Jump to content

Запотени стъкла 100 C4


peshaka1

Recommended Posts

Колеги от миналата зима  ми се запотяват стъклата на Кораба само предното не се запотява дето духа не губя течност  нямам  филтър купе  някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако предното стъкло не се запотява виж дали не е мокър мокета и дали се оттича добре водата между челното стъкло и коша. Другото е отпред, където взима въздух парното има една клапа (жълта), която се управлява от климатика - провери я дали се отваря напълно. Виж клапата за рециркулация на въздуха дали работи коректно - понякога се чупи ухото на пружинката и почва да не се връща както трябва - самата клапа се вижда като погледнеш през жабката, на запален двигател работи само защото се управлява с вакуум. Другото е отзад в багажника, отстрани, под бронята има едни вентилационни отвори - огледай ги да не са запушени.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каде  се  намира  точно  тази  клапа  за рецирклация ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси намерих я  в каква позиция трябва да е? Зада не ми се запотяват стъклата

 

В каква позиция трябва да е ? Зада не ми се запотяват стъклата?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да е затворена за да не се потят стъклата. Обикновено ако е скъсана пружината или ухото на пружината, която държи клапата затворена, клапата не се затваря добре и парното почва да върти въздуха само в купето и затова се потят стъклата. Естествено рециркулацията трябва да е спряна от климатроника ("количката" да не свети на дисплея).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапата не трябва ли да е ОТВОРЕНА за да влиза въздух?

Когато има свеж поток не се запотяват стъклата (много).

Откъм двигателя има една водосточна тръба с гума която се запушва и се наводняваш качествено. Махни гумата преди да си закъсал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра,днес реших да погледна при мен как е и беше запушена дупката стабилно,личеше си до къде се е пълнило с вода...има-няма 10-тина см.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...