Jump to content

"О" пръстен на маслен охладител 1,9ТДИ


Nuriev

Recommended Posts

Колеги ситуацията е следната:налага ми се да сменя въпросното уплътнение на масленият охладител,но не го намирам никъде.Обиколих доста магазини-няма.Отидох във VW Русе,казаха ми.че не се е предлагало като резервна част,предлагат ми да закупя целият охладител струващ 480лв :stupid: 
Идеи някакви?Благодаря предварително
п.п колата е Audi A4 B5 1.9TDI AFN facelift
22657436_1638320872855607_850157931_n.jpg22635278_1638321026188925_684171587_n.jpg22656550_1638320882855606_40295448_n.jpg22656558_1638320949522266_1404917629_n.jpg22657316_1638320896188938_1145532299_n.jpg

Редактирано от Nuriev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Б4 ТДИ е с  две ушенца и размера му е колкото уплътнението на масления филтър. Така, че потърси за Б4 1.9 ТДИ 90 коня, може и да пасне. Цената беше около 5 лв. преди две години.

т

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината в един от магазините ми го предложиха този вариант,но не можаха да гарантират дали ще стане.Ако има колега сблъсквал се със същият проблем нека сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих пробвал с О-пръстена,който предложи колегата по-горе.Ушенцата са да не се размести пръстена докато монтираш охладителя на мястото му.На АЦЕ-то е с две ушенца и на А3-та ни е същият(мотора е помпа дюза).Не знам само тази пластмасова глупост за какво е.При мен я няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взаимозаменяеми са двата вида О-пръстена,8лв струва оригиналния.Има заместители по 5-6 лв.

Вътрешен диаметър 59мм

Дебелина 5мм 

;)

Редактирано от ksi1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще стане и обикновен без ушенца, ама трябва да се "залепи" с малко грес за да не падне при слагането. Има даден размер, отива се в магазина за хиравлики, обяснява се за каква температура става въпрос, в каква среда работи на какво натоварване и налягане също. После се показва стария и по него се взима заместител по размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска проверих за О-пръстен от Б4 1.9ТДИ,но пак не става.Размерите на моя са 73мм външен,69мм вътрешен диаметър и дебелина 4мм.Остава вариянта,който го предложи колегата loshdanchо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта,който ти е предложил колегата е най-разумния.Ако има и зелен на цвят О-пръстен бъди сигурен,че ще зарови двигателя и колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, знаеш размера, може да пробваш да звъннеш във верига магазини Хубата...на 90% ще имат такъв пръстен масло и температуро устойчив, поръчваш го за от 1-2 лв. плащаш на куриера и си готов.

Ще спестиш и време и нерви да търсиш, да обясняваш, да ходиш по магазини.

Монтажа, както казаха по-горе с малко грес го "залепваш"  и монтираш внимателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...
On 10/19/2017 at 1:34 PM, Nuriev said:

Размерите на моя са 73мм външен,69мм вътрешен диаметър и дебелина 4мм.

Няма къде да се намери, тъй като О-пръстен с такива размери просто не може да има.

 

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако искаш драсни едно съобщение с инфо за колата и мотора да питам там откъдето си пазарувам части. Взимал съм такова за AHF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...