Jump to content

Камери за наблюдение


Recommended Posts

Здравейте колеги, 

Обръщам се към вас за малко помощ при избор на камери за видеонаблюдение. Нужни са ни 2 камери, които ще разположим на първите етажи на сградата за да наблюдаваме околоблоковото пространство. Хубаво е да имат широк ъгъл на видимост и добра картина и през деня и през нощта. 
Желателно е захраването да не е PoE, тъй като съседите може да нямат изведен кабел на терасата.

Приемам всякакви изпитани и доказано работещи предложения :) 

Предварително благодаря на отзовалите се! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захранването ви е последния дерт. Dahua са добро решение. Дали няма да имате правни проблеми с това видеонаблюдение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви конкретни модели да предложите? 
Камерите ще гледат към улицата. Какви правни проблеми да имаме... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би все пак си искал да кажеш, че е желателно да са с PoE? :) 

 

Имам на един обект инсталирани 4 броя мисля точно ето тези:

https://www.jarcomputers.com/Dahua-IPC-HDW1220SP-0360B-S3_prod_SCMDGDAHUAIPCHDW1220SP0360BS3.html?ref=prod

 

Ако искаш мога да ти пусна акаунт да ти видиш и прецениш. Според мен са добро съотношение цена/качество. Взех ги в комплект с NVR с вграден PoE и се справя Окей. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

И аз съм пред дилема, какви камери за наблюдение да купувам за търговски обект. Ще трябват 6 бр . Какво бихте препоръчали ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нашата кооперация сложихме 6 броя Hikvision IP камери преди 3 години и се държът доста добре. Взехме им и един NAS сървер за 100 лв. на старо и сега записват всичко що мръдне в кадър за последните 2 месеца. Само дето по-миналата година ги бяха хакнали и постоянно ги ресетваха, но след като им ъпдейтнах фърмуера вече няма този проблем. Можем също да си ги гледаме на живо или това което са записали през смартфоните. Вързани са за един D-Link рутер. Това е цялата мрежа:

 

Network.png

 

Интерфейса им също хич не е лош, особено след ъпдейта на фърмуера:

 

Camera.png

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, CVT написа:

 

Доста ми харесаха камерите на колегата. Имам няколко въпроса като човек който не е имал допир до такъв тип камери. Интересува ме камерата като я закупя, гледам, че в емаг предлагат подобни модели на тази марка, има ли кабел? и къде се включва в рутера ли? Нужно ли е зарядно устройство? Също ми е интересно интерфейса който е на снимката закупува ли се диск за него? Ако желая да записвам в период от 1-2 седмици назад нужно ли е да се закупува нещо допълнително? Нуждая се от един брой камера. Благодаря! :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали самата камера идва с кабел, може би пише на кутията. Но даже и да има, той вероятно няма да е достатъчно дълъг. При нас окабеляването го направи една фирма, защото са на различни места в кооперацията и повечето от тях са доста далече от рутера.

 

Захранването е през Етернет кабела, това което се казва PoE (Power over Ethernet). Самите камери нямат батерии и до тях достига единствено един Етернет кабел. Устройствата за захранване са стандартни и пускат 48 волта по кабела, просто търси PoE.

 

Камерата се включва в един от портовете на рутера. Ако се захранва през PoE, трябва да мине и през PoE захранване, но мисля че някои рутери поддържат PoE директно. Но ако ще е само 1 камера, може би най-добрия вариант е да е със Wi-Fi. Тогава разбира се самата камера ще си има захранване.

 

Интерфейса който виждаш идва от самата камера като се свържеш към нея с браузера. Иначе можеш да я гледаш и през Андроид/Айфон, приложението се казва iVMS-4500 и е безплатно.

 

За да записват им трявба NAS сървер или някакъв хард диск свързан към мрежата. Някои рутери направо ти позволяват да забиеш една флашка или USB хард диск. През интерфейса на камерата се слага IP адреса на диска и се казва какъв процент от цялото пространство камерата има право да използва. Тя сама се оправя с триенето на по-старите клипчета когато си напълни позволеното пространство.

