Jump to content

Не работещ километраж. А4 б5 1997г


georgi1111

Recommended Posts

Здр колеги имам проблем с километража, не ми отчита с каква скорост се движа и дневния километраж не мърда, оборотомера си работи и стрелката на горивото работи но стрелката за скоростта е Абила на нула и не мърда. Таблото е с шестте малки прозорчета сменях го с друго работещо  но проблема си остава, смениш и датчика за километрите намиращ се на скоросната кутия но проблема не се реши. С ваг-Ком го задействат и си работи. Моля помогнете ми. Благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрава е буксата заголих маншона кабелите са здрави направо се чудя кво става буксата е ОК пръсках я WD и други спррйове но нищо не се променя и буксите на тъблото прегледах нищо им няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моля пиши на ЛС ако разрешиш проблема. Аз съм в същата дилема с А6 Ц5. До момента е сменен датчика Г22, проверена е буксата и всички бушони в ел.таблото и няма промяна. На живи данни във Ваг Ком не отчита скорост...

Като остане време мисля да се ровя къде отива сигнала от датчика. Моята е с ръчни скорости, мисля си че би трябвало сигнала от кутията да минава през модул... другата причина за която се сещам е механичен проблем вътре в ск.кутия от ринга, който подава сигнала на датчика

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моито Ауди а с ръчни скорости, Каде по точно да се намира този модул през който минава сигнала от датчика на скоростната кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събота ще ровя да проследя сигнала. Ако някой колега от форума е запознат нека каже да ни насочи. Ще пиша при резултат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем в ауди а4. При мен, след дълго ходене по сервизите проблема се локализира, че е в скоростната кутия. След разглобяване се оказа, че вътре има постоянен магнит и в него се намира една пластмасова гривна с две метални крачета, играеща роля като генератор който създава сигнала за датчика който е в скоростната кутия, та тази гривна беше счупена. Закупих друга, има ги, но само оригинални от порше цената беше около 27лв, след смяната на въпросната гривна проблема се реши, километража и скоростомера проработиха отново. В моя случаи на по късен етап скоростомера спря отново и при повторното разглобяване се оказа, че гривната е здрава, но цялата е във стружки, оказа се че имам счупен зъб на диференциала и от там е било и първото счупване на въпросната гривна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на 99% в тази посока. Днес подадох сигнал директно на буксата при датчика и стрелката на километража реагира, което изключва проблем във връзки, букси и кабели. Има 1% шанс новият датчик който съм сложил да не работи, но 99% проблема е вътре в скоростите. Успех

Редактирано от thereddragon13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте колеги имам проблем със стрелките на километража и оборот ера на ауди а4 97г понякога работи друг път не помощ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте колеги , имам същия проблем . Искам да попитам къде и как се сваля тази гривна с магнитите ? Благодаря предварително . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...