Jump to content

Телевизор за офиса и свързването му с конфигурация


Recommended Posts

On 10/16/2017 at 7:35 PM, Wizi said:

Много готина идея да се логваш ремоутли, да ъплоудваш файлове и да пускаш от там презентацията <_<  или аз пропускам нещо? :huh: 

да ти напомня, че в локална мрежа можеш да share-ваш ... за кви ъплоади и логини говориш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си луд да предлагаш да се купува цяла дедикейтната машина единствено и само за нуждите на няколко презентации, което да означава всеки да си носи на флашка или да шерва директории или да използва споделено пространство всеки път когато седне да презентира... <_< 

 

Точно от такива гениааааааални идеи земята спира да се движи. Рязко! :wall: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предимството на такава машина е, че приложението ѝ е огромно и неограничено, в сравнение с бъгаво миракаст устройство, което както предположих не работи ок. Не трябва нищо да се прави, тя става част от мрежата и може да прави всичко - да пуска всички презентация, снимки, филмчета и пр, 

 

от такива скопени мирогледи като твоя, които не могат да видят по-далече от носа си, света върви към деградация. Или викаш 250 лв за една втора ръка X220-ка са голяма драма и пари на вятъра? :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено светът деградира безобразно от подобни смислени "решения", които предлагаш ти, а щом го правиш навярно за огромно мое съжаление има милиони още като теб, които твърдо не виждат нищо нередно <_< 

 

Фактът, че не осъзнаваш и от там не споделяш потенциалните проблеми, които крие едно такова начинание е повече от красноречиво. Като започнем от най-тъпите от това лаптопа да няма батерия защото някой е забравил да го сложи на зарядното му, да му свърши батерията по време на презентация, да трябва да чака десетки минути докато мизерната Боза завърши чакащи ъпдейти, да се преточва информация от флашки от едно място на друго или още по-забавното: да се създават споделени директории в локалната мрежа за да си намериш презентацията........ Осъзнаваш ли колко мега хипер малоумно е предложението ти или да продължавам да дълбая?

 

Аматьор. <_< 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти ме тотална ..... няма начин да се реши нито един от тези изключително комплексни и главозамайващи казуси (защото описаното от теб дори не може да се каже, че е проблем), особено този с батерията ..... :flehan::flehan::flehan: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, другата тотално готина "екстра" на твоето творение ще е тясната връзка между презентиращия и екрана лимитиран до дължината на кабела :) Първите редове ще са вечно негови, черният кабел ще се рее по земята и виси от стената. 

 

Точно защото светът е пълен с подобни "решения" като твоето земята се върти осезаемо по-бавно! ;) 

 

Гениий!!! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 minutes ago, Wizi said:

А, другата тотално готина "екстра" на твоето творение ще е тясната връзка между презентиращия и екрана лимитиран до дължината на кабела :) Първите редове ще са вечно негови, черният кабел ще се рее по земята и виси от стената. 

странно как в нашата зала няма висящ кабел, той си седи зад телевизора (телевизора е на стойка в стената) и се вади, когато някой иска да направи презентация. Странно, как има безжични мишки и на хората не им се налага да седят пред компютъра .... просто невероятно. 

 

Но си прав, ако спре тока, всичко отива по дяволите ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтощаваш ме, признавам. :flehan: 

 

Водиш по точки, твоето "решение" е уникално. Патентовай и заливай пазара, най-добре направо комбо - с Х220 и блутут безжична мишка! :gut: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

КоУеги, имам два въпроса няколко въпроса към Вас:

 

1.Разбрах по трудния начин, че за да ми се върже настолния с миракаст или каквото и да е скрийн миръринг устройство, трябва да поддържа някакъв WiFi стандарт...как мога да проверя това и как мога да го излекувам, ако случайно не го поддържа.

2. Вторият въпрос е свързан с черният петък. Ходих да гледам различни телевизори в Технополис с идеята а вземем за офиса. Таргета е 43-50 инча, с възможно най-лесния user friendly интерфейс, с който лесно да се случват нещата, настолен компютър, телевизор...все пка трябва и да е телевизор, тоест нищо различно от Sony, Panasonic, LG и Samsung ще отпадне, като може би и дори LG-то ще излезне от групата, защото е доста бавен софтуера му. Освен това не ми се плаща за 4K резолюция и Full HD ми е достатъчно, НО все пак е важно какво ще изпадне в eMag-чето. Набелязал съм няколко модела, очаквам мнение или по-добри предложения.

 

От консултантите в магазина разбрах, че трябва да търся всичко което е седма серия на Panasonic и Sony или MU серията на Samsung.

 

@Wizi тук и сега е момента да избухнеш с капацитетен отговор :D

 

TV1 TV2 TV3 TV4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко ме изкушаващ да ти предложа моя 55 извит ОЛЕД на 2 години, за да си купя нещо ново :)

 

 

Бтв - в Технополис казаха ли ти, че ще има черен петък, защото вчера каките на Инфо деска ми казаха "още не знаем" :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам извит...не ми харесват, а и 55 инча не мога да ги събера там където трябва да е...задължително трябва да е до 50 инча и да е плосък, а също така и черен...относно черния петък, малко им е лошо :D ... а и те нямат право да споменават това словосъчетание черен петък...фешън дейс и емаг са го патентовали за България :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bonevstiliyan за точка 1 има линк в един от предишните ми постове. На кратко отваряш един powershell и пишеш  Get-NetAdapter | Select Name, NdisVersion . После гледаш версията на Wi-Fi. Трябва да е поне 6.3. Ако не е, можеш да инсталираш последните драйвъри за wifi картата. Ако и тогава не стане, купуваш нова wifi карта, която поддържа този стандарт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, bonevstiliyan написа:

КоУеги, имам два въпроса няколко въпроса към Вас:

 

1.Разбрах по трудния начин, че за да ми се върже настолния с миракаст или каквото и да е скрийн миръринг устройство, трябва да поддържа някакъв WiFi стандарт...как мога да проверя това и как мога да го излекувам, ако случайно не го поддържа.

 

 

 

Освен ps, може и така - > Start - Run - DxDiag - Save All Information - отваряш текстовото файлче и четеш какво пише за MiraCast.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@danidelev това означава ли че Wi-Fi донгълчето, което слагам на настолният компютър може да не поддържа тая версия на Wi-Fi-то и затова да не мога да се свържа с MiraCast. Сега ми минава и друга мисъл...възможно ли е заради начина ми на свързване с Миракаст (а именно настолен компютър с приставка за Wi-Fi) да не мога да се свържа...дали ако сложа нова мрежова карта с вграден Wi-Fi модул няма да е по-сигурна работата

 

Name       NdisVersion
----       -----------
Ethernet   6.30
Ethernet 2 6.30

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е проблемът да е от  Wi-Fi донгълчето. Не всички поддържат миракаст, а проблемът е, че трудно ще намериш информация дали поддържа или не. То като гледам резултатите, които си постнал, изглежда че донгъла изобщо не влиза в групата на мрежовите адаптери. С мрежова карта с WIFI модул е по-вероятно да работи, но и там трябва да провериш какъв стандарт ще поддържа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телевизора е поръчан, сега остава да разберем как да ъпгрейдна настолната машина...някой може ли да препоръча конкретна мрежова карта, която може да свърше работа и да е около 100 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...