 

NAS сървера ни е 1 терабайт поравно разделен за 6-те камери и това позволява да записват всяко движение + 5 секунди преди и след за последните 2 месеца.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wifi камера не е много надеждно решение в предвид факта, че заглушителите струват жълти стотинки и се продават свободно. Според изискванията ти за качество(ако искаш да се виждат банкнотите въртени по касата) може да се насочиш към 4 мега пиксела, ако не ти трябват с чак такова качество си вземаш 2 мегапиксела и забравяш. Въпросната марка която съм споменал в първите коментари според мен е една от най-добрите. За толкова години няма повредена камера, само едно захранване съм сменил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За една камера това е най-доброто решение. Самата камера трябва да има слот за карта, на която да записва....т.е. да не и пречи заглушаването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава трябва да може да записва на две места едновременно, защото само в собствената си карта също е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм проверявал дали може да има два потока, към два сториджа.

Но идеята да се вземе една такава малко по-скъпа камера е да няма допълнителни разходи за външен сторидж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но понеже става дума за заглушители, говорим за по-голяма сигурност. Ако камерата е само с локален сторидж, не ти трябва заглушител, само една метла с по-дълга дръжка. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, а аз какво да търся, понеже реално IP няма как да ми пуснат, а искам да мога да влизам през телефона...4ри от камерите не е нужно да са с перфектно качество, но за две предпочитам да са с колкото може по-добро. Да записват постояно е задължително. Кое е по-добрата опция ? PoE или по аналогов кабел ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой няма да ти пусне реално IP - би ли уточнил? За захранването няма по-добра и по-лоша опция: и по двата начина идва ток и камерата се захранва. PoE единствено ти спестява прекарването на втори кабел за захранване - там всичко става през един единствен LAN кабел.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От нет доставчика, не могат да ми осигурят реално IP. Не знам дали няма да е проблем при конфигурирането , за да може да се гледат камерите от телефона. Просто не съм наясно и за това споменавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искаш ли да ти дам човек , ако става дума за Пловдив и да оправите нещата с камерите , а ако търговския обект е по големичък може да ти дам и правилните осветителни тела !

 

инак в момента на пазара основно са камерите на dahua i hikvision , които и да вземеш от тях ще е ок , ако искаш качество поне 2мегапиксела , но трябва да се направи оглед на място , защото имат някои ограничения свързани с самия монтаж и правилния ъгъл на гледане ... и да се види. куполна ли ще е камерата или корпусна .... ей такива работи има и други неща като цяло за уточняване, но трябва на място.

 

гледането на камерите на телефона е лесна работа !

 

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

35 minutes ago, mitsubishi galant said:

От нет доставчика, не могат да ми осигурят реално IP. Не знам дали няма да е проблем при конфигурирането , за да може да се гледат камерите от телефона. Просто не съм наясно и за това споменавам.

 

По-точно нямаш статичен IP адрес, а се променя на всеки 2-3 дни каkто беше при Blizoo.

 

Това не е проблем. Hikvision камерите поддържат DDNS провайдери като DynDNS и NO-IP. Единствения безплатен вече е NO-IP, DynDNS стана платен. Те прото постоянно ти знаят IP адреса (камерите им го съобщават автоматично) така че когато искаш да се свържеш през смартфона си, приложението пита DDNS провайдера за сегашния IP адрес на камерата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички съвременни IP устройства поддържат достъпване през облак.

В момента има много добри hdcvi камери - с много добри и широки обективи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, kolio kioravoto prase написа:

искаш ли да ти дам човек , ако става дума за Пловдив и да оправите нещата с камерите , а ако търговския обект е по големичък може да ти дам и правилните осветителни тела...

 

Благодарско, но за Майорка става въпрос, иначе с удоволствие бих оставил тази занимавка на някой друг. За осветителни тела, работя директно с 2R и вече съм поръчал абсолютно всичко. Засега съм доста доволен от тях. Ще го имам в предвид за в бъдеще !

Корпусни мисля да са камерите, поне на предните обекти слагах такива , но качеството не е добро и са с доста ограничен ъгъл на заснемане. Някакъв готов кит с 6 камери и двр...но беше много напрегнато и в бързината нямаше много време да търся оптималния вариант.

Ще разгледам Dahua и Hikvision...

 

Преди 2 часа, robobug написа:

 

В момента има много добри hdcvi камери - с много добри и широки обективи.

Би ли дал някоя като пример ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Някой знае ли какви трябва да са настройките за Exposure mode? Имам една камера, която можеш да я настройваш през телефона и без да искам съм омазал настройките... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...