Jump to content

Телевизор за офиса и свързването му с конфигурация


Recommended Posts

Здравейте колеги! Трябва да купим телевизори за офиса, като ще се използват освен за телевизия, но и за презентационна цел, за което е небоходимо да бъдат свързвани с конфигурациите ни. Проблема е че свързването трябва да стане безжично, понеже не сме оставили проход за HDMI кабел от настолния до стойката на телевизора. Какви трябва да са TV-тата, как могат да се свържат и всичко, което трябва да знам преди да ги купя. Другото което е имаме и един трети телевизор, сравнително нов на година и половина, като той не е смарт..има ли начин и него да го финтираме и да се свързва безжично към конфигурация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решение има адски лесно, но не и толкова евтино, ако Епъл продукт (iPhone, iPad, Mac) има нужда безжично да използва телевизора като втори екран, а именно през Apple TV. 

 

През Chromecast не съм сигурен дали позволява друго освен визуализация на Chrome броузера.... Трябва ти Miracast устройство вързано към телевизора, което Бозата да използва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези "умни" телевизори са доста глупави, честно казано и тази функционалност, която търсиш, съм почти напълно сигурен, че няма да я намериш в нито един от тях. Според мен и в двата случая ще ти трябва външно устройство, което да ти донесе Miracast!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един вид купувам си Miracast без значение смарт ли е не е ли смарт и си решавам всички проблеми. Някой нещо да предложе като цени, разновидности за това устройство..и как става свързването..пъхам го в Телевизора и по wi fi ли се свързва с настолния или трябва и за настолния да взема такова устройство?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миракаст дивайса се връзва безжично към локалната ти мрежа и от там става "видим" за всички останали. 

 

Нека все пак някой пробвал подобно нещо сподели опит от първо лице. Гледам, че подобни китайски дивайси почват от 30на лева, което е повече от добра оферта. Стига само да работи, разбира се :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест тоя Миракаст в рутера ли трябва да го хакна или в телевизора било то Смарт или не..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миракаст донгъла се слага в ТВ-то (hdmi mhl порта ако не се лъжа). Philips имат едно софтуерче - wifi mediaconnect което съм тествал и си върши работата, обаче нямам идея как се държи с няколко телевизора и клиента в мрежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни ги тези дивайси как изглеждат - като доста голяма флашка, която е с HDMI порт, който директно набиваш в телевизора и отделно с Micro-USB вход за да му дадеш ток. Това е. Настройва се с някакво приложение за да си припознае WiFi мрежата и повече не го мислиш. Седи си някъде закачено отзад на телевизора и не го виждаш дори.

 

Ето ти Google Chromecast (старата версия) как изглежда, представи си ги общо взето всички останали по подобен начин:

 

130730122817-google-chromecast-1024x576.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой поръчвал ли го е от някъде тоя Миракаст..трябва да намеря решение, за да знам какви телевиозори да вземем, понеже до няколко седмици трябва да се оборудваме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това всичкото е с доста потенциални проблеми и бъгове ..... по-добре си вземи един малък лаптоп (ако ще и втора ръка за 200-300 лв), който да си свържеш към телевизора (гледай да има hdmi или дисплей порт 1.2). От него можеш да си пускаш всичко, което ти е в локалната мрежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да провериш дали компютрите ви поддържат миракаст. Малко е вероятно да не поддържат, но все пак си провери.

Повечето смарт телевизори имат миракаст функционалност и може да не ти се наложи да си купуваш отделни устройства. Ако не са смарт, си взимаш хубаво миракаст устройство. Телевизора трябва да има HDMI вход и USB.  Свързването става лесно и не ти трябва интернет връзка.  За презентации и такива неща си вършат добра работа тези устройства. 

