докато се връщах от майстора/в едно село до Пловдив е/ не се обади гадината, стискам палци и на  ръцете и на краката :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
On 17.11.2017 г. at 6:43 PM, crash77 said:

Моя е Чешки правят ги за Шкода няма марка само номера е написан на него и струва 45лв. и нямам ядове с него...Преди това бях сложил Феби два пъти по скъп и още в началото показваше температурата само когато е на контакт колата за секунда ,падаше на нула и зсписваше грешки...

Взех си такъв по коледа, но се оказа скъпа тапа за масло :)

Не свети датчика, но и не отчита температура. Мога ли да карам така или бърка други ситеми, като не отчита тепературата на маслото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎17‎.‎11‎.‎2017‎ г. at 14:30, ogip написа:

И едно обратно мнение - Феби за 100лв (заместител на ОЕМ),  имах ядове - спря да работи темп. на маслото на таблото и записваше грешка в логовете. И от други хора съм чувал, че има проблеми с неоригиналните сензори за масло.

 

Като пускаш тема, четеш ли какво ти пишат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...