Jump to content

Съвместимост на километражи!


i.rusev85

Recommended Posts

Здравейте колеги! Вкарах се в доста голяма беля май.Миналата година си взех колата и направих текущите ремонти. Единият от които беше смяна на fis дисплея. Като гледах в GSM сервиза разпояването и запояването не ми се сториха сложни. Но на практика след една година китайския фис започна да прекъсва ту работеше, ту не. По познатата процедура си поръчах нов фис от китайците и като дойде се престраших да си го сменя сам. Резултата е плачевен - отлепиха се няколко писти на платката на таблото и почти всички светодиоди мигат (мигат дори подсветките на бутоните на климатроника, бутоните за прозорците, абе като в дискотека е в колата).

Колата е ауди А6 C5 1,9TDI 110к.с. AFN мотора 99-та година.

километража е Jaeger с номер 4B0920931K

Въпросите ми са:

1.Има ли значение от каква кола ще взема друго табло

2. Може ли да се препрограмира новото табло да работи със стария ключ (заради имобилайзера)

3. Има ли колега от Варна който да е правил това препрограмиране или трябва да ходя до София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата донор трябва да е пак нафтова от години 99-02. Не съм сигурен дали има значение модела дали е на vdo или jaeger.

До колкото знам се обучава ключа към новото табло а не обратното-табло към ключ.

Това е от личен опит. Ако греша да казва някой вещ в занаята.

Един съвет от мен: вземаш оригинално цяло табло с работещ фис носиш го при алармаджиите и си свиркаш докато фиса не здаде багажа пак[emoji16]

Успех!

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема я развивахме за пореден път миналата седмица и я има малко по надолу.

Няма значение дали е джагър или VDO. Даже е за предпочитане да е VDO защото са по здрави.

Гледаш часовниците. Ако си с дигитален, търсиш новото табло също да е с дигитален. Ако си с аналогов, търсиш новото табло също да е с аналогов. И както ти е казал колегата задължително от дизелово ауди.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли значение кубатурата на колата донор и годната на производство? Също така ако препоръчате къде във Варна могат да ми обучат имобилайзера и самото табло ще съм благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение кубатурата, важното е да е от дизел.

Ако си с аналогов часовник значи си със стария дисплей, който е до към средата или края на 99-та.

Ако си с дигитален часовник значи си след края на 99-та до средата/края на 2001. Баш 99-та година има засечка на двата модела.

За това ти казах да гледаш часовниците, това е най сигурния знак, че ще стане. Какъвто е твоя такъв трябва да е и на новото табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с дигитален часовник съм колата е от края на 99-та година. Благодаря за консултациите остава да си намеря подходящ километраж и човек който да настрои нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 10/17/2017 at 15:08, ogip написа:

Май имаше значение колко цилиндъра е.

До колкото си спомням това се кодираше или се адаптираше и няма значение.

 

     Edit:

Coding

  • ??xxx: Options
    • +01 = Larger Fuel Tank (80 liters for 8-Cylinder Quattro and S6)
    • +02 = Seatbelt Warning active
    • +04 = Tires for Allroad (MY 2002+)
  • xx?xx: Country
    • 0 = Germany
    • 1 = Rest of World (Left Hand Drive)
    • 2 = USA
    • 3 = Canada
    • 4 = Great Britain
    • 5 = Japan (Left Hand Drive)
    • 6 = Arabian States
    • 7 = Australia and New Zealand
    • 8 = Rest of World (Right Hand Drive)
    • 9 = Japan (Right Hand Drive)
  • xxx??: Engine
    • 40 = 4-Cylinder Diesel
    • 42 = 4-Cylinder Gasoline
    • 44 = 4-Cylinder Gasoline Turbo
    • 60 = 6-Cylinder Diesel
    • 62 = 6-Cylinder Gasoline
    • 64 = 6-Cylinder Gasoline Turbo
    • 83 = 8-Cylinder Gasoline

Последните 2 цифри от кодинга, трябва да са 40.

Редактирано от katsi86
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Да повдигна малко темата.Има ли човек във Варна,който може да извърши тази манипулация(смяна на километраж от малък към голям фис) и всичко да си работи коректно?Става въпрос за ауди а6ц5 2003г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Темата е стара, но може ли табло с дигитален часовник да се подкара на автомобил с аналогов, моето е А6Ц5 98г. 2.4 автомат на предно и искам да си сложа табло с фис дисплей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не си вземеш подходящия за теб с фис. Ако ти е толкова за дигитален часовник и бяла подсветка след малко доработки може и да стане.

 

https://www.drive2.ru/l/486732083335528872/

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е до дигиталния часовник нито до белия циферблат, най вероятно ше търся с аналоговия и с фис. Упражнението го правих на А4Б5 същата година. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...