Jump to content

А4 Б6 - Тресене при изкачване на наклон


Shadowbeats

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Колата е ауди А4 Б6 Авант 2.5 TDI Quattro (180кс, код на мотора BDH) 2004г. с автоматична скоростна кутия. 

 

Попринцип всичко работи и колата върви добре, скоростната кутия не трака и не приплъзва.  

От скоро имам следния проблем : При изкачване на наклон, колата се тресе, независимо от скорост и обороти. Когато спра да подавам газ, тресенето намалява но не спира напълно. Оборотите не варират, и кутията сменя без проблем. Когато я настъпя на равен път няма проблем. Гуми не съм сменял, но ги прегледах и са добре, балансирани са, така че проблема не мисля че идва от там.

 

Ако някой е срещал същия проблем моля да сподели, поне да знам къде да търся проблема. Предполагам може да се получи от тампон (двигател/скорости) или полуоски ? Може и да бъркам.

 

Благодаря за отделеното време.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери си вътрешните карета както е казал колегата, при мен като отпусках газта едва се усещаха тия вибрации

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно мерси, ще ги проверя. Иначе да, както бях споменал изчезва почти напълно след като спра да подавам газ. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моята е същата така и така неможах да разбера от какво се получава тази вибрация кутията ми е рециклирана няма никакви проблеми нз от какво може да е 

Задна лява джанта ми е доста крива ще я закарам да я изправят но не мисля че чак толкоз да прави така от нея ще погледна и каретата ако има нещо ще пиша колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе  се съмнявам за лагера на кардана, защото и при мен има едно леко тресене при пълна газ. другия вариант е вътрешни карета....ама докато не легна под колата само гадая....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/19/2017 at 10:43 PM, Ivanminchev said:

Колега моята е същата така и така неможах да разбера от какво се получава тази вибрация кутията ми е рециклирана няма никакви проблеми нз от какво може да е 

Задна лява джанта ми е доста крива ще я закарам да я изправят но не мисля че чак толкоз да прави така от нея ще погледна и каретата ако има нещо ще пиша колега

 

Мерси за мнението колега. Аз моята ще я гледам другия понеделник, и ще споделя от какво е.

Не ми се вярва да е от кутията, поне при мен. Първо че не дава грешки, второ че си сменя съвсем нормално. Също така като я настъпя на права отсечка няма грижи (пак се усеща леко, но доста по малко).

Ако беше от кутията, нямаше ли да тресе на определени скорости/обороти ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...