 

Аз съм ползвал на Microsoft адаптера и за презентация няколко часа нямаше никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на мен основно ми е за презентации...компютрите ни са работни станции на по 7-8 години, но все пак ако може да ми кажеш @danidelev как да проверя, никак няма да е зле...следващите TV-та искам, не искам ще са смарт, защото ще са и по-големи като инчове, а досега не съм срещал телевизор на 42', който да не е смарт. Въпроса е че имам един Samsung модел 2015, който не е смарт и се чудех него как мога да го финтирам.

 

Преди 4 часа, HannoSLM написа:

това всичкото е с доста потенциални проблеми и бъгове ..... по-добре си вземи един малък лаптоп (ако ще и втора ръка за 200-300 лв), който да си свържеш към телевизора (гледай да има hdmi или дисплей порт 1.2). От него можеш да си пускаш всичко, което ти е в локалната мрежа.

Това с лаптоп закачен за телевизор, че да го шервам, че не знам си какво изобщо не ми допада като вариант...нужен ми е по-лесен вариант и от клипчета, които гледах излзиа, че всеки смарт телевизор може да се върже по Wi-Fi безпролемно пд Windows 10..дано наистина да е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, bonevstiliyan said:

Това с лаптоп закачен за телевизор, че да го шервам, че не знам си какво изобщо не ми допада като вариант...нужен ми е по-лесен вариант и от клипчета, които гледах излзиа, че всеки смарт телевизор може да се върже по Wi-Fi безпролемно пд Windows 10..дано наистина да е така

по-лесно отколкото с лаптоп гарантирано няма ;) Ако ти трябва за powerpoint презентации, как ще ги пускаш от компютъра на телевизора? Ако мислиш да ги "кастваш" ти пожелавам Оспех :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.ghacks.net/2017/04/20/find-out-if-your-windows-pc-supports-miracast/ Тук е описано добре как можеш да провериш. Трябва да имаш картa за безжичен интернет на компютрите. Споменал си настолни компютри в първия пост, а често настолните машини нямат такива карти :)  Иначе за стария телевизор решението както са писали всички е Miracast устройво.

 

@HannoSLM какъв е проблемът да пуска презентации? Като кастне целция екран, какво е значението какво върви на екрана? Аз точно за презентации съм ползвал такива устройства и не съм имал проблеми

Редактирано от danidelev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@danidelev при мен много бъгваше, или екрана не се появява изобщо, или не се вижда устройството за cast-ване .... създаде ми много проблеми и се отказах. Това беше началото на 2016, сега може да се е подобрила съвместимостта като цяло. Точно с устройство miracast, което се слага в усб на обикновен тв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами настолните машини ги лекувам с wireless донгълче @danidelev и мисля че така не би трябвало да имам проблем :) ..благодаря за линка все пак и за инфото.

 

@HannoSLM ще се правят презентации на идейни архитектурни проекти и няма да е под пауърпойнт а си е просто шерване на скрийн, за да може да се наблюдава от доста повече хора, седящи си на местата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готина идея да се логваш ремоутли, да ъплоудваш файлове и да пускаш от там презентацията <_<  или аз пропускам нещо? :huh: 

 

Принципно като гледам трябва да си работи перфектно Miracast-а, не бих се учудил, ако има драма - все пак си е Боза, да ги оплачеш милите Епъл юзери :razz:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Поръчах го този МираСкрийн, обаче нещо не е както трябва...връзват се устройства към сркийна (3 различни телефона One plus X, Nokia 6, Lumia 625 + 1 Dell M6600 с Windows 10)...самият Мира Скрийн е вързан към wi-fi-то, НО никой не може да дупликейтва или каства екрана си на телевизора...къде сбъркахме, както се казва в една БГ реклама :D

 

Това е съобщението от лаптопа

 

X1wQw2m.jpg

 

 

 

Как по дяволите този лаптоп не го поддържа и какво е по-специфичното, което трябва да поддържа

Редактирано от bonevstiliyan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен даваше такова съобщение до едно време. След някакъв пореден ъпдейт на windowsa (10), изненадващо проимах тази опция.

Тук не знам дали може да е същия сценарий.

 

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...